Skocz do zawartości

MIUI 20.1.16/21


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 269
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zauważone dziś. Mi9

- Zdarza się że czcionka na pasku u góry, jak i w pasku powiadomień, zlewa się z tłem (czarna czcionka na ciemnym tle, i na odwrót). Dodam także, że mam włączony tryb ciemny, bez globalnego. 

- W niektórych aplikacjach, gdzie dostępny jest tryb horyzontalny (youtube, messenger) niekiedy zawiesza się akcelerometr. Widok, mimo obrócenia do widoku wertykalnego, nie zmienia się i pozostaje w trybie horyzontalnym. Całkowite zamknięcie aplikacji i wyczyszczenie jej z cache nie pomaga. (nie miałem zablokowanego obracania, jego przełączenie także nie pomaga) 

Rozwiązaniem powyższych problemów jest restart telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważone dziś. Mi9
- Zdarza się że czcionka na pasku u góry, jak i w pasku powiadomień, zlewa się z tłem (czarna czcionka na ciemnym tle, i na odwrót). Dodam także, że mam włączony tryb ciemny, bez globalnego. 
- W niektórych aplikacjach, gdzie dostępny jest tryb horyzontalny (youtube, messenger) niekiedy zawiesza się akcelerometr. Widok, mimo obrócenia do widoku wertykalnego, nie zmienia się i pozostaje w trybie horyzontalnym. Całkowite zamknięcie aplikacji i wyczyszczenie jej z cache nie pomaga. (nie miałem zablokowanego obracania, jego przełączenie także nie pomaga) 
Rozwiązaniem powyższych problemów jest restart telefonu. 
To samo na MI8

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnich wersjach SOT jaki osiągałem to 4 godz. U mnie najwięcej zżerał Chrome. 
Zainstaluj sobie jakiś program by sprawdzić ile czasu procesor jest w stanie uśpienia, np. CPU Spy
Oo, to raczej słaby wynik. Ciekawe czym jest spowodowany taki nagły spadek wydajności baterii.
Mógłbyś powiedzieć jak aktualnie wgrać root? Zainstalowałbym sobie apke BetterBatteryStats i sprawdził co tak wybudza Mi9 Pewnie znowu występuje problem z Deep Sleep, może coś z usługami Google.
Nie wystarczy wgrać SuperSU z poziomu TWRP?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też macie problem z rozmowami? Na mi 9T pro mam problem odkąd przeszedłem na xiaomi.eu. dzieje się to i na stabilnym i na devie. Jak ktoś do mnie dzwonil albo ja do kogoś to nic nie słyszę ani na głośniku ani na słuchawkach ani w telefonie dopiero muszę ściszyc i podglośnic kilka raz i wtedy zaskoczy a czasem nawet to nie działa.. ma ktoś coś takiego?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak kiedyś, problem polegał w samej instalacji. Gdzieś przy pierwszej instalacji nie wyczyściłem wszystkich danych w telefonie i tak się działo. Zrób wipe data i format data potem zainstaluj na nowo xiaomi.eu

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinj6  nigdy mi sie nie zfarzylo  aby ktos dzwonil do mnie takie cos sie u mnie nie dzialo ani na custom    od mi mi3  az do   teraz   kazdy nasz telefon jest wyjatkowy  bo kazdy maly chinczyk      swoimi malymi raczkami sam go sklada ,wiec    kazde  mi9 t pro  tak naprawde jest pelekla       :grin:  wlasnie sciagam  przy przy piwku i chacie.idx   /OmniROM/Releases/omni-10-20200128-raphael-unofficial-WEEKLY.zip  :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skay77 napisał:

marcinj6  nigdy mi sie nie zfarzylo  aby ktos dzwonil do mnie takie cos sie u mnie nie dzialo ani na custom    od mi mi3  az do   teraz   kazdy nasz telefon jest wyjatkowy  bo kazdy maly chinczyk      swoimi malymi raczkami sam go sklada ,wiec    kazde  mi9 t pro  tak naprawde jest pelekla       :grin:  wlasnie sciagam  przy przy piwku i chacie.idx   /OmniROM/Releases/omni-10-20200128-raphael-unofficial-WEEKLY.zip  :grin:

Sugeruję  nie udzielać się na forum "przy piwku i chacie"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na RN7 nie działa screen cast na tv. Łączy się i nic. Jeśli jakiś fix na to?
Na MI9 ten sam problem.
Witam-  przeszedłem z tygodniowych aktualizacji na ostatni stable.eu dla MI9- moim zdaniem jest bardzo OK - zdecydowanie dłuzej trzyma bateria, a wszystkie funkcje  z tygodniowych są utrzymane
Mógłbyś powiedzieć o jaką wersję dokładnie Ci chodzi, to też ROM od MIUIPolska czy jakieś inne źródło?
Jaka jest różnica jeśli chodzi o baterię? Dzisiaj 10% spadło mi mimo, że nie nawet nie odblokowywałem tel, leżał sobie na biurku w pracy przez jakieś 5h.

