Jump to content

Chińscy sprzedawcy a odblokowanie bootloadera...


QBAQ

Recommended Posts

Mam pytanie do zorientowanych odnośnie masowego odblokowywania bootloaderów w urządzeniach marki Xiaomi/Redmi/Poco, czyli generalnie tych z nakładką systemową MIUI.

Jak to jest, że pojedynczy użytkownik, tacy jak tutaj na forum kupując urządzenie Xiaomi w celu odblokowania bootloadera musi odczekać określoną ilość dni (to zrozumiałe właśnie ze względu na poniższe praktyki) by móc zdjąć blokadę i wgrać - w zasadzie legitny - ROM jakim niewątpliwie jest xiaomi.eu, a Chiński sprzedawca (jak np. dowiadujemy się w TYM artykule) masowo zdejmuje zabezpieczenie i wgrywa w zasadzie co mu się podoba?

Czy taki Chiński-Janusz dysponuje jakimś zezwoleniem, sprzętem? Czy to po prostu ktoś z kontem Mi, które ma nieograniczone możliwości developerskie?

No i w końcu, przecież ten telefon - zdaje się - dociera zapakowany oraz zafoliowany fabrycznie(?) do finalnego odbiorcy? Zatem kiedy odbywa się ingerencja w oprogramowanie? 

 

Edited by QBAQ
Link to comment
Share on other sites

Jak kupujesz u chińczyka to oni mają full konta i nie muszą czekać na odblokowanie. Zresztą są programy które pozwalają wgrywać inne z tym że oficjalne oprogramowania typu Global czy EEA na zablokowanym bootloaderze. Telefony wtedy są rozpakowane. Zresztą zafaliowac to nie problem, zgrzewarka na aliexpres kosztuje parę centów. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...