Jump to content

Zmiana domyślnego odtwarzacza wideo

Recommended Posts

Witam pytanie jak w temacie, czy jest możliwość zmiany domyślnego odtwarzacza wideo "mi wideo" na jakiś inny np. MX Player? Chodzi dokładnie o to że jak chce odtworzyć jakieś wideo z galerii to z góry jestem skazany na mi video, nigdy nie pytało i nie pyta czy chce uruchomić przez coś innego. Ten wbudowany to jest w dodatku jakaś wykastrowana wersja a ja chce po prostu z poziomu galerii odtworzyć film czymś innym :) jest taka możliwość? Bo z tego co czytałem jest z tym problem. 

Da musisz miec adb zainstalowane potem adb start server /adb devices/adb shel i juz na koniec pm uninstall nazwa pakietu (:

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Wejdz na przehladarke i wpisz Tool all in one xda zainstalujesz sobie na windowsie i wszystko usuniesz .wszystko masz graficznie

https://framapic.org/8drfptuDaUVI/gQc5FWXe2cfC

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Nie da się wyłączyć akurat tej aplikacji i tak samo zmienić domyślnej, właśnie pisałem o tym wyżej, chyba pozostaje mi to adb ale coś się boję że ta galeria systemowa z góry nakazuje korzystać z mi wideo a jak go nie będzie to nic innego nie wykryje :D

1 godzinę temu, t0tti89 napisał:

Nie da się wyłączyć akurat tej aplikacji i tak samo zmienić domyślnej

Galerii się nie da, bo bez niej system się wywali. Wideo można bez problemu (przez adb oczywiście).

@Antyhaker ten "kombajn" to raptem 25 MB po rozpakowaniu i nie trzeba go instalować, jedynie Java 11 musi być w systemie (fakt minimal adb to 2,5MB ale jakie to ma znaczenie?). Za to potrafi odinstalować i ponownie zainstalować w razie problemów (lub włączyć i wyłączyć). Pokazuje stan BL, potrafi z automatu pobierać najnowsze romy fastboot i flashować i jeszcze parę innych rzeczy. Dodatkowo wszystko masz jak na dłoni, bez wklepywania komend, jednym kliknięciem. Waży niewiele a może być pomocny. Jak wypróbujesz to przypuszczam że zmienisz zdanie.

Edited by FromWP
  • Like 1
Galerii się nie da, bo bez niej system się wywali. Wideo można bez problemu (przez adb oczywiście). [mention=10517]Antyhaker[/mention] ten "kombajn" to raptem 25 MB po rozpakowaniu i nie trzeba go instalować, jedynie Java 11 musi być w systemie (fakt minimal adb to 2,5MB ale jakie to ma znaczenie?). Za to potrafi odinstalować i ponownie zainstalować w razie problemów (lub włączyć i wyłączyć). Pokazuje stan BL, potrafi z automatu pobierać najnowsze romy fastboot i flashować i jeszcze parę innych rzeczy. Dodatkowo wszystko masz jak na dłoni, bez wklepywania komend, jednym kliknięciem. Waży niewiele a może być pomocny. Jak wypróbujesz to przypuszczam że zmienisz zdanie.

Przykro mi, ale nie zmieniłem zdania default_smile.png Podejrzewam, że próbowałem go jak jeszcze o nim nie wiedziałeś ;D Ten program to masa zbędnego śmiecia, ale co kto lubi. 

PS. Nakłanianie kogoś do korzystania z JAVY powinno być karane z urzędu ;P To jest podstawowy powód, na mocy którego odradzam korzystanie z tego kombajnu.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Nie da się wyłączyć akurat tej aplikacji i tak samo zmienić domyślnej, właśnie pisałem o tym wyżej, chyba pozostaje mi to adb ale coś się boję że ta galeria systemowa z góry nakazuje korzystać z mi wideo a jak go nie będzie to nic innego nie wykryje

Czy aby na pewno? Na próbę zainstalowałem Zdjęcia od Google, Filmy od Google i Solid Explorer. Wszystko elegancko działa jak ustawiłem. 

