Jump to content

M365 Pro - problem z trybem Sport (maks 20 km/h)...


Pumpel12
 Share

Recommended Posts

Cześć!

Chciałem opisać mój problem z hulajnoga, która odebrałem dosłownie pare godzin temu jako nowa.

Hulajnoga w trybie sportowym jedzie maksymalnie 20 km/h.
Ogółem wygląda to tak, że Tryb D i S są identyczne, a tak nie powinno być.

Link do wideo: 
https://youtu.be/Cp4eZ2UYCgk

Jak myślicie, czego to może być wina?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za ten błąd.

Hulajnoge kupiłem w morele, przebieg zerowy bo była nowa, wersja oprogramowania 1.6.8 (Oficjalna), zauważyłem tez problem z połączeniem przez Bluetooth z ta hulajnoga; często się rozłącza lub w ogole nie da się połączyć, aplikacje zewnętrzne nie wykazują nic szczególnego, liczba lądowań wynosi 1, zauważyłem tez, ze aktualizacja chyba się przerwała w połowie aktualizacji. Ogółem to przed naladowaniem jej normalnie jechała 25, a po 1 naładowaniu już 20 i nie jedzie szybciej.

Link to comment
Share on other sites

Należałoby wgrać od nowa oprogramowanie, prawdopodobnie w tym jest problem z tego co piszesz. Ewentulanie mógł się uszkodzić zgrzew w baterii i dlatego prędkość jest niższa z powodu niższego napięcia, ale to by był jakiś błąd. To jest wersja PRO czy zwykła? Odpal apkę m365Tools i pokaż screeny z zakładki Basic i Battery

Link to comment
Share on other sites

A to możliwe, że jest to jakiś bug lub ograniczenie w najnowszym sofcie. Proponuję Ci, zostać na tym 1.5.5 i w razie potrzeby bez problemu powrócisz sobie do oficjalnego. Jeśli wyjdzie update - możesz sprawdzić czy coś się poprawiło. 

 

PS. nasuwa mi się taka myśl, że może Twoja waga (bez urazy) jest z górnego pułapu i może jest jakieś zabezpieczenie w nowym sofcie w sensie, że jeśli pobór prądu przekroczy jakiś ustalony limit, a jeśli waga użytkownika jest wysoka to ten limit zostanie przekroczony dużo szybciej, bo jest więcej kg do uciągnięcia - to jest zmniejszana prędkość dla zabezpieczenia elektroniki. 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o soft to i tak oddaje ta hulajnogę bo to nie ma sensu, kupię nowa. Natomiast jest chodzi o wagę to aktualnie ważę w ok 86 KG, co to tego ograniczenia to testowałem ta prędkość maksymalna bez obciążenia (koło wisiało w powietrzu) wiec nie może to być wina wagi.

edit. Może jest tutaj ktoś kto używa oficjalnej wersji oprogramowania 1.6.8 i ma ten sam problem?

edit2. Zauważyłem tez, ze podjeżdżając pod górkę (FV 1.5.5), hulajnoga przy 25-30% miała problem z podjechaniem dużo większy niż M365 zwykła przy podobnym stanie baterii co wersja PRO... nie wiem czy to normalne.

Edited by Pumpel12
Link to comment
Share on other sites

No i to jest najrozsądniejsze wyjście. Po to jest gwarancja/rękojmia, żeby mieć wyjście w takiej właśnie sytuacji, chyba, że to kwestia softu, to nowa hulajka nic nie zmieni :P

ciężko sprecyzować, ale przy takim stanie baterii to już może się uruchomić tzw. tryb oszczędzania baterii i tak to może właśnie wyglądać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, zauważyłem pewną nieścisłość w moim własnym screenie z aplikacji "m365 tools", spójrzcie proszę na to co zaznaczyłem, czyli "Battery Health".

Chciałem również dodać, że sklep morele.net nie chce mi zwrócić pełnej kwoty za uszkodzony sprzęt, chcą mi potrącić 400 zł za to, ze hulajnoga jest przybrudzona i ma przejechane 25 km, możecie mi również powiedzieć, czy jest to normalne?

Edit: Na ten moment hulajnoga niby poszła na serwis celem weryfikacji tej wady, która ewidentnie występuje, co jeśli by powiedzieli, że wszystko jest ok? Mam im powysyłać nagrania i screeny? Bo średnio chcę dostać znowu uszkodzony sprzęt.

83812422_172326377332870_5268764634021625856_n.jpg

Edited by Pumpel12
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Czy jest tu ktoś kto posiada zainstalowane oficjalne oprogramowanie 1.6.8 i chciałby powiedzieć jak zachowuje się hulajnoga na nim? Serwis stwierdził, ze była to wada tylko oprogramowania i żeby nie aktualizować do czasu wydania kolejnej.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam najnoeszego softa w swojej pro 1.6.8 i zachowuje sie normalnie. A z tym battery health to caly czas tak miales ? Bo u mnie tez pokazuje abnormal ale po chwili zmienia sie na normal jak wczyta wszystkie dane (okolo 5s)

Edited by Piwkooo
Link to comment
Share on other sites

Generalnie na serwisie stwierdzili tak, ze 1.6.8 nie działa prawidłowo i wszystko usterki które były są tylko przez to i wgrano mi soft 1.5.5 i niby wszystko działa, baterry health pokazuje już normalnie ale powiedzieli żebym nie aktualizować do najnowszej wersji bo będzie tak samo.... co wydaje mi się bez sensu...

Link to comment
Share on other sites

Sens to ma i nie raz już było tak, że jakiś update powodował, że coś nie działa lub działa inaczej. Trzeba wziąć pod uwagę, że aplikacja o której mówicie, nie jest oficjalną aplikacją od producenta i może być kwestia dostosowania jej pod nowy soft by działała prawidłowo. Równie dobrze, może być jakiś błąd w sofcie samej hulajki. Tego nie wiemy. Wiemy jednak, że sprawdzony soft to właśnie 155 i dlatego na nim opiera się wiekszość modów i znim nieoficjalne apki działają prawidłowo. Ciekawi mnie, czy to autoryzowany serwis zrobił Ci downgrade, czy serwis sklepu w którym kupiłeś sprzęt. Raczej stawiam na serwis sklepu na M. Bo aby zrobić downgrade trzeba się wlutować bezpośrednio w pcb, co zostawia ślady, więc przy ewentualnym roszczeniu gwarancyjnym może być krucho. Masz jakiś papier z tej naprawy?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...