Skocz do zawartości

internet mobilny nie działa


alis116

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ten telefon 3 dni temu i mam dokładnie ten sam problem. Nie zamierzam restartować telefonu co chwile bo to nie jest rozwiazanie. Ktoś poradził sobie z tym problemem? Karta w sieci Orange, skonfigurowany punkt dostępu zgodnie z danymi operatora. 

Edytowane przez kiler1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w sumie mam nieco inny problem z internetem mobilnym, ale nie chcę zakładać nowego tematu. Czy u kogoś z Was pokazuje LTE+? Chodzi mi konkretnie o "+". Mam telefon od ponad dwóch miesięcy i LTE pokazuje normalnie, nie mam problemów z siecią jak niektórzy powyżej (za to moja siostra ma) jednak ani razu nie pokazało + przy LTE. Sieć Plus, miasto Wrocław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greck napisał:

Czy u kogoś z Was pokazuje LTE+? Chodzi mi konkretnie o "+". 

W Słupsku, w sieci Plus pokazuje. Zauważyłem, że LTE+ wyświetla tylko wtedy gdy WiFi jest wyłączone. Gdy WiFi włączę, napis LTE+ znika. Nie wiem czy tak być powinno.

IMG_20200623_132644.jpg

IMG_20200623_132615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, figurel napisał:

W Słupsku, w sieci Plus pokazuje. Zauważyłem, że LTE+ wyświetla tylko wtedy gdy WiFi jest wyłączone. Gdy WiFi włączę, napis LTE+ znika. Nie wiem czy tak być powinno.

IMG_20200623_132644.jpg

IMG_20200623_132615.jpg

Wyłączyłem WiFi i wracając dzisiaj z pracy przez znaczną część Wrocławia, niestety, ani razu nie pojawiło się LTE+. Zastanawiam się czy nie reklamować... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojej mamy na Xiaomi występuje taki sam problem i zastanawiałem się, czy powodem nie jest przypadkiem bardzo stara karta SIM Orange przycięta ręcznie do nanoSIM - być może uniemożliwia ona połączenie z LTE i to jest powodem? Też macie stare przycięte karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ideolog napisał:

 Też macie stare przycięte karty?

U mnie karta nowa, w poprzednim telefonie pokazywała bez problemu LTE+ a na tym wogóle nie pokazuje. Jednak u Ciebie może mieć wpływ stara karta. Najlepiej pożycz na chwilę od kogoś kartę, na której wiadomo, że chodzi LTE+ i sprawdź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, miałam ten sam problem w nju za granicą, na Samsungu śmiga jak ta lala a na nowym xaiomi ciągle musiałam restart. Pogrzebałam, poczytałam zrobiłam tylko restart APN i zmieniłam preferowana sieć na 3g już wszystko działa idealnie. Jest jakiś problem z LTE ale już wolę mieć neta jakiegokolwiek na 3g, to zresztą dla mnie bez różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z słabym internetem na RN8PRO u mnie w tym samym miejscu na mojej karcie 1mb biorę druga inna z tej samej sieci na innym telefonie co jest 10mb na speed test a u mnie znów max 1mb myślałem że moja karta lub moja sieć ma problemy z zasięgiem lecz na innym telefonie moja karta działa OK. Jakieś pomysły? Jakieś ustawienia? Ktoś coś takiego miał? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzalem kartę też plusa z innego tel i szybkość internetu to samo a moja kartę wsadziłem do iPhone i odrazu szybkość lepsza ,więc na pewno coś z telefonem jestem ciekaw czy Xiaomi tego do siebie nie mają.

Edytowane przez Sebson12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś ewidentnie w Twoim egzemplarzu, mam 8pro jako drugi fon i jajek takich nie odstawia, z tym że nie aktualizowałem systemu, bo niektórym użytkownikom cyrki się działy.

Z tego co samemu można spróbować to przywrócenie ustawień fabrycznych ( tylko najpierw kopia kontaktów fotek itp), jak nie będzie poprawy to wrzuciłbym na czysto rom. Jak by dalej nie było poprawy to kurcze wygląda że to jakaś wada fona.

A na jakim romie chodzi Twój fon?

Masz go od nowości? Z polskiej dystrybucji?

