Jump to content

Miui Vs Windows Phone 8.1

MaRiO
 Share

Recommended Posts

Co znaczy nie da się porównać? Widziałem setki porównań MP/andek/ios a nie da się z MIUI? Właśnie dlatego, że to zupełnie inne systemy chciałbym znać konkretne mocne i słabsze strony ich obu. :geek:

przykładowo za WP przemawia szybkość działania i to że nie zapycha się tak szybko jak android. Za androidem możliwość personalizacji oraz bardzo bogaty google play. itp itd. Chciałbym wiedzieć jak to jest w porównaniu z MIUI v6.

Edited by MaRiO

Ja rozumiem, że to jest android. Tylko o ile androida używam dość długo i co mi w nim przeszkadza to własnie dość szybkie "zapychanie sytemu". Dlatego interesuje mnie co kryje się pod słowem "mocno przerobiony" ?

tosshi2 w takim razie jak wyglądałoby porównanie czystego andka z miui?

Edited by MaRiO

Czysty Android, to..... czysty Android :-D

Masz możliwość wyboru, co chcesz wgrać, a czego nie. Coś jak puste mieszkanie, a Ty urządzasz według siebie.

MIUI ma sporo rzeczy już w sobie zaimplementowane. Dużo usprawnień. I jest ładniejszy (ale to jak już ktoś wspomniał o gustach się nie dyskutuje).

MIUI w porównaniu do czystego Androida, często ma swoje '' humory'' - aplikacja działa na nim albo dobrze, albo źle. Ale to są wyjątki.

Ja choć bardzo lubię zmieniać systemy (wszystko w obrębie Androida), to do MIUI zawsze wracam :-D

Mi2s powered by sMIUI

• Like 1

Mam 2 telefony - z WP służbowy, z Miui prywatny. Z WP jako służbowy idealny. WP w porównaniu z Miui działa dużo bardziej stabilnie, nigdy się nie zawiesił, po prostu dobre i solidne urządzenie do dzwonienia. Miui w prywatnym do zabawy. W WP nie da się -albo nie potrafię -zmienić zbytnio wyglądu, w Miui możesz wszystko poprzez motywy; więcej dostępnych aplikacji, możliwości konfiguracji samego systemu; dla mnie miui bardziej intuicyjne niż okienka. Jeżeli jesteś trochę geekiem, lubisz dreszczyk niepewności -co xiaomi doda w aktualizacji w tym tyg a co spierniczy, lubisz bawić się w różne konfiguracje systemu, używasz dużo różnych aplikacji -to Miui, jeżeli chcesz stabilną słuchawkę głównie do dzwonienia i sprawdzenia maila to WP..

Wysłane z Mi2s

Ja rozumiem, że to jest android. Tylko o ile androida używam dość długo i co mi w nim przeszkadza to własnie dość szybkie "zapychanie sytemu". Dlatego interesuje mnie co kryje się pod słowem "mocno przerobiony" ?

tosshi2 w takim razie jak wyglądałoby porównanie czystego andka z miui?

"mocno przerobiony" to wymówka Acida, dlaczego Xiaomi nie daje aktualizacji do nowszych wersji androida.. a tak poza tym to ponoć lepsze zarządzanie pamięcią i procesorem, panel sterowania w którym masz zintegrowane funkcje bezpieczeństwa, motywy, pewnie coś jeszcze.. Ale tak naprawdę wszystko to można osiągnąć wygrywając darmowe appki na czystego androida..

Wysłane z Mi2s

Edited by madden

Ja tak tylko się podepnę, android vs WP..
Mam styczność z obydwoma systemami i zauważyłem jedną rzecz (przynajmniej w tych dwu przypadkach) - na Andorida jest więcej aplikacji, większe wsparcie od strony użytkowników, więcej bajerów, gier itp. ale działają one tak "sobie" losowo - nie zawsze są dopracowane.
Na WP jak coś nie działa dobrze, to po prostu tego w ogóle nie ma i tyle. No i po aktualizacjach nie ma jakiś dziwnych problemów. Wszystko po prostu co ma działać, to działa.

Co do MIUI - bardzo fajnie przemyślana nakładka na androida. Dużo funkcji masz już na "dzień dobry" np. nagrywanie rozmów, firewall, antywirus, aplikacje do czyszczenia systemu. Kulig tutaj dobrze to ujął porównując z mieszkaniem.
MIUI to takie umeblowane lepiej lub gorzej mieszkanie.
Ja osobiście jak już miałbym wybierać jakiś telefon na Androidzie, to raczej bym szukał czegoś, na czym MIUI ma swój chociażby port :)

Jedyny "android", który tak mocno przyciąga do siebie :)

Edited by lg4xhd

Miałem Nokię lumia 920 na WP, system super. Brak zamieszek, przeładowywania systemu, co jakiś czas mnie miło zaskakiwał ukrytymi funkcjami, które czasem przypadkiem odkryłem. Do dzwonienia, poczty itp. sprawdzał się idealnie. Aparat rewelacja w porównaniu do Mi3 ale to kwestia modelu nie systemu. Fajna funkcja przypomnienia w kalendarzu, wyświetlany "plan działania" na ekranie blokady. Tego mi tu bardzo brakuje. Ogólnie ok, tylko mały ekran i zmieniłem na Miui, bo mnie kuzyn namówił i jest ok ;) personalizacji w WP jest malo, choć w 8.1 dodali przezroczyste kafelki i cos tam jeszcze. Ogólnie sprowadza się to do ustawienia tapet ekranu blokady i pod kafelkami, wyboru koloru kafelek i tła ;) pulpit można dowolnie personalizować ustawiając wielkość i rozmieszczenie kafelek a na ekranie obok jest całe menu ustawione alfabetycznie. Ogólnie android do zabawy a WP do dzwonienia ;) hehe...

Guest zydowsky

WP jest systemem dla "przeciętnego Kowalskiego" - to ma być stabilne, proste jak budowa cepa, bez żadnych niespodzianek i wodotrysków, ma dzwonić, wysyłać smsy, robić zdjęcia i odbierać pocztę. Przeważnie tacy ludzie nie mają czasu na zabawę z systemem, więc jest to dla nich idealne rozwiązanie.

MIUI 6 to przecież android, tylko mocno przerobiony, z większą możliwością personalizacji, cotygodniowymi aktualizacjami i ładniejszą (pojęcie względne) nakładką.

nie, nie przerobiony android, lecz android z nakladka, jak chocby kazdy HTC, czy Samsung z tym systemem.

• 9 months later...

Dość ciekawe porównanie, pracuje jako promotor Microsoftu i sprzedaje Lumie :D

Służbowe miałem 630 1320 930 i  teraz 950 a z Xiaomi RedMi Note, Redmi 2 i w końcu Redmi Note 2 Prime.

Windows 10 Mobile jest do luftu, fajny ale ledwo co działa. Optymalizacja póki co jest na naprawdę niskim poziomie. Jedyne co mi się podoba to jedno konto i wszystkie usługi w jednym, w przypadku Xiaomi jest MiCloud ale nie działa on tak super jak konto MS. MIUI=Android a to daje więcej możliwości personalizacji, jakoś Microsoftowe Kafle nie sa idealnym rozwiązaniem. W 950 napewno fajne jest USB C (cała bateria w lekko ponad godzinkę) ale jakośc wykonania za takie pieniądze to żart.

Podsumowując mimo tego że mam Lumie za 2 i pół klocka to wolę Chinczyka za 8 stów bo działa poprostu lepiej i ma większe możliwości

• Like 1

• 2 weeks later...