Skocz do zawartości

Mi Home - działanie aplikacji


kumpel_

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się was spytać jak wam działa aplikacja Mi Home. Ja używam jej na Androidzie.

Ja korzystam już z niej około 2 lata i coraz bardziej mam jej dość. Sama apka się bardzo szybko ładuje, ale już urządzenia w niej zdecydowanie wolnej.

Jak chce z poziomu pulpitu apki włączyć czy wyłączyć jakieś urządzenie to się prawie nigdy nie da.

Musze wejść (przykładowo w oczyszczacz) odczekać troche, bądź wręcz próbować odświeżać urządzenia i dopiero mi się poprawnie załaduje.

W automatyzacji tak samo musze długo odczekać za nim mi załaduje sceny.

W sumie nie pamiętam czy od początku było tak źle, ale ostatnio mnie to już dość mocno irytuje i odechciewa się korzystania z całego systemu.

Aktualnie mam 33 urządzenia podpięte do aplikacji, nie wiem czy tutaj ilość może być problemem. 

Nie ma znacznie czy korzystam z LTE czy z Wifi nie widzę specjalnej poprawy, mimo, że mam zasięg dobry i na przykład na speedtest leci 60MB.

 

Jak to jest u was? Macie podobne odczucia czy raczej nie.

To, że wszystko musi przejść przez serwer w Chinach jest coraz bardziej irytujące;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, k120 napisał:

A nie możesz wybrać inny serwer? Teraz.nawet na PL działa już większość.

Wydaje mi się, ze za bardzo nie mogę bo tylko jedno urządzenia (oczyszczacz 3H mam w wersji europejskiej), a reszta wszystko kupione w Chinach. Z resztą większość urządzeń, które mam kupione jeszcze jak nie było Polskiej dystrybucji.

 

3 godziny temu, rezmus napisał:

tak wyglada ilosc urzadzen na kazdym regionie:

cn: 1375
sg: 112
de: 90
us: 64
ru: 49
i2: 12

chyba, ze piszesz o modzie ;)

Tu akurat masz racje, bo ze względu na oczyszczacz 3H mam zmodowaną wersje apki (chyba z resztą twoją - za co bardzo dziękuje ;)).

Faktycznie jest różnica w ilości urządzeń. Niestety jeśli mam większość zamówione z chin to raczej nic z tym nie poradzę ;/

P.s. czy zmodowana apka powinna się normalnie aktualizować. Pojawiła mi się aktualizacja, ale po kliknięciu wyskoczyło, że aktualizacja nie powiodła się. Musiał odinstalować apke i ściągnąć aktualne. Tak to powinno wyglądać?

 

Swoją drogą pewnie najlepiej byłoby przejść na Home Assistant i pewnie problem by zniknął, z tym, że ja akurat nie mam pojęcia o programowaniu i automatyce, wiec raczej ta  opcja odpada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie czy można jakoś podpiąć pod serwer chiński odkurzacz xiaomi Vacum Cleaner  kupiony w PL który by działał na modzie appki? Kupiłem ostatnio purifer 3h w PL i podpiął sie pod serwer CN be zproblemu,mam pozostałe urządzenia na CN a ten jeden sprzęt sie buntuje i chce bym wybrał lokalny serwer.Wersja firmware odkurzacza to 3.5.0_003476.Ktoś podpowie co zrobić?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...