Skocz do zawartości

MIUI 20.1.16/21


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 269
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Cześć,
Wiecie jak mogę wywołać okienko z wpisaniem hasła, bądź wzoru w TWRP?
Przy próbie przywrócenia systemu pominąłem ten krok i teraz wszystkie dane są zaszyfrowane (ss)
Nawet system się nie włącza... Wgranie TWRP na nowo coś pomoże?
Tel to Mi9

Proszę pomóżcie uratować moje dane :) 

mi9 problem.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, danioRM napisał:

Proszę pomóżcie uratować moje dane :) 

Ok, odpowiem sam sobie. Może komuś się przyda ta informacja.

Zrobiłem format data, później zaszyfrowała mi się pamięć w TWRP, nie pokazywało mi się okienko ze wzorem.
Wracam na globala, jeśli nadal SoT będzie wynosił te 4h to nie mam pojęcia o co chodzi.
Póki co mam czystą wersję 20.1.21 i przez noc zeszło 10%.
A więc problem z baterią nie rozwiązany, a przy okazji straciłem wszystkie zdjęcia, filmy, pliki z pamięci tel. Dobrze, że chociaz zdjęcia mam zsynchronizowane z Google, było ich ok 3k :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzidexx napisał:

Jeśli masz zamiar przywracać kopię zapasową TWRP musisz przed jej wykonaniem usunąć twarz, odciski, pin/wzór/hasło. Kopię należy robić lub przenieść na pendrive(caly folder TWRP).

Format data czyści całą pamięć wewn. i wprowadza nowy kod szyfrowania. Przywrócenie danych na taką partycję jest możliwe jeśli nie ma zapisanych w.w. zabezpieczeń. Można ewent. próbować je usunąc za pomocą apki Nandroid Manager(nie robiłem tego).

Kopia TWRP nie zawiera zdjęć, filmów, itp.

Taki urok szyfrowania, nie tylko na Miui.

Dzięki za rady, przydadzą się na przyszłość. Na szczęście udało mi się znaleźć część danych, zdjęcia z wakacji.

2 godziny temu, QBAQ napisał:

@danioRM co do drenażu baterii, na moim Mi9 nie ma tego rodzaju sytuacji - a już na pewno nie w rozmiarze 10%/noc...

Próbowałeś WakeLock Detector?

Tak, sprawdzałem apką BetterBatteryStats.Tak to wyglądało w kilku sytuacjach:

Od 7 do 16 spadło mi 15% baterii mimo, że tel w ogóle nie był używany, a ekran włączany...

miui1.thumb.jpg.214c0c64e77af876e58b740b667d1535.jpg

Procesy które wybudzają tel

miui2.thumb.jpg.7e97e5183996a73e5f622207ff7dcaca.jpg

A tak wygląda deep sleep, jak widzisz internet w ogóle nie był włączany

miui3.thumb.jpg.27fe3b696d75ce9da7124344e6343c24.jpg

Dziwne bo na poprzednim tel (Redmi Note 3 Pro) bateria trzymała te 7h, na pierwszych wersjach systemu na Mi9 też dawała radę do 6-7h, a po którejś aktualizacji 3-4h.
15%/8h bez jakiegokolwiek używania tel to nie jest normalne ;) Ten proces Surfaceflinger podobno ma związek z Messengerem. Aktualnie prawie nie używam tej apki, więc nie mam pojęcia skąd taka aktywność z jego strony :/

Zaś na sieci 2G wyglądało to tak. Dziwne, na 2G jeszcze gorzej. 30% baterii spadło w tym samym czasie:<.
Tel także był w ogóle nie używany, więc nie chodzi o zasięg.

miui4.thumb.jpg.a0c28c8922970211abc1f1d80bdeb7ac.jpg

Po wyczyszczeniu wszystkiego i wgraniu najnowszej wersji systemu, tj. 20.1.21 przez noc zeszło 10%, nic nie instalowałem, wszystko wyłączone (BT, WiFi, synchronizacja, GPS, etc.)

Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest chyba powrót na globala. Jak najlepiej przejść z wyczyszczeniem wszystkich danych, przez MiFlasha? Tel nie jest z polskiej dystrybucji, mogę więc wgrać wersję EEA?

Jest możliwość korzystania z TWRP, np. Orange Fox na globalu, aby robić kopię na przyszłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dzidexx napisał:

Kiedyś zainstalowałem i fon przestał wchodzić w deep sleep.

Dlatego wgrałbym wszystko na czysto, bez jakiejkolwiek aplikacji. Na tym TWRP Orange Fox udało mi się przywrócić kopię, ale i tak wolałbym zainstalować globala na czysto, aby pozbyć się problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy na wifi 2.4GHz z HT40, pokazuje wam prędkość 150Mbps w telefonie? Ja mam 72Mbps w stabilnej wersji 11.0.4. Dlatego pytam, czy naprawili ten błąd w becie?

