Skocz do zawartości

Telefon nie jest wykrywany po podłączeniu pod USB


looser106

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Po riserczu gugli, for, wykopu i czego tam jeszcze nadal nie potrafię znaleźć rozwiązania na chyba dosyć popularny problem. Mianowicie po podłączeniu tel pod USB telefon nie jest wykrywany przez komputer, a w telefonie nie ma możliwości wyboru w jakim charakterze podpinam telefon po kablu. Próbowałem już chyba wszystkiego, instalowałem różne sterowniki (ADB i jeszcze jakieś inne spięte w zip), zainstalowałem Mi PC Suite, instalowałem na tel jakiś soft niby też od sterowników, próbowałem bezskutecznie uruchomić kombinację *#0808#, ściągnąłem jakiś eksplorator plików na tel z dostępem do roota, bo tam w którymś folderze jest rzekomo jakiś plik, który trzeba zmodyfikować (którego z resztą nie znalazłem) - i nic. Po podłączeniu telefon po prostu zaczyna się ładować i tyle. Wszystkie opcje od debugowania odpalone, a np. przy tetheringu usb widnieje podpis, że USB niepodłączone.

Bardzo proszę o pomoc. Czuję się już lekko zrezygnowany, a to nowy telefon zakupiony wczoraj. Oryginalny kabel z zestawu, wypróbowałem wszystkie porty w laptopie. Stary xiaomi jest wykrywany bez problemu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest... Ale nie wiem czy to nie następny babol miui11... 

Kompy z wingrozami 7 - 8 - 9 wykrywały go na miui 10 bez problemu. Teraz widzi go tylko komp z 7 i na jednym porcie (najwolniejszym). Linuchy go widzą... 

 

Kolejny raz zadaję sobie pytanie - i po jaki człon ja toto stawiałem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podlinkowanego tematu, odniosę się do wszystkich poruszonych propozycji po kolei:
1. W opcjach programistycznych konfiguracja USB ustawiona na transfer danych
2. W opcjach aplikacji dane dla Ustawie dwukrotnie wyczyszczone, a wszystkie powiadomienia włączone (nie wiem gdzie kolega widzi drugą sztukę aplikacji "Ustawienia"? Ja mam jedną)
3. Telefonu nie przywracałem do fabrycznych, nie po to do licha kupuję nowy telefon i świeży wyciągam z pudełka żeby od razu bawić się w takie rzeczy

Dalej nie wyskakuje mi powiadomienie odnośnie faktu podłączenia po USB. Uruchamia się jedynie ładowanie i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzidexx napisał:

Nie musicie.. Wiecie co, jak i po co... Podobna historia jak z "Projekcją"... Na 50 tysięcy userów MiCommunity przyznało się dwóch, że im to działa... Ja na razie zwalczyłem przez gugiel homa ale tylko z tv i nie przez syfiastą "projekcję" tylko przez chromecasta... Bo prostu 11 to babol na babolu i babolem pogania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...