Skocz do zawartości

MIUI 20.1.16/21


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 269
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
19 minut temu, silverx napisał:

Działa komuś youtube vanced?

Powinno działać.. Nie mam jak teraz sprawdzić, bo na RN7 czekam na unlock, a na Mi 8 SE ekran mi się wylał, więc średnio mi go kontrolować (swoją drogą, niedługo sprzedam na części ;) ), ale na razie mam zainstalowane jako zwykłe apk na RN7 i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, silverx napisał:

Działa komuś youtube vanced? Instalacja przez Magiska przechodzi, ale apki nie widać.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

na cc9 działa bez problemu, z magiska. 

A może magiska musisz uaktualnić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poprzedniej wersji na MIX 2S pojawił mi się problem przy "ubijaniu" niektórych aplikacji. Przytrzymuję WSTECZ, pojawia mi się komunikat "Aplikacja xxxxx została zatrzymana", jednak dalej mam ją widoczną na ekranie, ale nie reaguje już na dotknięcia. Spotkał się ktoś z czymś takim? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2020 o 17:58, Test napisał:

Cóż - nie wiem do końca czy jest to bug, bo nie natknąłem się nigdzie na wpisy tego typu, dlatego też piszę tutaj ku przestrodze - róbcie backupy ! :) Pozwoli to zaoszczędzić na prawdę wiele cennego czasu kiedy "coś pójdzie nie tak".

Pozdrawiam wszystkich

To jest wina nie firmware ale niestety motywu. Niektóre tak właśnie resetują ustawienia pulpitu. Po wywaleniu motywu i przywróceniu ustawień z chmury wszystko wraca do norm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mi8se telefon podczas wybudzania ekranu, losowo wybudza ekran na którym brak ikon aplikacji. Nie da się zrobić screena. Ponowne zgaszenie i wzbudzenie pomaga. Stwierdzone na [dwóch telefonach.

 

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

U mnie coś takiego nie występuje.

 

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wina nie firmware ale niestety motywu. Niektóre tak właśnie resetują ustawienia pulpitu. Po wywaleniu motywu i przywróceniu ustawień z chmury wszystko wraca do norm
Nie mówiłem, że ustawienia pulpitu się resetują, tylko wszystkie zainstalowane programy, motyw mam domyślny kolego, więc raczej trudno go winić o takie rzeczy, zwłaszcza że działało bez problemu kilka miesięcy.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2020 o 23:15, simcold napisał:

Mi9. Lekkie lagi się zdarzają przy otwieraniu folderów w launcherze.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

+1

Pisałem o tym wydanie wcześniej, warto przypominać.

Dnia 17.01.2020 o 17:58, Test napisał:

Ja tym razem muszę powiedzieć, że przy tej aktualizacji pojawiła się sytuacja, z którą zapewne rzadko można się spotkać, aczkolwiek dawno temu już mi się przydarzyła, więc problem jest mi znany, bo nawet wtedy (a miałem jeszcze chyba Mi5) pisałem o tym na forum. Otóż instalacja przebiegła zupełnie bezproblemowo, jak zresztą co tydzień, jednak po restarcie, co wywołało u mnie zaniepokojenie, dziwnie długo czekałem na pulpit po odblokowaniu. Jakież było moje zdziwienie, kiedy ostatecznie się pojawił lecz...bez moich skrótów aplikacji, które tam wcześniej widniały. W pierwszej chwili pomyślałem, że po prostu zmieniły ekran na którym się znajdują, ale niestety okazało się, że wcale ich nie ma. O zgrozo, nie ma też żadnych z moich zainstalowanych aplikacji ! Co ciekawe sam telefon zachował praktycznie wszystkie zmiany, jakich dokonałem w ustawieniach, w aplikacjach systemowych, czy nawet tapetę. Nie mogły się one przywrócić z chmury, gdyż ona jako jedyna chyba utraciła ustawienia synchronizacji, które dopiero później uaktywniłem. Nie mogę powiedzieć, że mój Mi9 zrobił reset do ustawień fabrycznych, bo wtedy musiałbym przechodzić od początku całą procedurę konfiguracji, nie. On po prostu wyczyścił dokładnie wszystkie moje zainstalowane aplikacje, zachowując przy tym całą resztę nietkniętą. Oczywiście rutyna i długi okres bezbłędnego właściwie działania telefonu uśpiły moją czujność i jak na złość nie zrobiłem backupu :/

Cóż - nie wiem do końca czy jest to bug, bo nie natknąłem się nigdzie na wpisy tego typu, dlatego też piszę tutaj ku przestrodze - róbcie backupy ! :) Pozwoli to zaoszczędzić na prawdę wiele cennego czasu kiedy "coś pójdzie nie tak".

