Skocz do zawartości

Redmi 5 plus problem po wymianie wyświetlacza - dolna krawędź czasem wykrywa dotyk mimo braku kontaktu


anonim6489

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu wymieniony został mi wyświetlacz w redmi 5 plus przez osobę która zarabia na pracowaniu przy telefonach (znajomy), generalnie byłem obecny przy naprawie, mam pewność, że wszystko było dobrze, ekran został sprawdzony przed montażem czy wszystko działa poprawnie, jednak krótki czas po zakończeniu montażu, kiedy ekran już przyklejono, wszystko przykręcono, zamknięto plecy i mogłem z niego swobodnie korzystać zaczęły się drobne problemy. Nie utrudniają one życia aż tak jak może się wydawać, lecz wolałbym żeby ekran działał w 100% sprawnie. Otóż jak obrazują załączone zrzuty ekranu z aplikacji testującej dotyk, od czasu do czasu pojawiają się problemy z wykrywaniem dotyku na dolnej krawędzi ekranu. Tylko i wyłącznie tam, nigdzie indziej. Jest to uporczywe, ponieważ klika to m.in. przycisk Home i sprawia to dosłownie korzystanie z telefonu NIEMOŻLIWYM. Opiszę teraz całą charakterystykę problemu:

  1. Sprawdzałem telefon włączony nieruchomo (ustawiłem aby wyświetlacz nigdy się automatycznie nie wyłączał i zostawiłem na jakiś czas w miejscu gdzie leżał nieruchomo i kątem oka mogłem widzieć wyświetlacz - nic się nie działo przez kilka godzin), nigdy się to wtedy nie uaktywnia. Natomiast czasem podczas oglądania jakiegoś filmu np. na YT, lekka przestawienie ekranu pod kątem sprawia, że dół ekranu zaczyna się sam z siebie klikać. Wnioskuję stąd, że problem występuje tylko przy konkretnym położeniu ekranu. Występuje on dość często, czasem do 10 razy dziennie, chociaż zdarzały się dni, że ekran praktycznie działał bez zarzutu. Dotyk wykrywany jest TYLKO i WYŁĄCZNIE na dolnej krawędzi, nigdzie indziej nigdy nie zaobserwowałem problemu.
  2. Czasem również zauważyłem że ekran totalnie jest nieresponsywny, nie reaguje na dotyk.
  3. Oba te problemy da się naprawić przez zablokowanie ekranu i powtórne go odblokowanie, zwykły szybki reset praktycznie zawsze pomaga.
  4. Nie występują żadne problemy z wyświetlaniem ekranu, kolorami, ani niczym z tych rzeczy, ekran wyświetla tak samo jak w momencie gdy był świeżo kupiony, nowy, jedynie gorzej się go użytkuje.
  5. Użycie siły na ekranie, np. położenie go na płaskiej powierzchni i dociśnięcie mocno ręką lub po prostu lekkie uderzenie czasem również pomagają w przywróceniu ekranu do normalnego funkcjonowania.
  6. Nie występują problemy z czytnikiem linii papilarnych ani innymi funkcjami telefonu. Głośnik, jasność, wszystko jest w porządku, tak jak było w momencie gdy telefon był kupiony ze sklepu.

Podsumowując, problem nie jest na tyle uciążliwy jak może się wydawać - przez jakieś 70% czasu użytkowanie telefonu nie sprawia problemów. Nie stać mnie na nowy telefon, wolałbym żeby ten znów działał poprawnie, jednak nie wiem co do końca może być problemem. Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie. W razie wszelkich pytań mogę dostarczyć więcej szczegółów które mogły mi umknąć. Dziękuję za wszelką pomoc.

xiaomi_screen1.jpgxiaomi_screen2.jpgxiaomi_screen3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...