Skocz do zawartości

Mi band 4 - trzeszczenie i kilka problemów.


Lukas84

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Dokładnie 10 dni temu zakupiłem / otrzymałem to ustrojstwo. I przez kilka dni było wszystko w porządku. Ale od 3-4 dni mam problem z rozłączaniem opaski z apką Mi Fit. Telefon potrafi leżeć obok i co chwila widzę "rozłączono". Szperałem tu po forum i szukałem czego się dało , zrobiłem chyba wszystko co możliwe. I dalej jest to samo. Jedynie przy Notify and Fitnes ... trzyma coś niecoś ale też nie do końca jak powinno. Bądź co bądź mój telefon to złomek LG K11 dual wiec tez zakładam możliwość że sam moduł BT jest żałosny.

Poza tym trapi mnie jeszcze to że za chiny ludowe nie uruchamia mi się blokada ekranu po zdjęciu opaski... mimo włączonej w aplikacji...

Ale nie to mnie zastanawia, raczej to czy u was "też coś lata" tak jak by w środku.. Noszę na lewej ręce i w momencie jak "dotknę - puknę" w lewą stronę ziarna słychać tak jak by coś w środku latało - ale tylko od tej jednej strony .. takie dziwne trzeszczenie. Na pasku - po wyjęciu z paska - i stąd moje pytanie czy tak jest w każdym mi band 4 bo w 3jce na coś takiego nie natrafiłem... I zaczynam się zastanawiać czy to jakaś wada wyszła czy jest to całkiem normalne u każdego z was. Opaska mi nie spadła, nigdzie nią nie uderzyłem więc stąd moje pytanie. Wygląda to mniej więcej tak o ile nagranie odzwierciedli wam o co mi chodzi :

https://i.imgur.com/xeSv2R5.mp4

 

Edytowane przez Lukas84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas84, masz wyłączoną Optymalizację Baterii dla aplikacji MiFit ? Może stąd te problemy z ,,rozłączono ''. Druga rzecz - skąd masz tę opaskę, z Chin  czy polskiej dystrybucji? Nie wiem, czy widziałeś porównanie opaski MiBand 4 i ,,opaski Mi 4 ''na YT? Może to ta druga ? Ja kupowałem z polskiego sklepu, jest oryginalna, nic w niej nie lata i nie stuka, ładnie się komunikuje z Mi Fit. Rozłącza się tylko wtedy gdy przekroczę barierę 10m { Bluetooth } ale łączy się ,,bezboleśnie '' gdy skrócę dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Papa Smerf napisał:

Lukas84, masz wyłączoną Optymalizację Baterii dla aplikacji MiFit ? Może stąd te problemy z ,,rozłączono ''. Druga rzecz - skąd masz tę opaskę, z Chin  czy polskiej dystrybucji? Nie wiem, czy widziałeś porównanie opaski MiBand 4 i ,,opaski Mi 4 ''na YT? Może to ta druga ? Ja kupowałem z polskiego sklepu, jest oryginalna, nic w niej nie lata i nie stuka, ładnie się komunikuje z Mi Fit. Rozłącza się tylko wtedy gdy przekroczę barierę 10m { Bluetooth } ale łączy się ,,bezboleśnie '' gdy skrócę dystans.

Opaska to Mi band 4 :P zadna podróba i tego jestem pewny, te filmy oglądałem nie jeden raz , przewijają się wszędzie :) Kupiona w empiku - dostałem w prezencie i na pewno nie jest to podróba (https://www.empik.com/xiaomi-opaska-mi-band-4-czarny,p1229001483,sport-p). Kobieta nie miała pomysłu na prezent - a mi pasuje, tyle że no własnie, coś jest nie halo, i z tym co pokazałem w linku na filmie i z tym łączeniem. Nawet teraz siedzę , pisząc tego posta i apka mi pokazuje że nie połączono - gdzie telefon leży pod ręką dosłownie.  Bądź co bądź już nakreśliłeś mi że trzeba to będzie zareklamować chyba bo skoro "te dźwieki" przy "pukaniu" u Ciebie nie występują to coś jest nie tak. Tak samo jak to ze opaska ma problem z wykrywaniem czy została zdjęta czy nie - i nie blokuje ekranu.


Jesli chodzi o optymalizacje baterii etc etd wszystko jest tak jak powinno a mimo wszystko telefon leż 5 cm obok ręki i takie coś. Robiłem reset do fabrycznej, wywalałem apkę parowałem na nowo - no  i dalej to samo.

Jeśli ktoś jeszcze - porównując do filmu który wstawiłem nie ma takiej "fonii" do byłbym wdzięczny za info, bo to wtedy faktycznie będzie znaczyło że coś z moją sztuką jest nie tak i będzie trzeba wymienić na nową.

Edytowane przez Lukas84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Papa Smerf napisał:

Ja bym się dłużej nie zastanawiał tylko skierował kroki do najbliższego MPIK-u...żadne ,, odpowiedzi '' nie uzdrowią opaski, składaj reklamację...

To nie chodzi o odpowiedzi. BArdziej o info czy to co mnie najbardziej trapi czyli "trzeszczenie" jak by to śmiesznie nie brzmiało to normalny sposób "działania" / bycia tego sprzętu czy wada jak w moim przypadku. Rozłączanie - no na pewno do reklamacji. Natomiast te dziwne dźwięki - gdybym przypadkiem nie zahaczył rękawem nawet pewnie bym tego nie usłyszał. A po za tym jeśli to "wada" dobrze będzie wiedzieć na przyszłość - przy wymianie na nowy że to nie powinno się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...