Sign in to follow this  
arisu

Pulsujący ból nadgarstka po noszeniu Mi Banda 3

Recommended Posts

Witam,

od paru dni jestem posiadaczką opaski Mi Band 3, używanej wcześniej przez kogoś innego. Po 3 dniach noszenia zaczęłam czuć dziwny, pulsujący ból w miejscu, gdzie znajduje się pastylka, także wykluczam od razu "mechaniczne" otarcia od samej opaski, bo ten ból (choć nieznaczny) objawia się w tym jednym punkcie. Po zdjęciu opaski wciąż ten ból się utrzymuje, ale już w mniejszym stopniu i przechodzi na całą rękę, takie nieprzyjemne ciarki. Czy to możliwe JAKKOLWIEK DZIWNIE TO NIE BRZMI, by mi szkodziły "fale" wysyłane przez pastylkę (a dokładniej sensor tętna) do skóry? Pytałam inne osoby, i one nie miały nigdy takiego problemu. Co może być problemem? Może to jakieś spięcie o którym nic nie wiem? Czy w takiej sytuacji przemyć jakoś pastylkę, czy coś? A może zmiana samej opaski? Czy to wina mojego organizmu i nie jest mi dane takiej opaski długo nosić? 

Wiem, że problem nieco błahy i głupawy, ale jestem ciekawa, czy to wada pastylki, czy opaski...

Sensor to jest świetlny, wiec albo masz uczulenie na światło, albo akurat jakiegoś nerwa Ci uciska, albo jeśli nie zdezynfekowałas opaski to np wirusa brodawczaka zalapalaś.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Netoper napisał:

Sensor to jest świetlny, wiec albo masz uczulenie na światło, albo akurat jakiegoś nerwa Ci uciska, albo jeśli nie zdezynfekowałas opaski to np wirusa brodawczaka zalapalaś.

Coś na pewno jest z tym sensorem nie tak, bo od niego bije takie to "promieniowanie". Może chodzi o jakiś nerw, po prostu taki nieprzyjemny rwący ból, trochę tak rozgrzewa mi rękę, dziwna sprawa, co do ostatniej opcji to mocno wątpię, żeby tak było, no ale trzeba brać pod uwagę każdą możliwość. Poza tym tyle osób odkupuje od kogoś takie opaski więc ktoś teoretycznie też powinien mieć podobny problem. :P No ale może się unormuje jakoś, może ciało nieprzystosowane, bo przyznam, że to moja pierwsza przygoda z takimi rzeczami typu pastylka i nie wszystko jeszcze wiem i może jakoś za bardzo panikuję. :)

11 minut temu, marcin19883 napisał:

Mi rękę uciska jak mam cokolwiek metalowego np zegarek. Więc wszystko jest możliwe.

Przy metalowych nic mi się osobiście nie dzieje, przy niczym w ogóle, tylko przy tej pastylce więc na 100% to jest tego problem. :)

Jak pisałem sensor jest optyczny, świecące diody, więc to nie ma jak promieniować, telefon przy uchu wytwarza zdecydowanie więcej energii niż te diody do pomiaru pulsu, najbardziej obstawiam że jakiegoś nerwa Ci drażni i dlatego takie odczucie. A co do infekcji to w miejscu wniknięcia utworzyłby się jakiś optyczny obraz wniknięcia: plamka, krostka, ziarno maku.
A nerwy to jest dziwny stwór, ja jestem świeżo po rekonstrukcji nerwa palca wskazującego, i mimo że na palcu mogę papierosa gasić i zero czucia bo nerw przecięty przed palcem, to wewnętrzny ból od palca mam przy łokciu, i całkiem możliwe że u Ciebie po prostu sensor uciska jakiegoś powierzchniowego nerwa.
Przekręć opaskę na wewnątrz nadgarstka, ewentualnie na drugą rękę przełóż i zobacz czy objawy znikną.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

14 minut temu, Netoper napisał:

A co do infekcji to w miejscu wniknięcia utworzyłby się jakiś optyczny obraz wniknięcia: plamka, krostka, ziarno maku.

Nic takiego nie ma :) 

Jak mówisz to pewnie jest jakiś nieznośny nerw. Sprawdzę i dam znać :) Dzięki za odpowiedzi!