Skocz do zawartości

Zmiana domyślnego odtwarzacza wideo


t0tti89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie jak w temacie, czy jest możliwość zmiany domyślnego odtwarzacza wideo "mi wideo" na jakiś inny np. MX Player? Chodzi dokładnie o to że jak chce odtworzyć jakieś wideo z galerii to z góry jestem skazany na mi video, nigdy nie pytało i nie pyta czy chce uruchomić przez coś innego. Ten wbudowany to jest w dodatku jakaś wykastrowana wersja a ja chce po prostu z poziomu galerii odtworzyć film czymś innym :) jest taka możliwość? Bo z tego co czytałem jest z tym problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da musisz miec adb zainstalowane potem adb start server /adb devices/adb shel i juz na koniec pm uninstall nazwa pakietu (:

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

Wejdz na przehladarke i wpisz Tool all in one xda zainstalujesz sobie na windowsie i wszystko usuniesz .wszystko masz graficznie

 

 

 

https://framapic.org/8drfptuDaUVI/gQc5FWXe2cfC

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790 Minima ADB - cała reszta zbędna, nie ma sensu kombajnów instalować.

https://forum.xda-developers.com/redmi-5/how-to/guide-remove-stock-apps-root-t3829593 Poradnik jak usuwać.

 

BTW. Nie wystarczy zwykła zmiana domyślnej aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, t0tti89 napisał:

Nie da się wyłączyć akurat tej aplikacji i tak samo zmienić domyślnej

Galerii się nie da, bo bez niej system się wywali. Wideo można bez problemu (przez adb oczywiście).

@Antyhaker ten "kombajn" to raptem 25 MB po rozpakowaniu i nie trzeba go instalować, jedynie Java 11 musi być w systemie (fakt minimal adb to 2,5MB ale jakie to ma znaczenie?). Za to potrafi odinstalować i ponownie zainstalować w razie problemów (lub włączyć i wyłączyć). Pokazuje stan BL, potrafi z automatu pobierać najnowsze romy fastboot i flashować i jeszcze parę innych rzeczy. Dodatkowo wszystko masz jak na dłoni, bez wklepywania komend, jednym kliknięciem. Waży niewiele a może być pomocny. Jak wypróbujesz to przypuszczam że zmienisz zdanie.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galerii się nie da, bo bez niej system się wywali. Wideo można bez problemu (przez adb oczywiście). [mention=10517]Antyhaker[/mention] ten "kombajn" to raptem 25 MB po rozpakowaniu i nie trzeba go instalować, jedynie Java 11 musi być w systemie (fakt minimal adb to 2,5MB ale jakie to ma znaczenie?). Za to potrafi odinstalować i ponownie zainstalować w razie problemów (lub włączyć i wyłączyć). Pokazuje stan BL, potrafi z automatu pobierać najnowsze romy fastboot i flashować i jeszcze parę innych rzeczy. Dodatkowo wszystko masz jak na dłoni, bez wklepywania komend, jednym kliknięciem. Waży niewiele a może być pomocny. Jak wypróbujesz to przypuszczam że zmienisz zdanie.

 

Przykro mi, ale nie zmieniłem zdania default_smile.png Podejrzewam, że próbowałem go jak jeszcze o nim nie wiedziałeś ;D Ten program to masa zbędnego śmiecia, ale co kto lubi. 

PS. Nakłanianie kogoś do korzystania z JAVY powinno być karane z urzędu ;P To jest podstawowy powód, na mocy którego odradzam korzystanie z tego kombajnu.

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

Nie da się wyłączyć akurat tej aplikacji i tak samo zmienić domyślnej, właśnie pisałem o tym wyżej, chyba pozostaje mi to adb ale coś się boję że ta galeria systemowa z góry nakazuje korzystać z mi wideo a jak go nie będzie to nic innego nie wykryje

Czy aby na pewno? Na próbę zainstalowałem Zdjęcia od Google, Filmy od Google i Solid Explorer. Wszystko elegancko działa jak ustawiłem. 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2020 o 10:02, dzidexx napisał:

Mx Player skanuje pamięć, nie musisz szukać video przez galerię.

