Skocz do zawartości

Wygaszanie ekranu podczas oglądania video


cpr

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyłączyć wygaszanie ekranu kiedy jest odtwarzane video. Mam taki problem od momentu kiedy to raz skorzystałem z opcji oszczędności bateria i ja zoptymalizowalem. Od tego momentu wygaszacz się wyłącza po 15 sekundach bez w względu czy odtwarza film czy korzystasz z aplikacji . Nie mogę nigdzie znaleźć gdzie się to ustawia .

Wedle logiki powinno to być w ustawieniach wyswietlcza, ale MIUI nie ma nic wspólnego z logiką więc nie ogarniam . Pozmieniali nazwy ustawień na swoje i tego nie ogarniam ,a im dłużej czasu spędzam szukając ustawień tym bardziej mnie to MIUI irytuje. 

Pomocy forumowicze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dzidexx napisał:

Czas wygaszenia ustawia się w "ekran blokady". Gdy oszczędzanie baterii jest włączone - czas uśpienia wynosi 15s.

Wyłączcie oszcz.baterii.

Oszczędzanie baterii powinno się wyłączyć gdy w pełni naładujesz baterie . A też chyba się załącza przy 20% baterii więc jest wyłączone . Zmieniałem ustawienia wygaszania ekranu nic . 

Pytanie też jak to się samoczynnie włączyło bo 5-7dni temu problemu nie było . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dzidexx napisał:

Ekran ciągle gaśnie po 15 sek. mimo zmiany na np. 1 min.?

@up

Co instalowałeś (5-7 dni temu)?

Apka prawdop. ma uprawnienia do admnistrator, modyfikacja ust.syst.(ustawienia, hasła i bezp., prywatność, specjalny dostęp).

Nic nie instalowałem . 

Dla jasność rozwiązania typu odinstalować apki ostatnio dodane , oszczędzanie baterii itp to ogarniam . 

Pytam raczej o jakieś ustawienia o których nie wie przeciętny użytkownik. 

Jeśli ustawie ekran na wygaszanie na 1min wygaśnie po takim czasie . Te ustawienia działają bez zarzutu.

Reinstalowalem apki do oglądania video jak i Netflix nie zmieniło się nic . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cpr napisał:

Pytam raczej o jakieś ustawienia o których nie wie przeciętny użytkownik.

Jeszcze oszczędzanie baterii przez daną aplikację, to działa częściowo niezależnie od ogólnego ustawienia oszczędzania (ogólne oszczędzanie może to włączyć, ale wyłączyć nie zawsze potrafi). W zarządzaniu aplikacjami musisz wejść w te które mają mieć wyłączone i tam ustawić oszczędzanie baterii "Bez ograniczeń". Dodatkowo może coś ustawiłeś w automatycznym czyszczeniu pamięci. Założenie kłódki na uruchomioną aplikacje powinno to dla danej aplikacji wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FromWP napisał:

Jeszcze oszczędzanie baterii przez daną aplikację, to działa częściowo niezależnie od ogólnego ustawienia oszczędzania (ogólne oszczędzanie może to włączyć, ale wyłączyć nie zawsze potrafi). W zarządzaniu aplikacjami musisz wejść w te które mają mieć wyłączone i tam ustawić oszczędzanie baterii "Bez ograniczeń". Dodatkowo może coś ustawiłeś w automatycznym czyszczeniu pamięci. Założenie kłódki na uruchomioną aplikacje powinno to dla danej aplikacji wyłączyć.

Jest ustawione na bez ogaraniczeń ale wcześniej było ograniczaj działanie aplikacji w tle i było dobrze nie wygaszało ekranu . Ogólnie nie zmieniam nic w tych ustawieniach polegam  na tym jak robi to system domyślnie . Problem jest w tym że samo się to pojawiło i nie idzie tego wyłączyć .

Coś w ustawieniach developerów? 

Które jest ogólnie wyłączone bo nie mam potrzeby z tego korzystać ? 

Ale może sobie MIUI Sam tam coś poprzestawiał ? 

 Im dłużej mam Xiaomi tym bardziej utwierdzam się w fakcie że nigdy więcej nie kupię Xiaomi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2020 o 07:35, dzidexx napisał:

Sprawdź uprawnienia tych trzech, co brakuje VLC, Netflix w stos. do MiVideo.

@up

Nie jestem w stanie powtórzyć twojego problemu(VLC) nawet gdy włączę oszczędzanie baterii. Wyczyść dane tych aplikacji, odinstaluj, zainstaluj.

 

Hard reset poleciał 

Szkoda mi nerwowo i czasu na ustalenie błędu 

Problem znikł nie wiem czym był spowodowany . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...