Skocz do zawartości

Mi 10 - czyli kolejny flagowiec Xiaomi


stereo0

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Państwu.

Nie widzę żadnego hajpu na forum, ale postanowiłem  sam otworzyć taki temat. Raczej go nie kupię bo nie wpada w mój cykl wymiany telefonów, a robię to co 2 lata. Mi 9 póki co wystarcza mi w 100%.

Pojawiają się przecieki. Ciężko mi ocenić ich prawdziwość. Podoba mi się to, że Xiaomi nie brnie w płytę indukcyjną chociaż wątpię, że jej nie będzie. Kamera w ekranie też jakoś mnie nie przekonuje zwłaszcza, że znów mam przed oczami koszmar z brakiem powiadomień na mi 8 oraz mi 9 w początkowych miesiącach życia.

Zapraszam do dyskusji. Na zdjęciach podobno mi 10 (pewnie zwykły i wersja "przezroczysta"), który ma się pojawić w walentynki.


Snapdragon 865 + 108MP + 65W + Wi-fi 6 https://t.co/t1PgAZSOwK

 

IMG_20200120_081150.jpgIMG_20200120_081140.jpgIMG_20200120_081129.jpgIMG_20200120_081119.jpgIMG_20200120_081324.jpg

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://miuipolska.pl/xiaomi-mi-10-i-mi-10-pro-pierwsze-detale/

 

10 lutego (bądź 11 lutego) premiera... :)

 

[UPDATE]

https://miuipolska.pl/pierwsze-zdjecia-xiaomi-mi-10-i-mi-10-pro/

będzie również wersja Explorer Edition, z przezroczystymi pleckami. Identycznie jak w przypadku Mi 8... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi faktycznie nawet sobie przypomniałem o tym artykule po tym silniku linearnym czy jakoś tak. 

A czy w ogóle wersja przezroczysta mi9 trafiła na rynek globalny?

 

Edit i jeszcze takie zdjęcie zwykłej mi10 się pojawiło 

 

IMG_20200120_135819.jpg

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
7 minut temu, stereo0 napisał:

Wygląd w sumie się potwierdzą. Będzie zakrzywiony ekran. Na to już ciężko o szkło chyba, że jakieś UV czy folia, która żółknie

Bez przesady z tym żółknięciem... ;)

Używam 3MK ARC na Mi Note 10 i nie zauważyłem...

Szkoda tylko, że nie poczekałem z zakupem Note 10. Chociaż... Może prezent na urodziny sobie sprawię Mi 10... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mrosi napisał:

Bez przesady z tym żółknięciem... ;)

Używam 3MK ARC na Mi Note 10 i nie zauważyłem...

Szkoda tylko, że nie poczekałem z zakupem Note 10. Chociaż... Może prezent na urodziny sobie sprawię Mi 10... ;)

Ciężko to stwierdzić dopóki jej nie odkleisz bo tak to Ci się będzie wydawało, że masz dobrze, a w gratisie filtr niebieskiego światła dostajesz ;p. Na żony telefonie (S7 edge) folia wycinana na wymiar w media expert zzolkla po 2 msc. Może te folie od 3mk są inne. Nie przesadzam :) pomijam już to, że jednak przy strzale wolałbym mieć szkło jak na mi9 gdy wszedłem w metalowy słupek niż folię ;p

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ciekawe jaka będzie różnica między aparatami, i której z tych wersji będzie bliżej do Mi Note 10, a której dalej (lepiej?)...
2. Czytnik palca ten sam co w Mi9? Wtedy masakra :(
3. Wyższa cena - lepsze dopracowanie softu dla Mi10? xD I want to believe :ph34r:

