Skocz do zawartości

Zużycie baterii przez usługi Google a Magisk


don_kamillo

Rekomendowane odpowiedzi

Problem stary jak świat, powraca co jakiś czas. Zużycie baterii przez usługi Google.

Próbowałem różnych sposobów znalezionych w sieci, ale bez efektu (typu czyszczenie danych, instalacje innych wersji z apkmirror, wyłączanie skanowania wifi, odmowa uprawnień do lokalizacji, etc). Miałem Xiaomi beta, teraz mam stable.

Nawet po wipe była krótka poprawa, a przecież użytkuję telefon w ten sam sposób, co Mi6. Wywaliłem większość aplikacji Google, wylogowałem się z przeglądarek i nic. Średni czas pracy baterii to był SOT 2,5-3 godziny na góra 10 godzin pracy urządzenia (przy wyłączonych AOD i animacji odcisku palca). Telefon w ciągu nocy tracił po 20-25% w bezczynności. 

 

Wczoraj w ramach ostatniej deski ratunku odhaczyłem ukrywanie roota przed Usługami Google i dziś widzę zdecydowaną poprawę na baterii (2 godziny SOT, a do końca 70%, co było nie do pomyślenia wcześniej). To jedyna czynność, jaką zrobiłem wczoraj z telefonem.

Magisk jest najnowszy (stabilny), ale na starszych też miałem ten problem.

 

Ktoś spotkał się z taką zależnością? Jaka przyczyna, jakie rozwiązanie? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Coś w tym może być. Ostatnio walczyłem z płatnościami NFC i ukryłem usługi Googla w Magisku. Teraz mam usługi Google na pierwszym miejscu zużycia baterii i zastanawiam się co to spowodowało. Wydaje się, że już wiadomo. Odznaczę ukrywanie i będę obserwował.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Coś w tym może być. Ostatnio walczyłem z płatnościami NFC i ukryłem usługi Googla w Magisku. Teraz mam usługi Google na pierwszym miejscu zużycia baterii i zastanawiam się co to spowodowało.

 Asystent głosowy włączony? Auto update aplikacji? Sprawdzałeś uprawnienia aplikacji? Być może coś zjada baterie, bo chodzi w tle a nie powinno.

Mi Miui 20.1.21 wytrzymało ponad 7 godzin SOT z ponad 10 godzinami słuchania podcastów z włączonym wifi, czyli ok 3 dni z kilkoma godzinami.

Usługi Google nie były na pierwszym miejscu. Właściwie to prawie na samym dole.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcin19883 napisał:
 Asystent głosowy włączony? Auto update aplikacji? Sprawdzałeś uprawnienia aplikacji? Być może coś zjada baterie, bo chodzi w tle a nie powinno.Mi Miui 20.1.21 wytrzymało ponad 7 godzin SOT z ponad 10 godzinami słuchania podcastów z włączonym wifi, czyli ok 3 dni z kilkoma godzinami.
Usługi Google nie były na pierwszym miejscu. Właściwie to prawie na samym dole.

Wszystko powyłączane i generalnie nie mam problemu z drenażem baterii, tylko zastanawiające było nagłe pojawienie się usługi Google na pierwszym miejscu. SoT mam w granicach 6-8 h, bateria trzyma do 2 dni.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Robcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wszystko powyłączane i generalnie nie mam problemu z drenażem baterii, tylko zastanawiające było nagłe pojawienie się usługi Google na pierwszym miejscu. SoT mam w granicach 6-8 h, bateria trzyma do 2 dni.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 


A jak wchodzisz w szczegóły usługi Google, to ile masz minut, godzin łącznie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marcin19883 napisał:

Zastanawiam się co ma root do baterii. Ja bym zrobił rewizję swoich ustawień usług Google. Kopie zapasowe, skanowanie, voice match i inne niepotrzebne rzeczy, włączane z automatu.

 

Ps. Magisk ma opcję hide i żadna appka go nie wykrywa.

Magisk ma opcję Hide, ale takie durne allegro zawsze pokazuje komunikat, że mam roota.

 

Ustawienia Google mam chyba ok, wyłączony asystent etc. Ogólnie nie używam telefonu inaczej, niż na Mi6, a bateria zupełnie inaczej się zachowuje (w sensie usługi Google na pierwszym miejscu).

Ale zauważyłem też, że jak mam włączony BT w telefonie, to choć asystent jest wyłączony, to zdarza mu się zareagować na "OK, Google" - pojawia się wtedy ekran konfiguracji asystenta. Jakby to dziadostwo cały czas było w trybie nasłuchu.

 

Ja mam stable, tam nie działają płatności bez magiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki wpływ na baterię może mieć funkcja hide w Magisku, ale po odchaczeniu usług Google wszystko wróciło do normy. Do płacenia używam aplikacji bankowej i na razie wszystko hula.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, no faktycznie :) W ogóle o tym nie pomyślałem.

Jakby nie było, magisk zrobił się dla mnie nieco bezużyteczny, bo ssanie baterii jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Dnia 27.02.2020 o 08:53, Bartos napisał:

@don_kamillo to chyba działa. Wyłączyłem ukrywanie usług google play w Magisk i po nocy bateria ma zużycie na poziomie 0,6%/h, a nie jak poprzednio 1-1,2%/h

 

Zobaczymy jak będzie dalej, a potem spróbujemy bez roota. 

Daj znać, jak będziesz próbować bez roota. Ja może spróbuję jeszcze zrobić wipe i zalogować się na innym koncie. Albo nawet na jakimś custom ROMie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...