Custom romy łączą się z maksymalną prędkością(150Mbps) a Miui niespodzianka i 72Mbps. Myślałem, że w Miui wifi bonding jest wyłączony, ale jest ok. Sory, że pytam, zamiast sam zainstalować bete, ale ja mam neta mobilnego i mały transfer, by tak skakać z romami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, QBAQ napisał:

@marcin19883 no tak, ale to jest raczej kwestia ustawienia w routerze... 

Mam na sztywno ustawione HT40 od początku, od kiedy mam router z openwrt. Działa na telefonach z LineageOS i laptopach. Kanały nie zapchane, bo mieszkam na wsi. Tylko na Miui mam 72Mbps w 2.4GHz. Na 5GHz jest ok. Domyślam się, że to jakiś bug kernela. Na stronach XDA, widzę często w changelogach naprawę Wifi(fix slow wifi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin19883 nie wiem czy bug, u mnie wygląda to jak na screenie; ustawiłem router na 20 i 40, prędkość de facto spadła o przeszło połowę ale w moim odczuciu to papierowa strata przy sygnale światłowodu ~60Mbps, w zasadzie nie wiem czy połowa tej przepustowości jest wykorzystywana na telefonie. No chyba, że odpalasz zdalnie rakiety przez WiFi to faktycznie, Houston mamy kłopot ;-) // @Orjon

IMG_20200208_210742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2020 o 20:47, marcin19883 napisał:

Mam na sztywno ustawione HT40 od początku, od kiedy mam router z openwrt. Działa na telefonach z LineageOS i laptopach. Kanały nie zapchane, bo mieszkam na wsi. Tylko na Miui mam 72Mbps w 2.4GHz. Na 5GHz jest ok. Domyślam się, że to jakiś bug kernela. Na stronach XDA, widzę często w changelogach naprawę Wifi(fix slow wifi)

Pobaw się kanałami. Mi też dość wolno działał 2.4GHz. Po zmianie kanału na jakis dalszy (u mnie 10) telefon 2 pokoje dalej łapie 150 Mbps a będąc bliżej nawet 300 Mbps. Wcześniej to było chyba 60-72Mbps. I to na szerokości pasma 20MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mi mix 2s z Xiaomi.eu 20.1.21 i od pewnego czasu zdarza się losowo taka przypadłość że ekran samodzielnie się wygasza po chwili uruchamia się. Tak jak by zrobił się szybki restart. Zauważyłem też że po tym znika ikona budzika która wyświetla się jak jest ustawiony alarm powtarzający się np. od pon. do. pt. Konieczne jest włączenie i wyłącznie alarmu lub edycja by ikona wróciła. Sytuacja zdąża się nie często oraz losowo i pojawiła się kilka aktualizacja temu. Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem telefonu? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hultaj87: Podobną sytuację z ekranem mam od co najmniej kilku miesięcy, ale zdarza się to tak sporadycznie, że przestałem się tym przejmować. Z ikoną budzika też, ale nigdy nie powiązałem ze sobą tych dwóch przypadłości, muszę zaobserwować czy u mnie też jedno z drugim się wiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria nagle przestała pokazywać lokalizację zdjęć. Mógłby ktoś podesłać aktualny plik tej apki? Może u was występuje podobny problem, bądź kiedyś już go mieliście i wiecie jak go rozwiązać?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=29619]Orjon[/mention]  czy dałoby się w przyszłych aktualizacjach wyłączyć automatyczne dodawanie zainstalowanych programów do autostartu?
Global tego nie ma, a nie sądzę by było potrzeba każdą apke mieć a autostarcie i ręcznie ją usuwać. 
Taka moja propozycja. 
 
I zmienić AoD żeby samo się wyłączało w ciemności i pojawiało się po podniesieniu telefonu tak jak to jest na globalu?;)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2020 o 11:47, xiaomi_lepsze napisał:

Ktoś ma taki objaw że po odblokowaniu palcem ekran główny jest pusty? Nie ładują się ikonki, zdarza się to notorycznie u mnie na tym firmware.

Naprawdę u nikogo się to nie reprodukuje? 

Co do ustawień jakie mam to wrzucam screeny plus jak wygląda ekran po odblokowaniu. Telefon MI9SE.

Screenshot_2020-02-18-20-16-29-378_com.android.settings.png Screenshot_2020-02-18-20-17-11-440_com.android.settings.png Screenshot_2020-02-18-20-19-12-452_com.miui.home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...