Tak, sam w sobie mx player chodzi dobrze i wszystko wykrywa, ale tutaj chodzi o to że ja chce żeby galeria systemowa była z nim powiązana i gdy przeglądam filmy odtwarzało właśnie w tym programie a nie w mi wideo 

Dnia 28.01.2020 o 11:08, Antyhaker napisał:

Przykro mi, ale nie zmieniłem zdania default_smile.png Podejrzewam, że próbowałem go jak jeszcze o nim nie wiedziałeś ;D Ten program to masa zbędnego śmiecia, ale co kto lubi. 

PS. Nakłanianie kogoś do korzystania z JAVY powinno być karane z urzędu ;P To jest podstawowy powód, na mocy którego odradzam korzystanie z tego kombajnu.

To spróbuj wejść w galerie systemowa, odtwórz jakiś film i zobacz w jakim programie Ci się otwiera :) tzn spróbuj zamienić na jakiś inny niż ten który jest domyślny czyli mi wideo. Nie jestem zadowolony z tego co proponują bo moim zdaniem słabo odtwarza filmy, lubi się przyciąć, chromecast nie widzi tv a np właśnie w mx player wszystko ładnie śmiga, więc trochę to jest uciążliwe, wchodzić zawsze osobno w inny program żeby odtworzyć film a w galerie żeby oglądać zdjęcia, wygląda to tak że ta galeria systemowa jest jakoś połączona z mi wideo i nie lubi się z innymi programami

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, t0tti89 napisał:

To spróbuj wejść w galerie systemowa, odtwórz jakiś film i zobacz w jakim programie Ci się otwiera :) tzn spróbuj zamienić na jakiś inny niż ten który jest domyślny czyli mi wideo. Nie jestem zadowolony z tego co proponują bo moim zdaniem słabo odtwarza filmy, lubi się przyciąć, chromecast nie widzi tv a np właśnie w mx player wszystko ładnie śmiga, więc trochę to jest uciążliwe, wchodzić zawsze osobno w inny program żeby odtworzyć film a w galerie żeby oglądać zdjęcia, wygląda to tak że ta galeria systemowa jest jakoś połączona z mi wideo i nie lubi się z innymi programami

Ale zauważyłeś, że to nie jest Mi Wideo? Ma całkiem inne kontrolki i możliwości :) Podejrzewam, że to jakiś odtwarzacz wbudowany w galerię.

Btw - galeria jest raczej do przeglądania zdjęć, od plików wideo jest inna aplikacja. To raczej dość oczywiste, przynajmniej dla mnie ^^ Plus mi osobiście nic nie przycina i elegancko działa wszystko, nie mogę narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzidexx napisał:

Po wyłączeniu Mi Wideo, Galeria pyta czym odtworzyć film.

@up & @uu

Jak to zrobiłeś? :D

2 godziny temu, Antyhaker napisał:

Ale zauważyłeś, że to nie jest Mi Wideo? Ma całkiem inne kontrolki i możliwości :) Podejrzewam, że to jakiś odtwarzacz wbudowany w galerię.

Btw - galeria jest raczej do przeglądania zdjęć, od plików wideo jest inna aplikacja. To raczej dość oczywiste, przynajmniej dla mnie ^^ Plus mi osobiście nic nie przycina i elegancko działa wszystko, nie mogę narzekać.

Dla mnie to nie jest oczywiste :p fajnie jest mieć wszystko pod ręką, przeglądanie zdjęć i filmów :) wydaje mi się że jest to mi wideo tylko jakaś okrojona wersja tak do przeglądania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie domyślymi aplikacjami są Galeria: Quickpic, Odtwarzanie wideo: MX Player.
Obie oryginalne aplikacje usunąłem. Jednak bez oryginalnej galerii nie da się przypisać zdjęcia do kontaktu. Więc galerie przywróciłem, zdjecia pododawałem i galerię wyłączyłem.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...