Jump to content

Ciągle powracające usunięte numery z książki kontaktów

Recommended Posts

Witam .

1} pytanie  ....Po skasowaniu  kontaktu z książki i restarcie telefonu  ponownie w książce pojawiają się wcześniej usunięte kontakty Wyłączenie wszelkich powiązań /synchronizacji / nie dało rezultatu  - więc  przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych i zalogowałem się na nowo utworzone konto  i nic to nie pomogło - gdzie popełniam błąd ? :)

2} pytanie ... W książce mam jak już to pojedyncze  kontakty a gdy  wchodzę w funkcję czat / sms/ to tam są wszystkie podwójne . 

Edited by J1967U
  • 2 weeks later...

a ja mam inny problem. jak wylaczyc w apk telefonU wyswietlanie kontatkow zapisanych na karcie sim. nigdzie w opcjach nie ma mozliwosci wybrania zrodła kontatkow. czy ma wyswierlac z SIM/GOOGLE/XIAOMI/ 

po wlozeni karty wyswietlaly sie tylko  te z sim ale nie dalo sie ich edytowac. po synchronizacji z google pojawiaja sie teraz w aplikacji systemowej zdublowane kontakty.

potrzebuje pomocy a nie mogo od nikogo jej uzyskac

miui 11.0.2.0 (PCNEUXM)

Edited by kedzior
  • 3 months later...
Dnia 27.01.2020 o 17:47, kedzior napisał:

a ja mam inny problem. jak wylaczyc w apk telefonU wyswietlanie kontatkow zapisanych na karcie sim. nigdzie w opcjach nie ma mozliwosci wybrania zrodła kontatkow. czy ma wyswierlac z SIM/GOOGLE/XIAOMI/ 

po wlozeni karty wyswietlaly sie tylko  te z sim ale nie dalo sie ich edytowac. po synchronizacji z google pojawiaja sie teraz w aplikacji systemowej zdublowane kontakty.

potrzebuje pomocy a nie mogo od nikogo jej uzyskac

miui 11.0.2.0 (PCNEUXM)

ustawienia -> aplikacje -> ustawienia aplikacji systemowych -> kontakty, i tu masz opcję "skonfiguruj listę kontaktów", wybierasz skąd ma brać kontakty do wyświetlenia. Dodatkowo możesz odznaczyć opcję "pokaż kontakty z karty sim" .

Dodam w temacie że po ok. pol roku używania telefonu zorientowałem się że kontakty z poziomu dialera to nie to samo co kontakty z apki kontakty. Mam na myśli możliwości konfiguracji. Polecam sprawdzić.Tak jest jak Xiaomi wchodzi w bliższe relacje z google. 

U mnie podana wyżej ścieżka nie istnieje. 

• 4 months later...
Dnia 13.01.2020 o 16:53, J1967U napisał:

Witam .

1} pytanie  ....Po skasowaniu  kontaktu z książki i restarcie telefonu  ponownie w książce pojawiają się wcześniej usunięte kontakty Wyłączenie wszelkich powiązań /synchronizacji / nie dało rezultatu  - więc  przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych i zalogowałem się na nowo utworzone konto  i nic to nie pomogło - gdzie popełniam błąd ? :)

Rozwiązałeś może ten problem? Ja się cały czas z nim borykam. W międzyczasie zmieniłem telefon i aplikację do obsugi kontaktów, a problem pozostał ...

• 2 months later...
Dnia 11.10.2020 o 11:01, Antyhaker napisał:

Rozwiązałeś może ten problem? Ja się cały czas z nim borykam. W międzyczasie zmieniłem telefon i aplikację do obsugi kontaktów, a problem pozostał ...

To nie był mój telefon a z rodziny ... Nie nie został rozwiązany problem  ..  Po restarcie telefonu i wejściu w kontakty / książkę / pojawiają się zduplikowane numery z nazwiskami  które trzeba ręcznie usuwać . Scalanie nie pomaga ponieważ  jedne są z prefixem i numerem kraju a duplikaty mają sam numer :) .

Edited by J1967U

Głowy nie dam, ale to chyba był problem telefon vs WhatsApp. Coś jest nie teges, i kontakty się duplikują i mieszają trochę. 

Jeżeli masz WApp(a może jakiś inny korzystający z kontaktów) to możesz spróbować odinstalować. Sprawdzić kontakty. 

Zostaje jeszcze opcja, wejść w spis kontaktów na PC. Posprzątać na koncie kontakty i zrobić synchro.

Edited by frrancuz
1 godzinę temu, frrancuz napisał:

chyba był problem telefon vs WhatsApp.

Raczej błędny trop. Chyba że dotyczy tylko niektórych tel. (romów) co jest oczywiście  możliwe. Mam Whatsappa, Skypa, synchro z Google, MiCloud a problemu brak

IMG_20201219_213529.thumb.jpg.675d2a56385c9f7b8e3bfcb7b0a158cf.jpg

Dnia 19.12.2020 o 20:23, frrancuz napisał:

Głowy nie dam, ale to chyba był problem telefon vs WhatsApp. Coś jest nie teges, i kontakty się duplikują i mieszają trochę. 

Jeżeli masz WApp(a może jakiś inny korzystający z kontaktów) to możesz spróbować odinstalować. Sprawdzić kontakty. 

Zostaje jeszcze opcja, wejść w spis kontaktów na PC. Posprzątać na koncie kontakty i zrobić synchro.

Robiłem to na kompie z poziomu przeglądarki, niczego to nie zmieniło. Synchronizacja na WA wyłączona.

• Sad 1