gs9x

Dead Mi Band 4 po aktualizacji - wskazówka co może pomóc

Recommended Posts

Opiszę sytuację jaka mnie spotkała i jak udało się mi to naprawić, bo widzę że jeszcze takiego tematu nie ma, a być może komuś też pomoże.

Wczoraj po aktualizacji MiFit, rozpoczęła się automatycznie aktualizacja opaski, nie wiem czy apka sprawdza ile procent baterii ma opaska czy nie, być może powinna mieć.

Podczas aktualizacji przy około 80% opasce zgasł ekran, ale aktualizator szedł dalej do 100% z powiadomieniem że aktualizację zakończono pomyślnie.

Niestety tak nie było. Przestało wykrywać opaskę. Kompletnie nie działała, nic, 0 dotyku, ekranu, powiadomień, nie działało ładowanie, nic. Zero. Dead. Ładowanie 8 godzin nic nie wniosło, nadal opaska była wyłączona.

Cały dzień szukałam informacji na ten temat, na polskich forach nic, na angielskich.. dużo o tym by oddać na gwarancję. Kilka osób też tak miało po aktualizacjach, lecz oddawali opaski na wymianę.

Znalazłam jednak opis, by wstawić opaskę do lodówki, bo bardzo szybko drenuje się bateria, a jak dojdzie do zera, takiego mocnego zera, to opaska wraca do fabrycznego powiadomienia.

Pierwsza próba: 6 godzin, nic nie pomogło, znowu podłączyłam do ładowania, szykując się by pisać reklamację.

Druga próba: cała noc, tak około 9 godzin. Desperacja już. Wyciągnełam opaskę rano, wsadziłam do ładowania - cud! Działa, natychmiast się sparowała i nadal ma swoje ustawienia. Otworzyłam MiFit, zaczęła się ponownie aktualizacja, tym razem nie wyłączyła się i działa dalej.

Podsumowując, jeżeli natkniesz się na podobną sytuację do mojej, gdzie opaska kompletnie wyłączy się, jeżeli nie chcesz oddawać, spróbuj ją wsadzić na długo do lodówki.

Edited by gs9x
  • Like 1
  • Thanks 2