Sign in to follow this  
jadwinin

NOVA Video Player - cechy unikalne

Recommended Posts

Szukałem długo aż znalazłem. NOVA video player robi b. ciekawe rzeczy;

[1] wyświetla dane pliku typu fps !!!

[2] ma DZIAŁĄJĄCĄ opcję automatic TV refresh rate !!!

Panel wyłącza się na chwilę i zmienia w tym czasie refresh = Hz na optymalny dla video; 24,25,30,50,60 fps. Klawisz Info w moim TV pokazuje skuteczność zmiany panelu telewizora. 

Efektem jest optymalna płynność. SUPER.

Działanie sprawdzone po aktualizacji Mi Box S do Android 9.0.

Apka w Google Play Store.  

Z ciekawości sprawdziłem na Nvidii Shield. Ten NOVA video player faktycznie rewelacja. Sam pobiera z sieci miniaturki i opisy do filmów, przy czym robi to automatycznie po podpięciu dysku/pendrive. W KODI trzeba było się naklikać i narobić żeby to uzyskaći żeby to jakoś wyglądało a tu działa ot tak i od razu. Pobieranie napisów do filmów online też działa.

No i oczywiście pokazuje szczegółowe info o pliku, w tym ilość klatek oraz działa automatycznie TV refresh rate (trzeba włączyć w ustawieniach). 

Edited by kola01

Tak na szybko po 30 minutach testowania:

Radze sobie z nim w ten sposób, że po uruchomieniu filmu pauzuje go i ponownie uruchamiam. Wtedy jest OK.

Cytat

W wersji na Android TV aplikacja ma błąd powodujący wyświetlanie filmu jakby na przewijaniu i bez dźwięku. Na Mi BOX z androidem 8 po uruchomieniu aplikacji można obejrzeć normalnie jeden film, po jego wyłączeniu i włączeniu innego filmu odtwarza się jakby na przewijaniu (bardzo szybko i bez dźwięku). Rozwiązanie jest wejście w ustawienia aplikacji i wymuszenie zamknięcia Nova Playera. Potem po uruchomieniu Nova playera znowu można obejrzeć jeden film. Problem zgłaszało już kilka osób bo występuje również na Nvidia Shield z AndroidTV 8. Poprawcie to bo to bardzo dobry player ale w obecnym stanie używanie go jest co najmniej uciążliwe

• Dźwięk DTS HDMA zmienia na zwykły PCM. Niestety nie wiem jak to naprawić.
  • Skanowanie dysku. Skanuje cały napęd zewnętrzny a ja chcę tylko poszczególne foldery.

Będę dalej testował...