Skocz do zawartości

Niedziałające suchawki bluetooth po aktualizacji do androida 9


Laaki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem z słuchawkami ,przestały działać problem jest taki parują sie bez problemu ale jak włączę obojętnie jakomś aplikację np. Youtube wideo się wiesza.Próbowałem już różnych słuchawek,zawsze to samo .Na android8.1 było ok,czyścilem pamięć na samym końcu  zresetowałem do  ustawień fabrycznych i nic ciągle to samo juz nie wiem co robic .Proszę o pomoc.

Słuchawki bluetooth Pioneer  

Wszystkie aplikacje po aktualizacji chodzą dużo lepiej tylko te słuchawki ,próbowałem słuchawek LG i to samo.

MiboxS

Pozdrawiam

Edytowane przez Laaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dokładnie w opcjach programisty niema opcji zmiany kodeków ,chyba będę musiał czekać na jakimś poprawkę

Pozdrawiam

Nie chce mi się wierzyć że tylko ja mam problemy z słuchawkami, szczególnie że na Androidzie 8.1 działały bez problemu net mam szybki wszystko działa bez zarzutu,a zaznaczam że na słuchawkach LG to samo , parowanie bez problemu uruchamiam video obraz zawieszony , wyłączam słuchawki wszystko ok,tak jak by słuchawki powodowały jakiś konflikt

Edytowane przez Laaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć że tylko ja mam problemy z słuchawkami, szczególnie że na Androidzie 8.1 działały bez problemu net mam szybki wszystko działa bez zarzutu,a zaznaczam że na słuchawkach LG to samo

Leszek

 

Edytowane przez Laaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Znalazłem pewne rozwiązanie problemów z dźwiękiem po bluetooth.
Co prawda ja ze swoim głośnikiem bluetooth nie mam problemów, więc nie mogę stwierdzić czy ta metoda działa.

1. Zainstaluj aplikację A2DP Setting / Checker for A2DP - Link  (aplikacja jest też dostępna w Aptoide TV),
2. Sparuj urządzenie bluetooth z Mi Boxem,
3. Uruchom aplikację A2DP Setting / Checker for A2DP, zaakceptuj wszystkie warunki itp. Naciśnij "Check Bluetooth A2DP",
4. W sekcji Current Codec powinno być: SBC. Jeśli nie ma przejdź pilotem do wiersza "Selectable Codec", wybierz SBC
5. Opuść aplikację, przejdź do ustawień bluetooth, wybierz swoje urządzenie, wybierz Anuluj sparowanie,
6. Ponownie podłącz urządzenie bluetooth,
7. Urządzenie powinno działać poprawnie.

Stestujcie i napiszcie co i jak.

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć rozwiązałem problem, kupilem słuchawki Xiaomi Redmi   ,mają Bluetooth 5,0 i działają bez problemu .

Poprzednie słuchawki Pioniera miały Bluetooth 3.0 i to chyba ta przyczyna ,choć nie powinno tak być.

Chyba coś ze sterownikami Bluetooth na tym androidzie 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć to dlaczego starsze słuchawki nie chcą działać ? ,próbowałem słuchawek również lg starszych i to samo, mało tego próbowalem  u kolegi na MI BOX S  te same objawy zawieszały wideo .

Jestem przekonany że problem jest w androidzie 9 na MI BOX S z sterownikami bluetooth ,zaznaczam  na androidzie 8.1 działały bez problemu.

Edytowane przez Laaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dlatego, że masz zbyt starą wersję BT w słuchawkach, która nie jest już wspierana w ATV 9. Bt 3.0 to kilkunastoletni zabytek. Oczywiście mogę się mylić bo jednoznacznej informacji brak.

Ja napisałem, że nie muszą być słuchawki z BT 5.0 (tak sugerowałeś wyżej)  bo sam Mi BOX ma wersję  4.2. Zapewne 4.0 w słuchawkach wystarczy.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dzieisjeszej aktualizacji Beta Androida 9 moje słuchawki Tronsmart Spunky Beats już się łącza z Mi Box, YouTube się nie zatrzymuje, jest dźwięk AAC i jest synchro dźwięku z obrazem, ale słuchawki po około 5 minutach rozłączają się i nie łącza się same automatycznie. Trzeba je wyłączyć i włączyć ponowienie żeby się połączyły albo sparować nam nowo. Tylko że po ponownym połączeniu znowu rozłączaja się po 5 minutach☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...