mr2k

LineageOS 17.1 / Android 10

Recommended Posts

Hej,

Pojawiła się najnowsza wersja - LineageOS 17.1 : https://www.cyanogenmods.org/mi-4c-lineageos-17-1/

Sam system wstał i działa. Niestety nie mogę doinstalować Gapps, nawet w wersji 'pico' (błąd 70, za mało miejsca). Niestety żadna ze znalezionych przeze mnie metod naprawy tego babola nie zadziałała. Ale jak ktoś wie, co zrobić, będę wdzięczny za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, próbowałem :) Wiem, że można zwiększyć rozmiar partycji systemowej, ale to chyba sporo zabawy jest.

PS. Dodawałem też jakieś pliki tekstowe do Gapps; znalazłem ze 3 różne Gapps z dziwnych źródeł; w innej metodzie było też montowanie partycji System + jakiejś innej, ale brakowało mi też w moim TWRP (wersja 3.3.0).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zmieniasz rozmiaru tylko go naprawisz. Sprawdź jaka jest wielkość partycji systemowej i ile jest wolnego miejsca. Miałem taki problem (nie pamiętam na jakim telefonie), że po instalacji romu partycja systemowa była w całości zajęta i po opcji  napraw lub zmień wszystko wracało do normy. Możesz też spróbować bitgapps

https://forum.xda-developers.com/android/software/custom-bitgapps-android-t4012165/post81060589#post81060589

Edited by mariusz.ur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rom jest duży, więc gappsy się nie mieszczą. Żeby się zmieściły pico trzeba w recovery po instalacji usunąć czcionkę NotoSansCJK (Chiny Japonia Korea) jest niepotrzebna a zajmuje 117MB. W recovery klikasz Mount i sprawdzasz czy jest zamontowana System, jak nie jest to montujesz. Potem z menu głównego Advanced - Menedżer Plików - System /system/fonts/NotoSansCJK.ttc i usuwasz. Potem instalujesz pico i uruchamiasz telefon. U mnie Rom działa już 3 dni, nie za szybki ale kernel jest bardzo energooszczędny. Bateria trzyma dłużej niż na Mokee. To pierwszy stabilny LineageOS 17.1. Aktualizacje są co jakieś 2-3 tygodnie. Jest wątek na Xda w temacie Mi 4c. Stąd rozwiązanie problemu z gappsami. Gappsy mam te https://sourceforge.net/projects/opengapps/files/arm64/beta/ pico. Można uzyskać jeszcze jakieś 100MB usuwając Android System Web View z /system/product/app/webview wcześniej trzeba oczywiście pobrać Apk Android System Web View i zainstalować jako zwykłą aplikację, bez niej internetu nie będzie. Ja po takim zabiegu mam 212MB wolnego miejsca na partycji systemowej (z Gappsami pico) następnym razem sprobuję większe Gappsy zainstalować. To wszystko można zrobić po uruchomieniu systemu z menedżera plików z dostępem do root, używam MiXplorer. Potem uruchomić w recovery i doinstalować Gappsy.

Edited by Vlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now