 

c3947bfb3f9e987b5d24e9a8222dfe38.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś rozwiązał już problem z internetem? Mam ten sam problem. Tz miałam ustawione 'preferowane lte' i do póki nie wyjeżdżałam to nie widziałam problemu. Ostatnio ruszyłam poza miasto i okazało się, że między miastami nie mam internetu. To wygląda tak, jakby nie przełączał się między nadajnikami. Mam nr w Play. Jak ustawiam "preferowane 3g" to mam wrażenie, że tylko z nich korzysta. Mam też wrażenie, że ma problem z przełączeniem się w sposób automatycznu z wi-fi na dane i odwrotnie. Nie mogę uruchomić roamingu bo mieszkam pod granicą. Jak próbowałam go skonfigurować za pomocą SMS z Play to dostałam informację, mój tel nie jest obsługiwany. Kto pomoże? Chcę by działał tak jak inne telefony. Nie chcę resetować, zmienić na tryb samolotowy,włączać i wyłączać telefon. Jak na razie to jestem bardzo rozczarowań. Selfistick też nie dziala-zaden

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu. Na moim Redmi Note 8 Pro występuje taki sam problem z internetem. Telefon z dystrybucji Orange, kupiony przez ich sklep internetowy w maju. Gdy uruchamiam dane mobilne w ogóle się nie załączają. Dopiero zmiana preferowanego typu sieci z lte na 3g (lub na odwrót) bądź restart telefonu pomaga. APN restartowany jak i wpisywany ręcznie, dalej to samo. Roaming krajowy też sprawdzałem. Na wyłączonym jak i włączonym jest to samo. Zauważyłem, że najczęściej takie akcje pojawiają się po użytkowaniu wifi.

Dla przykładu: 1. włączyłem dane mobilne po restarcie telefonu- działały, 2. wyłączyłem je i uruchomiłem wifi, 3. podziałałem trochę na wifi i je wyłączyłem, 4. uruchamiam ponownie dane mobilne - nie działa, 5. restart telefonu - dane działają. Nie znam się zbytnio na telefonach ale raczej tak być nie powinno.

PS. To normalne, że przy każdym uruchomieniu telefonu wyskakuje komunikat Aktywacja karty SIM a po nim Pobieranie informacji o aktywacji? Nie powinno to się odbywać tylko po pierwszym uruchomieniu? Screeny w załączeniu. 

107802652_709208482982902_3926107568021169398_n.thumb.jpg.84c454eba4d35a7c9f59810f81983f70.jpg109616041_945805532530931_620058001160591761_n.thumb.jpg.b7c48dbf5916e4192482830c5cab174b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 u mnie problem rozwiązany, pomogła wymiana karty na nową z obslugą LTE ( orange ) + ustawienia sieci komórkowe- wybierz sieć automatycznie,  preferowany typ sieci - preferowane sieci LTE  

ustawienia do apn:

nazwa: Internet

apn: internetipv6

nazwa użytkownia: internetipv6

typ apn: default,supl

protokół APN: IPv4

protokół APN podczas roamingu: IPv4 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, mam taki sam problem na telefonie żony Mi Note 10 Pro, w sieci Play. Okresowo raz na kilka dni/tygodni przestaje łączyć z internetem i wyświetla się powiadomienie o aktywacji karty SIM i pobieraniu informacji o aktywacji. Ustawienia APNów, zmiany preferowanej sieci z LTE na 3G niewiele dają. W zasadzie spróbowałem po kolei każdej z wymienionych powyżej metod i nadal bez efektu. Zastanawiam się czy zgłosić problem w najbliżśzym MiStore czy raczej udać się do salonu Play?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maedhros napisał:

Hej, mam taki sam problem na telefonie żony Mi Note 10 Pro, w sieci Play. Okresowo raz na kilka dni/tygodni przestaje łączyć z internetem i wyświetla się powiadomienie o aktywacji karty SIM i pobieraniu informacji o aktywacji. Ustawienia APNów, zmiany preferowanej sieci z LTE na 3G niewiele dają. W zasadzie spróbowałem po kolei każdej z wymienionych powyżej metod i nadal bez efektu. Zastanawiam się czy zgłosić problem w najbliżśzym MiStore czy raczej udać się do salonu Play?

Jeśli ma to miejsce po zrestartowaniu telefonu, to nie przejmuj się. Po każdym logowaniu do sieci, system (patrz konto Xiaomi) sprawdza połączenie karty SIM z siecią i kontem). To normalne. I bez obaw. SMS aktywacyjny jest wysyłany tylko raz, przy pierwszym logowaniu do konta z danej karty/urządzenia. Potem to tylko komunikaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cześć

 

mam od 3 dni ten sam problem z LTE w ty modelu. zmieniłem kartę sim w salonie Orange i lte dalej tak muli, że szybciej śmigał net w Neostradzie na Windows 95 .... robiłem wszystkie podpowiedzi z forum i nic, ale to nic nie pomaga. Nie chcę robić przywrócenia do ustawień fabrycznych bo mam za dużo apek do konfigurowania. Znalazł ktos rozwiązanie? plis .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Xiaomi redmi note 8t. Po zgubieniu i odzyskaniu sygnału sieci raz znajdzie dane raz nie. Virgin mobile. Podejrzewam że coś jest nie tak z telefonem i nie każda karta mu podchodzi. Przy włączonym roamingu pokazuje się tylko R bez połączenia z internetem. Nie sprawdzałem czy tryb samolotowy pomaga ale restart już tak. Ciekawe czy support xiaomi coś o tym wie bo widzę że problem dotyczy większej liczby osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...