Przy okazji napotkałem na kolejny błąd, z zaznaczoną opcją "Tylko sieci LTE" w oknie "Preferowany typ sieci" nie da się wykonywać połączeń, tj. wybierasz nr, sekunda i się automatycznie rozłącza połączenie. Może ktoś to potwierdzić?8bf632df609918a2b24314705ff199c3.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danioRM 

U mnie na Mi9 normalnie można dzwonić przy ustawieniu "tylko LTE", więc to raczej nie bug.

Może to zależeć od Twojego operatora (ja mam T-Mobile) i przede wszystkim od zasięgu sieci LTE (ja mam przekaźnik akurat w promieniu ~1km).

 

Screenshot_2020-01-29-17-28-28-848_com.android.phone.jpg

P.S. a kolega @ro.ma2 pisał - zdaje się - o Xiaomi.eu w wydaniu Stable, które masz do pobrania tutaj: MIUIPolska - Stabilne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QBAQ Nadajnik mam 50m od siebie, więc zasięg max.
Na 2 MI9 problemu nie ma (global). Myślałem, że może tel przełącza się pomiędzy nadajnikami i w ten sposób drenuje się bateria.
Jednak po zmianie tej opcji z 2G/3G/LTE na tylko LTE nie mogę nigdzie dzwonić. Sieć to Mobile Vikings.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje właśnie, że te "sieci" pokroju Virgin  Heyah etc., które de facto lecą na infrastrukturze T-Mobile/Orange/Plus przełączają klientów na 3G/2G w trakcie rozmów, żeby im nie zaśmiecali wyższych pasm, także to kwestia zupełnie inna niż wydania czy romu.

Najlepiej wrzuć inną kartę SIM do tego telefonu i zobacz jak tam sytuacja wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, danioRM napisał:
Mógłbyś powiedzieć o jaką wersję dokładnie Ci chodzi, to też ROM od MIUIPolska czy jakieś inne źródło?Jaka jest różnica jeśli chodzi o baterię? Dzisiaj 10% spadło mi mimo, że nie nawet nie odblokowywałem tel, leżał sobie na biurku w pracy przez jakieś 5h. Przy okazji napotkałem na kolejny błąd, z zaznaczoną opcją "Tylko sieci LTE" w oknie "Preferowany typ sieci" nie da się wykonywać połączeń, tj. wybierasz nr, sekunda i się automatycznie rozłącza połączenie. Może ktoś to potwierdzić?[

No a jak chcesz mieć połączenie? Po Lte idą rozmowy ale jak masz volte a jak nie to zrzuca do 3G, jak ustawisz na sztywno Lte(tylko lte) to nie może zrzucić i to jest powód.

 

3 godziny temu, QBAQ napisał:
Tak mi się wydaje właśnie, że te "sieci" pokroju Virgin  Heyah etc., które de facto lecą na infrastrukturze T-Mobile/Orange/Plus przełączają klientów na 3G/2G w trakcie rozmów, żeby im nie zaśmiecali wyższych pasm, także to kwestia zupełnie inna niż wydania czy romu. Najlepiej wrzuć inną kartę SIM do tego telefonu i zobacz jak tam sytuacja wygląda.  

Nie. Ty masz volte(widać po zrzutach) i Tobie wiadomo, że rozmowy pójdą po Lte, dlatego nawet jak przełączysz na lte only.Wyłącz volte i ustaw na sztywno lte only to także się nie dodzwonisz.Rozmowy po lte idą tylko i wyłącznie jak mamy aktywne volte, jak nie masz volte to nie pójdą po lte a po 3G, wtedy zrzuca z Lte na 3G i dlatego się dodzwonisz.Jak masz na sztywno ustawione lte only czyli tylko lte, to nie ma jak zrzucić do 3G i rozmowa nie idzie. Nie ma tu nic do rzeczy czy virgin czy nju, play, t-mobile etc. Wszędzie jest tak samo.

 

3 godziny temu, Pitors napisał:
Nie we wszystkich sieciach mozna gadac poprzez lte. Sporo sieci korzysta z 3g podczas rozmowy. U mnie w Premium Mobile to samo. 

 Jak w dana sieć wspiera volte, wspiera volte na Twoim telefonie i masz włączone volte to idzie rozmowa po lte, jak nie ma w sieci volte, albo Twój tel w danej sieci nie jest na liście gdzie jest volte lub masz wyłavzone w telefonie tą usługę to zawsze zrzuca do 3G do rozmowy, nie ważne jaka sieć

 

Przepraszam, jak wyszło masło maślane i to samo mniej więcej tłumacze 3 osobom, ale żaden nie wie jak widać z czym to się je. Tworzycie jakieś spiskowe teorie, a prawda jest inna i prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...