Bravo8

Xiaomi Mi Box S - kilka pytań

Recommended Posts

Witam

Mam kilka pytań odnośnie Xiaomi Mi Box S . Noszę się z zamiarem zakupu tego urządzenia bo do niedawna miałem Fergusona Fbox ATV i niestety w grudniu padła tam certyfikacja Netflixa i raczej nie zanosi się aby to się zmieniło. A więc do rzeczy:

1) Czy to urządzenie widzi pliki multimedialne na dyskach sieciowych NAS które są udostępnione przez sieć domową . Ja mam akurat dysk D-Link Serwer NAS DNS-320L . Czy trzeba doinstalować odpowiednią aplikację aby ten dysk był widziany przez Mi Boxa.
2) Urządzenia nie ma wyjścia optycznego , posiada wyjście audio AV, czy to jest zwykły analogowy mini jack czy wejście na mini toslink. Pytam ponieważ mój ampli obsługuje 5.1 tylko poprzez wejście optyczne lub coaxial. Nie mam wzmacniacz 5.1 z HDMI . Jak można to rozwiązać abym mógł podać dźwięk 5.1 do tego mojego starszego wzmacniacza .

3) Czy to urządzenie czyta dyski zewnętrze poprzez USB z partycjami NTFS, chodzi mi o duże pliki ponad 4GB.

4) Widzę że na Allegro są sprzedawane te Mi Boxy S w bardzo zróżnicowanej cenie od 349 zł z oficjalnego sklepu do 256 zł np. z Avansa. Oba z europejskiej dystrybucji . Różnica 93 zł, niby oba urządzenia te same tylko różne ceny. Może to tylko kwesta narzutów , czy też są inne różnice .

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Ad2. Jest wyjście optyczne. Musisz tylko dokupić taką przejściówkę.

Ad3. Kodi widzi dyski w NTFS.d55f166f19363959c3a8c70cf9aec12e.jpg

1 połączenie do NAS konfigurujesz w apce do odtwarzania np VLC czy KODI itp

2 jak kolega powyżej napisał potrzebna przejściówka, MiBox w wersji S na ATV 8 przesyła tylko format DD, podobno na ATV 9 inne już też.

3 tak widzi dyski USB w NTFS, i znów ograniczenie ATV 8 nie działa zarządzanie danymi z informacji od innych wiem że poprawiono to na ATV 9

4 są dwie wersje MiBox 4K i Mibox S różnic jest kilka możesz o tym poczytać ale mając na uwadze że S dostało ostatnio aktualizację do ATV 9 a 4k nie to wydaje się że lepszym zakupem będzie wersja S, choć najnowsza aktualizacja ma jeszcze trochę problemów. Co do ceny to często są promocje na Ali ale jak nie chcesz czekać to bierz najtańsze dostępne w PL.

Ja ogólnie jestem zadowolony z mojej S. Kodi, Netflix I wszystkie inne apki strimingowe działają poprawnie jest parę drobnostek które mogą denerwować ale da się przyzwyczaić.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Mając teraz 2 boxy  4K i S  dla mnie 4K jest dużo lepszy .

S z ATV 9 na razie porażka , zwiechy , coś nie działa itp pilot mało ergonomiczny  ciężkie sterowanie .

Mając teraz 2 boxy  4K i S  dla mnie 4K jest dużo lepszy .
S z ATV 9 na razie porażka , zwiechy , coś nie działa itp pilot mało ergonomiczny  ciężkie sterowanie .

Ja używam S i ostatnio zaktualizowałem do 9 jak na razie nie jest źle. Jedyny problem to klawiatura Googla, która nie działa jak jest wpięta po USB fizyczna (choć zainstalowanie innej rozwiązuje problem), apki strunieniowe na pewno nie działają gorzej niż na 8 (nie sprawdzony Netflix bo go nie mam). Oczywiście po aktualizacji zrobione wipe. Zawiesił się może raz czy dwa ale to przy pierwszym uruchamianiu apki lub jej konfiguracji. Nie zauważyłem również żeby wolniej chodził czy się bardziej przycinał. Zalety to oczywiście zarządzanie dyskami zewnętrznymi oraz poprawne działanie dźwięku w DD.
O co chodzi z tym pilotem? Przecież są prawie identyczne w wersji 4k i S.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

4K ma mocniej  wystające przyciski i  łatwiej porusza sie palcami bez patrzenia w pilota .

. Czyli  zainstalowałeś inną klawiaturę i teraz chodzą 2 na raz? mechaniczna i w boxie?

" o co chodzi z aparatem ... "

A9 ma wiele pracujących w tle aktywności przewidzianych dla urządzeń mobilnych. Trzeba to pozamykać i system będzie dużo szybszy. Miłej zabawy.

4K ma mocniej  wystające przyciski i  łatwiej porusza sie palcami bez patrzenia w pilota .
. Czyli  zainstalowałeś inną klawiaturę i teraz chodzą 2 na raz? mechaniczna i w boxie?

Pilot to już kwestia przyzwyczajenia, tak działa klawiatura wirtualna i fizyczna. Ja zainstalowałem znaleziona w sklepie Play Android TV keyboard