Skocz do zawartości

Urządzenie nie certyfikowane przez Google Play Protect


ziaaany

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, dostałem nowy smartfon Xiaomi redmi note 8 pro, wszystko działa bez zarzutu oprócz aplikacji GooglePay, poszukałem trochę informacji w internecie i dowiedziałem się, że niektóre modele nie mają certyfikacji Google Play Protect, czy rzeczywiście to jest przyczyną? Bo niektórym osobom wszystko chodzi bez zarzutu a oczywiście ja mam pecha i nie działa GooglePay. Wszystkie inne aplikacje Googlowskie typu GoogleMaps działają. Zmieniałem też w ustawieniach aplikacji, żeby NFC było aktywne i zmieniałem na ten portfel HCE a problem nawet się pogłębił, gdyż nie mogę teraz nawet karty dodać a wcześniej mogłem dodać tylko nie mogłem skonfigurować zbliżeniowych płatności bo pokazywało, że telefon jest odpowiednio zrootowany itp. Moje pytanie brzmi czy jest to spowodowane tym, że nie ma tego certyfikatu Google, jak tak czy można jakoś uzyskać ten certyfikat? Czy może w niedalekiej przyszłości wprowadzą zmiany, że GooglePay będzie działało prawidłowo? Jeśli nic nie będzie w stanie pomóc to może odeśle telefon do Plusa i niech dają nowy z certyfikatem Google Play Protect.  Za odpowiedzi z góry dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to dziwne jak od nas brany... A miałem się zapytać czy nie przypadkiem od braciszków i czy przypadkiem nie masz odblokowanego bootloadera. Jak wyłączysz telefon i włączysz to masz na dole taką otwartą kłódkę i napis "unlocked"? Bo jeżeli masz to nie będzie Ci gugiel pej działał z marszu... Trzeba kombinować... Wtedy odsyłaj z napisem, że niech nie walą w człona instalując swój syf... 

Mi działa normalnie.. Żeby nie było masz zrzut i różne karty popodpinane do telefonu... 

 

IMG_20200114_112229.jpg

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, przeniosłem swój numer do Plusha, który podlega pod Plusa bo wszystko karta sim, papiery, aplikacja jest Plusa i dodatkowo wziąłem telefon Xiaomi Redmi note 8 pro dla mojej narzeczonej bo ja używam iphone X (ios jest po prostu lepszy i nie chiński). Zależało jej na dobrym, niedrogim telefonem z możliwością płacenia zbliżeniowo i co i nie działa. Telefon jest nowy, ma parę dni więc nic w nim nie robiłem, a trochę szkoda bo jej zależało na tym. Znam się trochę na tych rzeczach, trochę czytałem i szczerze nie chcę nic robić w telefonie, bo mogę stracić gwarancje albo coś uszkodzić.

Edytowane przez ziaaany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie piszę, że Ty coś robiłeś. 

Przecież napisałem wyraźnie, że jeżeli będzie odblokowany, to plus instalował coś, szczególnie jeżeli nie był brany za gotówkę ztylko "na umowę", czy inne raty. 

Ja mam swojego ze sklepu i wszystko normalnie działa..... Nie bierze się telefonu z sieci - to stara indiańska prawda...

Chcesz taniej to jest kupa możliwości, chcesz na raty 0%,to bodaj nawet euro proponuje na 50 rat przy RRSO 0...

 

I muszę się pośmiać... A Twój fajfon to skąd niby jest? miałem ten szajs wiele lat temu (2 i 3 iPhone) i po tym jak przestałem bawić się grafiką i pozbyłem się sprzętu fapla z domu, tak nie wróciłem już do tego.... Po prostu zbyt wiele ograniczeń kiedy się nie ma "wszystkiego"... A ja nie lubię ograniczeń.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JamCiTo Każdy ma inne zdanie, ja miałem dwa Iphony ten jest 3, a miałem wcześniej różne telefony z Androidami i nie mam do nich jakiś tam zastrzeżeń, ale dla mnie troszeczkę odstaje Android od IOS i prędkością oraz bezpieczeństwem. Także dla mnie ApplePay jest lepszy (tak jak pisałem płacenie zbliżeniowe telefonem jest dla mnie bardzo ważne). Dlatego jeszcze raz powiem: każdy ma inne predyspozycje i zdania na ten temat, jeden woli to drugi tam to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...