Skocz do zawartości

Ciągle powracające usunięte numery z książki kontaktów


J1967U

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

1} pytanie  ....Po skasowaniu  kontaktu z książki i restarcie telefonu  ponownie w książce pojawiają się wcześniej usunięte kontakty Wyłączenie wszelkich powiązań /synchronizacji / nie dało rezultatu  - więc  przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych i zalogowałem się na nowo utworzone konto  i nic to nie pomogło - gdzie popełniam błąd ? :)

2} pytanie ... W książce mam jak już to pojedyncze  kontakty a gdy  wchodzę w funkcję czat / sms/ to tam są wszystkie podwójne . 

Edytowane przez J1967U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja mam inny problem. jak wylaczyc w apk telefonU wyswietlanie kontatkow zapisanych na karcie sim. nigdzie w opcjach nie ma mozliwosci wybrania zrodła kontatkow. czy ma wyswierlac z SIM/GOOGLE/XIAOMI/ 

po wlozeni karty wyswietlaly sie tylko  te z sim ale nie dalo sie ich edytowac. po synchronizacji z google pojawiaja sie teraz w aplikacji systemowej zdublowane kontakty.

potrzebuje pomocy a nie mogo od nikogo jej uzyskac

miui 11.0.2.0 (PCNEUXM)

Edytowane przez kedzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 27.01.2020 o 17:47, kedzior napisał:

a ja mam inny problem. jak wylaczyc w apk telefonU wyswietlanie kontatkow zapisanych na karcie sim. nigdzie w opcjach nie ma mozliwosci wybrania zrodła kontatkow. czy ma wyswierlac z SIM/GOOGLE/XIAOMI/ 

po wlozeni karty wyswietlaly sie tylko  te z sim ale nie dalo sie ich edytowac. po synchronizacji z google pojawiaja sie teraz w aplikacji systemowej zdublowane kontakty.

potrzebuje pomocy a nie mogo od nikogo jej uzyskac

miui 11.0.2.0 (PCNEUXM)

ustawienia -> aplikacje -> ustawienia aplikacji systemowych -> kontakty, i tu masz opcję "skonfiguruj listę kontaktów", wybierasz skąd ma brać kontakty do wyświetlenia. Dodatkowo możesz odznaczyć opcję "pokaż kontakty z karty sim" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam w temacie że po ok. pol roku używania telefonu zorientowałem się że kontakty z poziomu dialera to nie to samo co kontakty z apki kontakty. Mam na myśli możliwości konfiguracji. Polecam sprawdzić.Tak jest jak Xiaomi wchodzi w bliższe relacje z google. 

U mnie podana wyżej ścieżka nie istnieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 13.01.2020 o 16:53, J1967U napisał:

Witam .

1} pytanie  ....Po skasowaniu  kontaktu z książki i restarcie telefonu  ponownie w książce pojawiają się wcześniej usunięte kontakty Wyłączenie wszelkich powiązań /synchronizacji / nie dało rezultatu  - więc  przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych i zalogowałem się na nowo utworzone konto  i nic to nie pomogło - gdzie popełniam błąd ? :)

Rozwiązałeś może ten problem? Ja się cały czas z nim borykam. W międzyczasie zmieniłem telefon i aplikację do obsugi kontaktów, a problem pozostał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 11.10.2020 o 11:01, Antyhaker napisał:

Rozwiązałeś może ten problem? Ja się cały czas z nim borykam. W międzyczasie zmieniłem telefon i aplikację do obsugi kontaktów, a problem pozostał ...

To nie był mój telefon a z rodziny ... Nie nie został rozwiązany problem  ..  Po restarcie telefonu i wejściu w kontakty / książkę / pojawiają się zduplikowane numery z nazwiskami  które trzeba ręcznie usuwać . Scalanie nie pomaga ponieważ  jedne są z prefixem i numerem kraju a duplikaty mają sam numer :) .

 

Edytowane przez J1967U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam, ale to chyba był problem telefon vs WhatsApp. Coś jest nie teges, i kontakty się duplikują i mieszają trochę. 

Jeżeli masz WApp(a może jakiś inny korzystający z kontaktów) to możesz spróbować odinstalować. Sprawdzić kontakty. 

Zostaje jeszcze opcja, wejść w spis kontaktów na PC. Posprzątać na koncie kontakty i zrobić synchro.

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2020 o 20:23, frrancuz napisał:

Głowy nie dam, ale to chyba był problem telefon vs WhatsApp. Coś jest nie teges, i kontakty się duplikują i mieszają trochę. 

Jeżeli masz WApp(a może jakiś inny korzystający z kontaktów) to możesz spróbować odinstalować. Sprawdzić kontakty. 

Zostaje jeszcze opcja, wejść w spis kontaktów na PC. Posprzątać na koncie kontakty i zrobić synchro.

Robiłem to na kompie z poziomu przeglądarki, niczego to nie zmieniło. Synchronizacja na WA wyłączona.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Korzystam z Xiaomi Redmi Pro 8. Podczas pierwszej konfiguracji telefonu miałem kontakty zapisane na karcie SIM + dodawałem kontakty ręcznie zapisując je w pamięci urządzenia. Telefon oczywiście wykazywał takie problemy jak opisane powyżej, ale mam wrażenie, że udało mi się rozwiązać problem w następujący sposób:

1. Wszystkie kontakty, które były w telefonie zsynchronizowałem z kontem Google.
2. Na komputerze zalogowałem się na konto Google. Zostawiłem tylko te kontakty, które chciałem, żeby zostały.
3. Wyeksportowałem kontakty do pliku na Dysku Google.
4. Przełożyłem kartę SIM do poprzedniego telefonu i wykasowałem wszystkie zapisane na niej numery (numery usług oczywiście zostały).
5. Po ponownym włożeniu karty SIM do Redmi Pro 8 konieczne było ponowne sprawdzenie kontaktów na koncie Google. Wróciły te kontakty, które wcześniej zostały ręcznie usunięte. Trzeba było je ponownie usunąć.
6. W telefonie wyłączyłem automatyczną synchronizację kontaktów.
7. Wszedłem w ustawieniach w aplikację kontakty i zrobiłem opcję "wyczyść dane". Usunęły się wszystkie konfiguracje tej aplikacji (zapisane konta) oraz numery telefonów.
8. Ponownie wszedłem w aplikację kontakty, zalogowałem się na konto Google. Kontakty same się załadowały (z konta Google). W przeciwnym wypadku trzeba by było zaimportować konakty z Dysku Google. (pkt. 3).
9. Włączyłem automatyczną synchronizację kontaktów. Wyłączyłem i włączyłem tel.

Póki co działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...