Skocz do zawartości

MIUI 20.1.16/21


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

tmp-12276DnMpUK08ObgY.png

  • Dodanie możliwości włączenia/wyłączenia gestu włączającego Asystenta Google (pociągnięcie od lewej dolnej bądź prawej dolnej krawędzi ekranu)
  • Poprawki tłumaczenia oraz pewnych bugów
  • Redmi Note 7 Pro/Mi Note 10 brak aktualizacji – testy Androida 10. Dla Mi Note 10 pojawi się jeszcze aktualizacja 20.1.15 (Android 9) z poprawkami bugów
  • Następna aktualizacja 6/7 lutego ze względu na święta w Chinach
  • ROM Xiaomi.eu dla Redmi K30 5G (picasso) wkrótce
  • Wydana aktualizacja 20.1.21 (tylko Android 10). Po aktualizacji, jeśli będziecie mieli komunikat "Wyczyść dane tej aplikacji w Ustawienia > Aplikacje systemowe i spróbuj ponownie", wyczyście dane aplikacji Poczta. Maile w tej aplikacji niestety będą musiały zostać dodane od początku.
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

 

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.3 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: Domyślny (ROM Global, Redmi Note 7). Zegar z motywu Mi Mix Alpha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 269
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Redmi Note7 nadal nie działa:
- przy włączonym voice match nas nie słychać, rozmówcę tak
- nie działa przesyłanie ekranu, wifi display
- dźwięki powiadomień, brak możliwości zmiany, tzn. można wybrać ale dźwięk się nie zmienia


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie zmiany w stosunku do poprzedniego wydania:

- możliwość wyłączenia gestu uruchamiania 'Asystenta Google' (czekamy aż Chińczyki wpadną na abstrakcyjny pomysł możliwości uruchamiania go poprzez dedykowany do tego klawisz) czyli jest postęp

- końcówka zmieniła się z cyfry 9 na 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi9lite:

- wciąż voicematch musi być wyłączone aby działało call recording

- delikatnie poprawiono stabilność połączenia hotspot 2,4ghz

- usprawniono  hotspot 5ghz , ale wciąż nie jest wykrywane przez dużą część urządzeń, które bez problemu łączą się z innymi smartfonami na pasmie 5ghz.

bateria w czasie testów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem update przez twrp jak co tydzien, tylko tym razem po instalacji Mi Mix 3 wpadł w bootloopa i cały czas powraca do twrp, przy czym instalator nie pyta o wzor blokady ekranu ;/

Zmienilem fastbootem twrp na inne, pomyslnie odszyfrowalem pamiec, zainstalowalem znowu rom, jednak dalej bootloop do twrp ;/ jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym razem muszę powiedzieć, że przy tej aktualizacji pojawiła się sytuacja, z którą zapewne rzadko można się spotkać, aczkolwiek dawno temu już mi się przydarzyła, więc problem jest mi znany, bo nawet wtedy (a miałem jeszcze chyba Mi5) pisałem o tym na forum. Otóż instalacja przebiegła zupełnie bezproblemowo, jak zresztą co tydzień, jednak po restarcie, co wywołało u mnie zaniepokojenie, dziwnie długo czekałem na pulpit po odblokowaniu. Jakież było moje zdziwienie, kiedy ostatecznie się pojawił lecz...bez moich skrótów aplikacji, które tam wcześniej widniały. W pierwszej chwili pomyślałem, że po prostu zmieniły ekran na którym się znajdują, ale niestety okazało się, że wcale ich nie ma. O zgrozo, nie ma też żadnych z moich zainstalowanych aplikacji ! Co ciekawe sam telefon zachował praktycznie wszystkie zmiany, jakich dokonałem w ustawieniach, w aplikacjach systemowych, czy nawet tapetę. Nie mogły się one przywrócić z chmury, gdyż ona jako jedyna chyba utraciła ustawienia synchronizacji, które dopiero później uaktywniłem. Nie mogę powiedzieć, że mój Mi9 zrobił reset do ustawień fabrycznych, bo wtedy musiałbym przechodzić od początku całą procedurę konfiguracji, nie. On po prostu wyczyścił dokładnie wszystkie moje zainstalowane aplikacje, zachowując przy tym całą resztę nietkniętą. Oczywiście rutyna i długi okres bezbłędnego właściwie działania telefonu uśpiły moją czujność i jak na złość nie zrobiłem backupu :/

Cóż - nie wiem do końca czy jest to bug, bo nie natknąłem się nigdzie na wpisy tego typu, dlatego też piszę tutaj ku przestrodze - róbcie backupy ! :) Pozwoli to zaoszczędzić na prawdę wiele cennego czasu kiedy "coś pójdzie nie tak".

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Test współczuję, bo raz miałem dokładnie tą samą sytuację (ok. 4 mc temu) też na Mi9, przy czym robiłem update w pracy i pomyślałem, że może przez przypadek coś stuknęłem w TWRP.

Nie robisz sobie zwyczajnych kopii zapasowej w MIUI? U mnie wówczas wystarczyło przywrócić kopię zapasową na szczęście i miałem stan sprzed dwóch dni, bo ustawiłem auto co środę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z użytkowników Mi9TPro/RedmiK20Pro może się wypowiedzieć na temat tej aktualizacji. Jakieś szczególne bolączki?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka


Jest błąd w sygnaturze zip, więc nie wiem czy ktoś zaryzykuje i czy w ogóle da radę ją zainstalować.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj rano. Wyłącz to sprawdzanie sygnatury pliku ZIP w TWRP no zawsze będziesz miał błąd i nigdy nie zainstalujesz.
Na xiaomi.eu nie pisali i błędach więc zaryzykowałem

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka


Czy po wyłączeniu sprawdzania sygnatury ZIP i zainstalowaniu telefon działa bez problemu?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...