4. Standardowa masakra z wystającymi aparatami...
5. Ale głośniki czad ;) No i bateria... Mega mnie zastanawia wpływ X55 na nią. No i ten SOT... ulalala, 10h i biorę heh. Na 3G/LTE oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odnośnie ekranu, a raczej zakrzywienia (pytanie może bardziej nawet do posiadaczy Galaxy od Samsunga). Jak z zabezpieczeniem tego? Folie, jakieś inne wynalazki dadzą radę? A z praktycznego punktu widzenia, łatwiej o pajączek na takim ekranie, czy to tak czy siak w rękach Wszechmogącego i szczęścia, bo jak ktoś go nie ma, to i centymetrowe szkło nie pomoże?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel.wu poczytaj sobie o ochronie ekranu na innych forach o np. S7 edge. Żona na S7 edge od prawie 3 lat i do tej pory nic uczciwego nie znaleźliśmy oprócz foli wyciętej na wymiar, która nie pokrywa całego ekranu, szybko zzolkla i brzydko wygląda bo nabrała takiej faktury skórki pomarańczy. W okolicy przycisku się odkleiło. Tu nie ma przycisku ale mamy gęsty w miui i jak ktoś korzysta to też za jakimś czasem zacznie odklejać folię w miejscu smyrania. Na początku kupiłem jej jakiś wynalazek który nakładało się po spryskaniu telefonu specjalnym płynem i odstawieniu go na 24h do zastygnięcia. Po tygodniu zaczęło się oklejać xD 150zl poszło psu w rzyć. Jeżeli na mi9 czy podobnych z lekko zaoblonym ekranem na krawędziach jest często problem połączyć etui ze szkłem bo się podważa to na takim ekranie jest jeszcze gorzej i mało które etui nie podważa. Wtedy trzeba zdecydować czy chronimy obudowę czy ekran. Na S7 z ochroną ekranu pasują tylko etui które są zaczepione o górę i dół telefonu. Nie ma ochrony boków. Na Samsunga jest też więcej etui lepszych firm niż na Xiaomi więc jeszcze ciężej będzie coś znaleźć. Najlepiej jakby się wypowiedział ktoś z mi note 10 

Są też szkła klejone na UV. Ale nie mam do tego przekonania i nie wiem jak to się odkleja np po roku czy dwóch jak przyjdzie nam je wymienić 

Edytowane przez stereo0
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, czyli zostaje zostawić w spokoju ten ekran i swój portfel przy okazji podczas prób znalezienia czegoś ekstra. Chyba że coś wymyśla sensownego, za rozsądne pieniądze. No i przyzwyczaić się do korzystania z etui zamykanego, choć tak patrzę na wymiary... Centymetr wyższy i niestety grubszy w stosunku do Mi8 (chyba że orientuje się ktoś, podane grubości dotyczą też wystających aparatów i są podane razem z nimi?). Bo jeśli tak, to nie będzie tak źle, etui zamykane same w sobie jest dość grube i bez problemu schowa aparat.

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mi10 ma fabrycznie naklejona folię na ekran więc przez jakiś czas bedzie z tym spokój. Niestety nie wrzucę wam filmu na YT bo ktoś uruchomił tak agresywny firewall na tym forum, że się nie da, ale mogę wam dać link do kanału gościa i są tam filmiki z mi10 w tym unboxing gdzie widać folię na ekranie zwłaszcza jak przybliża telefon i widać krzywo naklejona w okolicy przedniego aparatu

https://www.youtube.com/channel/UCIN0nfeWIUTX_Ybm7-HkvCg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2020 o 11:03, stereo0 napisał:

@daniel.wu poczytaj sobie o ochronie ekranu na innych forach o np. S7 edge. Żona na S7 edge od prawie 3 lat i do tej pory nic uczciwego nie znaleźliśmy oprócz foli wyciętej na wymiar, która nie pokrywa całego ekranu, szybko zzolkla i brzydko wygląda bo nabrała takiej faktury skórki pomarańczy. W okolicy przycisku się odkleiło. Tu nie ma przycisku ale mamy gęsty w miui i jak ktoś korzysta to też za jakimś czasem zacznie odklejać folię w miejscu smyrania. Na początku kupiłem jej jakiś wynalazek który nakładało się po spryskaniu telefonu specjalnym płynem i odstawieniu go na 24h do zastygnięcia. Po tygodniu zaczęło się oklejać xD 150zl poszło psu w rzyć. Jeżeli na mi9 czy podobnych z lekko zaoblonym ekranem na krawędziach jest często problem połączyć etui ze szkłem bo się podważa to na takim ekranie jest jeszcze gorzej i mało które etui nie podważa. Wtedy trzeba zdecydować czy chronimy obudowę czy ekran. Na S7 z ochroną ekranu pasują tylko etui które są zaczepione o górę i dół telefonu. Nie ma ochrony boków. Na Samsunga jest też więcej etui lepszych firm niż na Xiaomi więc jeszcze ciężej będzie coś znaleźć. Najlepiej jakby się wypowiedział ktoś z mi note 10 

Są też szkła klejone na UV. Ale nie mam do tego przekonania i nie wiem jak to się odkleja np po roku czy dwóch jak przyjdzie nam je wymienić 

poczytaj o szkłach UV. U siebie w oneplus 7 pro mam juz drugie. Są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...