Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


Sp0301

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, jestem nowym użytkownikiem forum i początkującym w kwestii wgrywania ROMów, a sprawa generalnie wygląda tak: żeby sobie wgrać ROM (który już znalazłem) muszę, rzecz jasna odblokować bootloader. Myślałem, łatwa rzecz, jak zobaczyłem, że wystarczy pobrać narzędzie Mi Unlock. Niestety nie. Po pierwsze, niby zrobiłem wszystko co trzeba, czyli: zalogowałem się na konto Xiaomi na komputerze w Mi Unlock i na telefonie w ustawieniach, pobrałem sterowniki poprzez Mi Unlock, kliknąłem w ustawieniach "stan odblokowania mi", włączyłem wszystkie zezwolenia na debugowanie usb i zaznaczyłem "odblokowywanie OEM". Dodam, że posiłkowałem się poradnikiem: https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urz%C4%85dzeniach-xiaomi-poradnik-2019/#. Mam najnowszą wersję MIUI 11. Gdzieś czytałem o tym temacie na forum, że trzeba mieć wersję deweloperską, pytanie jak znaleźć MIUI 11 developer, bo szukałem z marnym skutkiem, i jak ją zainstalować. A teraz dochodzimy do momentu, w którym utknąłem. Mam telefon w trybie fastboot podpięty pod komputer, mam Mi Unlock, klikam Unlock a następnie: albo zatrzymuje się na 50% z komunikatem couldn't verify albo na 99% z komunikatem, że nie udało się odblokować. Czasem też w ogóle Mi Unlock nie wykrywa telefonu, w Minimal ADB Fastboot, gdy wpiszę "Fastboot devices" to też go nie ma lub jest przez sekundę po wejściu w tryb fastboot. Próbowałem różnych kabli i USB 2.0 ale to nie działa. Wygląda to tak jakby coś "nie łączyło". Czasem też przy włączonym fastboocie na telefonie obrazek królika znika i pokazuje się napis "bad key to shutdown" wtedy chyba nigdy nie łączy z aplikacją. Co robić? Proszę, niech ktoś znajdzie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...