Skocz do zawartości

Bip ładuje się tylko do 97 %


BJJfigter

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tak jest, jak ładuję z powerbanku albo gniazdka usb w laptopie. Pod koniec ładowania zegarek pobiera już bardzo mało prądu i ten mój powerbank wyłącza prąd, bo nie wykrywa podłączonego urządzenia. Podłącz do zwykłej ładowarki, a jeśli tak się dzieje na ładowarce, to sprawdź z inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bembenek napisał:

A nie można zwykłą ładowarką, która zawsze podaje napięcie na wyjściu, nawet jak niczego nie podłączymy?

Większość "zwykłych" ładowarek po wykryciu że prąd ładowania jest bardzo niski przerywa ładowanie. Napięcie jest 5V, ale natężenie 0mA. Sprawdzałem na kilku różnych które posiadam miernikiem USB jeszcze jak ładowałem MiBanda 2 (bo on miał wyjątkowo mały pobór prądu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wygląda na to że teraz już niczym nie można naładować do 100% trochę starszych egzemplarzy. Sprawdziłem na dwóch Bip-ach (2, 1,5 roczne), różnych ładowarkach, przez USB z kompa, powerbankiem. Sam Bip przerywa ładowanie, niby ikona pokazuje, ale prąd 0mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo zegarek określa ładunek po napięciu ogniwa przecież. Jak już bateria stara to nie osiąga tego 4,20V, bo to napięcie jest już osiągane małym prądem ładowania i na silę nie da się doładować do 4,2V bo może być eksplozja. Baterie litowe są ładowane dwoma fazami, szybkie do chyba 4V i później podawane jest po prostu napięcie 4,2 tylko i się doładowuje do tego powoli już. Z resztą jaka to różnica? Mi Bip wytrzymuje 9-10 dni bo mam sekundy, temperatury, no wszystko co mogę mieć na tarczy . Tylko sekundy malutkie żeby dodatkowe odświeżanie nie zżerało baterii jeszcze bardziej, wtedy byłoby chyba z 7 dni tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, że to zużycie baterii, musieliby skądś wygrzebać naprawdę tragiczne baterie, żeby tak szybko się zużyły. Wiadomo, Xiaomi potrafi, ale nie wierzę, że aż tak. Bateria litowo jonowa powinna wytrzymać kilkaset cykli, nawet, gdybyśmy ładowali raz na tydzień, to są długie lata, te zegarki jeszcze tyle nie mają. Prędzej już wadliwy soft, albo ładowanie z powerbanków czy zbyt "inteligentnych" ładowarek, które wyłączają prąd przy małym obciążeniu. Albo celowe psucie baterii (prawdziwe, czy symulowane), jako planowe postarzanie produktu.

U mnie ładuje się do 100%, soft 1.1.6.34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak się eksploatuje zegarek. Jak się rozładowuje go do zera notorycznie katując jeszcze gpsem , aż się wyłączy zupełnie i później zostawi w takim stanie , albo podładować tylko trochę, zamiast od razu naładować do pełna, to nawet najlepsza bateria zacznie padać. Przecież baterie w komórkach też powinny działać nie wiadomo ile, aż tyle mają cykli ładowania w teorii, a w praktyce można o wiele szybciej ją ubić. Tyle że komórki ładnie pokazują 100% nawet na starej baterii dla świętego spokoju i braku pytań :)

Edytowane przez szlovak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dalsze obserwacje. 

1. Zegarek laduje się do 98%

2. Po godzinie jest 76, dalej spada powoli - średnio 3 procent na dzien. 

Próbowałem cofnąć się do wcześniejszej wersji, ale nic to nie dało. Możliwe, że nie zrobiłem Factor reset, albo powinienem jeszcze wcześniejszą wgrać.

 

Dodam, że coś jest na rzeczy, bo ludzie skarżą się na fb i na reddicie ze kupują nowe zegarki i mają tak samo.

Edytowane przez krzychol38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...