Skocz do zawartości

Mi Box 4k - Nie włącza się, całkowity brak reakcji


Proffess1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem z tym urządzeniem, a mianowicie przy próbie wgrania oprogramowania nagle się wyłączył i niestety nie dał już więcej żadnych oznak "życia". Nie można wejść w recovery, kompletnie nic, po podłączeniu do prądu jedynie świeci się dioda w wejściu jack. Być może ktoś mierzył się z podobnym problemem i mógłby się wypowiedzieć czy istnieje jeszcze szansa na postawienia go "na nogi" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Proffess1 napisał:

Cześć.

Mam problem z tym urządzeniem, a mianowicie przy próbie wgrania oprogramowania nagle się wyłączył i niestety nie dał już więcej żadnych oznak "życia". Nie można wejść w recovery, kompletnie nic, po podłączeniu do prądu jedynie świeci się dioda w wejściu jack. Być może ktoś mierzył się z podobnym problemem i mógłby się wypowiedzieć czy istnieje jeszcze szansa na postawienia go "na nogi" 

Tak, da sie choc troszke potrzeba gimnastyki. No i raczej zapomniec o gwarancji skoro sie mieszało ))

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Proffess1 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Wydaje mi się, że wprowadziłem Was w błąd podając nieprawidłowy model, bo tak naprawdę posiadam Mi Box'a S 4k (MDZ-22-AB). Czy z tej metody z linku powyżej również mogę skorzystać ?

Tak dla formalności, masz "Mi BOX'a S" a nie "Mi BOX'a S 4k). Mi BOX 4k to inny model.

Najnowszy USB Burning Tool znajdziesz tutaj: https://androiddatahost.com/wp-content/uploads/Amlogic_USB_Burning_Tool_v2.1.7.0.zip

A tu masz link do zaktualizowanego opisu: http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=399304&view=findpost&p=55136455

Znajdziesz też obraz firmware do Mi BOX'a S.

Porada: na ww. stronie rozwiń instrukcję i dostęp do plików, klikając na znak (+).

Edytowane przez kola01
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kola01 napisał:

Wiele osób kupiło na Ali, czyli co najwyżej mogą zwrócić do śmietnika.

Ogólnoświatowe firmy zazwyczaj realizują naprawy gwarancyjne niezależnie od miejsca zakupu towaru. Można zgłosić naprawę do polskiego oddziału i zobaczyć co odpiszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kluczy DRM czy Netfliksa to tego jeszcze nie sprawdzałem. Programem, którym przywróciłem boxa do życia jest usb burning tool, a co do zwarcia wystarczyło użyć cienkiego drucika. Z resztą kilka postów wyżej kolega zamieścił pomocne linki, dzięki którym byłem w stanie naprawić "uceglonego" Mi Box'a.

Edytowane przez Proffess1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, kola01 said:

Na Ali kupiłem za ok 210 zł. Wysyłka bezpłatna, miała być z Polski ale przyjechał z Hiszpanii. Jechał ok tydzień.

Też kupiłem jeden z Ali w podobnej cenie, wysyłka z Hiszpanii, natomiast drugi, jak byłem na urlopie był kupiony w Krakowie normalnie w sklepie za 255zł, więc nie było sensu czekać na przesyłkę z zagranicy. Odebrałem w sklepie na drugi dzień. Oba zaktualizowane do Androida 9 beta 3 i oba działają wyśmienicie. Pisałem w innym wątku o tym, nie mogę się do niczego przyczepić, klawiatura, wyszukiwanie głosowe, bluetooth czyli to co używam działa jak złoto. Jedyne co zaobserwowałem, to boxy mają minimalnie słabszy sygnał WiFi przy połączeniu z routerami, ale ponieważ stoją i tak niezbyt daleko, to absolutnie nie wpływa to u mnie na poprawne połączenie na 5G, nic nie zrywa nawet przy filmach 4K HDR i Dolby 5.1. Jestem mega zadowolony z tej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Matheusz napisał:

To mam prośbę, że jak sprawdzisz czy wszystko gra z DRM to daj tutaj znać. Jeszcze pytanko. Trzeba mieć zwarte te piny na czas wgrywania czy wystarczy że raz zewrzemy?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnie tej zworki to wystarczy tylko połączyć na chwilę przed flashowaniem wtedy program połączy się z box'em. Co do tych kluczy DRM, w jaki sposób mogę to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Box S powinien mieć wsparcie dla Google Widevine L1 / Microsoft Playready / HDCP 1.x.

Zainstaluj apkę DRM info i tam będzie dokładnie. Powinno być dokładnie to co na zdjęciu.
https://www.google.com/amp/s/android-fung-drm-info.en.aptoide.com/amp

3c4959d2750e4413453d58ca74957de2.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Matheusz napisał:

Mi Box S powinien mieć wsparcie dla Google Widevine L1 / Microsoft Playready / HDCP 1.x.

Zainstaluj apkę DRM info i tam będzie dokładnie. Powinno być dokładnie to co na zdjęciu.
https://www.google.com/amp/s/android-fung-drm-info.en.aptoide.com/amp

3c4959d2750e4413453d58ca74957de2.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie wygląda to tak

20200122_155012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

miałem to samo ze swoim Mi Boxem S. Po aktualizacji do 9.0 czarne ekran i zero reakcji. Po skorzystaniu z powyższych linków postawiłem Androida 8.1 i box działa. Wyskoczyło ponownie powiadomienie o aktualizacji i po jej przeprowadzeniu znowu Mi Box się nie uruchamia. Czy jest jakiś inny sposób aby wgrać Androida 9.0 niż przez OTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...