Jump to content

Wygaszanie ekranu podczas oglądania video

Recommended Posts

Jak wyłączyć wygaszanie ekranu kiedy jest odtwarzane video. Mam taki problem od momentu kiedy to raz skorzystałem z opcji oszczędności bateria i ja zoptymalizowalem. Od tego momentu wygaszacz się wyłącza po 15 sekundach bez w względu czy odtwarza film czy korzystasz z aplikacji . Nie mogę nigdzie znaleźć gdzie się to ustawia .

Wedle logiki powinno to być w ustawieniach wyswietlcza, ale MIUI nie ma nic wspólnego z logiką więc nie ogarniam . Pozmieniali nazwy ustawień na swoje i tego nie ogarniam ,a im dłużej czasu spędzam szukając ustawień tym bardziej mnie to MIUI irytuje. 

Pomocy forumowicze .

19 godzin temu, dzidexx napisał:

Czas wygaszenia ustawia się w "ekran blokady". Gdy oszczędzanie baterii jest włączone - czas uśpienia wynosi 15s.

Wyłączcie oszcz.baterii.

Oszczędzanie baterii powinno się wyłączyć gdy w pełni naładujesz baterie . A też chyba się załącza przy 20% baterii więc jest wyłączone . Zmieniałem ustawienia wygaszania ekranu nic . 

Pytanie też jak to się samoczynnie włączyło bo 5-7dni temu problemu nie było . 

16 godzin temu, dzidexx napisał:

Ekran ciągle gaśnie po 15 sek. mimo zmiany na np. 1 min.?

@up

Co instalowałeś (5-7 dni temu)?

Apka prawdop. ma uprawnienia do admnistrator, modyfikacja ust.syst.(ustawienia, hasła i bezp., prywatność, specjalny dostęp).

Nic nie instalowałem . 

Dla jasność rozwiązania typu odinstalować apki ostatnio dodane , oszczędzanie baterii itp to ogarniam . 

Pytam raczej o jakieś ustawienia o których nie wie przeciętny użytkownik. 

Jeśli ustawie ekran na wygaszanie na 1min wygaśnie po takim czasie . Te ustawienia działają bez zarzutu.

Reinstalowalem apki do oglądania video jak i Netflix nie zmieniło się nic . 

9 minut temu, cpr napisał:

Pytam raczej o jakieś ustawienia o których nie wie przeciętny użytkownik.

Jeszcze oszczędzanie baterii przez daną aplikację, to działa częściowo niezależnie od ogólnego ustawienia oszczędzania (ogólne oszczędzanie może to włączyć, ale wyłączyć nie zawsze potrafi). W zarządzaniu aplikacjami musisz wejść w te które mają mieć wyłączone i tam ustawić oszczędzanie baterii "Bez ograniczeń". Dodatkowo może coś ustawiłeś w automatycznym czyszczeniu pamięci. Założenie kłódki na uruchomioną aplikacje powinno to dla danej aplikacji wyłączyć.

13 minut temu, FromWP napisał:

Jeszcze oszczędzanie baterii przez daną aplikację, to działa częściowo niezależnie od ogólnego ustawienia oszczędzania (ogólne oszczędzanie może to włączyć, ale wyłączyć nie zawsze potrafi). W zarządzaniu aplikacjami musisz wejść w te które mają mieć wyłączone i tam ustawić oszczędzanie baterii "Bez ograniczeń". Dodatkowo może coś ustawiłeś w automatycznym czyszczeniu pamięci. Założenie kłódki na uruchomioną aplikacje powinno to dla danej aplikacji wyłączyć.

Jest ustawione na bez ogaraniczeń ale wcześniej było ograniczaj działanie aplikacji w tle i było dobrze nie wygaszało ekranu . Ogólnie nie zmieniam nic w tych ustawieniach polegam  na tym jak robi to system domyślnie . Problem jest w tym że samo się to pojawiło i nie idzie tego wyłączyć .

Coś w ustawieniach developerów? 

Które jest ogólnie wyłączone bo nie mam potrzeby z tego korzystać ? 

Ale może sobie MIUI Sam tam coś poprzestawiał ? 

Im dłużej mam Xiaomi tym bardziej utwierdzam się w fakcie że nigdy więcej nie kupię Xiaomi. 

Dnia 24.01.2020 o 07:35, dzidexx napisał:

Sprawdź uprawnienia tych trzech, co brakuje VLC, Netflix w stos. do MiVideo.

@up

Nie jestem w stanie powtórzyć twojego problemu(VLC) nawet gdy włączę oszczędzanie baterii. Wyczyść dane tych aplikacji, odinstaluj, zainstaluj.

Hard reset poleciał 

Szkoda mi nerwowo i czasu na ustalenie błędu 

Problem znikł nie wiem czym był spowodowany .