Jump to content

YI action gimbal - oszalał po aktualizacji


Recommended Posts

Cześć,

 

W 2018 roku wygrałem na aliexpress w zakładce freebies gimbala Xiaoyi (to jakaś podmarka xiaomi z tego co wiem) YI Action Gimbal Za 1 centa. Do tej pory wszystko fajnie działało, ale przypadkiem trafiłem na stronę producenta, gdzie okazało się, że jest dostępny nowszy firmware (wersja 1.0.01, miałem 1.0.00) - skoro jest, to czemu go nie zaktualizować? Zrobiłem wszystko według instrukcji przy pomocy oficjalnej aplikacji i oryginalnego kabla dołączonego do zestawu.


Niestety - po aktualizacji urządzenie oszalało :/ Po włączeniu zaczyna samo ruszać się wokół wszystkich możliwych osi z bardzo dużą prędkością, nie da się tego w żaden sposób zatrzymać. Próbowałem robić kalibrację offline, kalibrację przez apkę na telefonie (iphone jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie) oraz przez aplikację na komputerze poprzez kabel. Zero efektu. Pobrałem ten firmware jeszcze raz i wgrałem - zero efektu. Wgrałem go również z poziomu macbooka zamiast komputera na windowsie a także próbowałem kalibracji po kablu poprzez macbooka - nadal nic. Napisałem do supportu, dołączyłem video co się dzieje - teoretycznie według automatycznej odpowiedzi powinni odpisać w ciągu 24h, natomiast minął już tydzień i cisza, także obstawiam, że mają gdzieś mój problem. 
 

Proszę o jakieś sugestie co mogę z tym zrobić, może ma ktoś starszą wersję softu, albo jakiś custom? Nie wiem, doradźcie coś bo szkoda sprzętu :/ 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...