Pozdrawiam wszystkich

Polecam na czysto zainstalować soft, bez przywracania czegokolwiek z chmury czy pliku. Poświęcić te 2-3 godzinki na konfiguracje i będzie spokój. Backupy bardzo śmiecą, przymajmniej w mojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na cc9 działa bez problemu, z magiska. 

A może magiska musisz uaktualnić? 

Mam najnowszego i nie mogę dojść do ładu z tym youtubem. Wersja root podczas instalacji wywala z powodu błędnej sygnatury. Non root działa. Ogólnie to wcześniej yt magisk działał, ale nie wiem co się odwalilo, że teraz jest ukryty. W Magisku jest widoczny, ale nawet nie mogę go usunąć. bdfa073c0d236a9b0d4d4278a03fe155.jpg

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w TWRP wyłączyć roota i włączyć ponownie. Mi przy problemach z magiskiem kiedyś pomogło.

 

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

Próbowałem, dalej nie działa. W ogóle nie mam apki youtuba w /system/app. Jak chce zainstalować z folderu Magiska /data/adb to mam błąd sygnatury.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym go zwyczajnie odinstalował i spróbował zainstalować ponownie.

Niemniej, zaśmiecacie w tym momencie temat Magiskiem i rootem, co nie ma (przynajmniej w tym momencie) związku z tą aktualizacją - sugerowałbym przeniesienie się gdzieś indziej (o ile to możliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Test napisał:

Nie mówiłem, że ustawienia pulpitu się resetują, tylko wszystkie zainstalowane programy, motyw mam domyślny kolego, więc raczej trudno go winić o takie rzeczy, zwłaszcza że działało bez problemu kilka miesięcy.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

Soorki nie szczaiłem tak to jest jak się czyta nagłówki ale coś podobnego miałem na Minote3 wywaliło mi wszystko łącznie z data i sformatowało złośliwie pamięć wewnętrzną. Mogę sprawdzić kiedy to było. Niestety niektóre aktualizacje tak mają. Od tego czasu przed każdą zmianą sprawdzam czy kopia w chmurze jest w miarę aktualna i tak mam ustawioną codzienną kopięi od czasu do  czasu zrzucam dane przez otg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym podwójnym dźwiękiem to u mnie się zdarzało losowo na Mi 8 SE. Sprawdzę dzisiaj wieczorem na RN7 jak już ogarnę unlock.

Późnym wieczorem powinna się pojawić aktualizacja 20.1.21 na telefonach z Androidem 10 (wydana w China dzisiaj). Changelog tu: https://miuipolska.pl/d/xiaomi.eu/updater/changelog-pl/20.1.21.html. Zmiany opisane jako Poprawka są prosto z chińskiego changeloga - nie wiem, o jakie przypadki chodzi i nie wiem, czy ta aktualizacja rozwiąże problem z mikrofonem na RN7/Mi 9 Lite jak się ma na przykład Voice Match włączone. Może się okazać, że niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora chyba wrócić na globala.
Właśnie wróciłem z Hiszpanii i podczas pobytu napotkałem nowe problemy. Połowa aplikacji nie działała, mimo że miała dostęp do roamingu. Tel kilka razy się wyłączył, bateria trzyma max 3h...
Da się posortować zdjęcia wg daty? Jeśli wgram skopiowane zdjęcia, w apkach zewnętrznych typu Snapchat będą pomieszane i długo trzeba szukać właściwego.
Czy zdjęcia wykonane innym telefonem będą posortowane wg daty czy pokażą się na górze jako nowe? Co z lokalizacją, zachowają się te dane czy nie?

Nadal nie działa ekran bezprzewodowy, mógłby ktoś potwierdzić. Chciałem obejrzeć sobie zdjęcia z podróży na TV, a tu niespodzianka...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...