Dnia 28.01.2020 o 10:02, dzidexx napisał:

Mx Player skanuje pamięć, nie musisz szukać video przez galerię.

Tak, sam w sobie mx player chodzi dobrze i wszystko wykrywa, ale tutaj chodzi o to że ja chce żeby galeria systemowa była z nim powiązana i gdy przeglądam filmy odtwarzało właśnie w tym programie a nie w mi wideo 

Dnia 28.01.2020 o 11:08, Antyhaker napisał:

Przykro mi, ale nie zmieniłem zdania default_smile.png Podejrzewam, że próbowałem go jak jeszcze o nim nie wiedziałeś ;D Ten program to masa zbędnego śmiecia, ale co kto lubi. 

PS. Nakłanianie kogoś do korzystania z JAVY powinno być karane z urzędu ;P To jest podstawowy powód, na mocy którego odradzam korzystanie z tego kombajnu.

To spróbuj wejść w galerie systemowa, odtwórz jakiś film i zobacz w jakim programie Ci się otwiera :) tzn spróbuj zamienić na jakiś inny niż ten który jest domyślny czyli mi wideo. Nie jestem zadowolony z tego co proponują bo moim zdaniem słabo odtwarza filmy, lubi się przyciąć, chromecast nie widzi tv a np właśnie w mx player wszystko ładnie śmiga, więc trochę to jest uciążliwe, wchodzić zawsze osobno w inny program żeby odtworzyć film a w galerie żeby oglądać zdjęcia, wygląda to tak że ta galeria systemowa jest jakoś połączona z mi wideo i nie lubi się z innymi programami

Edited by mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
1 godzinę temu, t0tti89 napisał:

To spróbuj wejść w galerie systemowa, odtwórz jakiś film i zobacz w jakim programie Ci się otwiera :) tzn spróbuj zamienić na jakiś inny niż ten który jest domyślny czyli mi wideo. Nie jestem zadowolony z tego co proponują bo moim zdaniem słabo odtwarza filmy, lubi się przyciąć, chromecast nie widzi tv a np właśnie w mx player wszystko ładnie śmiga, więc trochę to jest uciążliwe, wchodzić zawsze osobno w inny program żeby odtworzyć film a w galerie żeby oglądać zdjęcia, wygląda to tak że ta galeria systemowa jest jakoś połączona z mi wideo i nie lubi się z innymi programami

Ale zauważyłeś, że to nie jest Mi Wideo? Ma całkiem inne kontrolki i możliwości :) Podejrzewam, że to jakiś odtwarzacz wbudowany w galerię.

Btw - galeria jest raczej do przeglądania zdjęć, od plików wideo jest inna aplikacja. To raczej dość oczywiste, przynajmniej dla mnie ^^ Plus mi osobiście nic nie przycina i elegancko działa wszystko, nie mogę narzekać.

2 godziny temu, dzidexx napisał:

Po wyłączeniu Mi Wideo, Galeria pyta czym odtworzyć film.

@up & @uu

Jak to zrobiłeś? :D

2 godziny temu, Antyhaker napisał:

Ale zauważyłeś, że to nie jest Mi Wideo? Ma całkiem inne kontrolki i możliwości :) Podejrzewam, że to jakiś odtwarzacz wbudowany w galerię.

Btw - galeria jest raczej do przeglądania zdjęć, od plików wideo jest inna aplikacja. To raczej dość oczywiste, przynajmniej dla mnie ^^ Plus mi osobiście nic nie przycina i elegancko działa wszystko, nie mogę narzekać.

Dla mnie to nie jest oczywiste :p fajnie jest mieć wszystko pod ręką, przeglądanie zdjęć i filmów :) wydaje mi się że jest to mi wideo tylko jakaś okrojona wersja tak do przeglądania 

U mnie domyślymi aplikacjami są Galeria: Quickpic, Odtwarzanie wideo: MX Player.
Obie oryginalne aplikacje usunąłem. Jednak bez oryginalnej galerii nie da się przypisać zdjęcia do kontaktu. Więc galerie przywróciłem, zdjecia pododawałem i galerię wyłączyłem.

• 9 months later...