Jump to content

Recommended Posts

• Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tylko nie wiadomo, czy rusza, bo TWRP nie trybi

Dzięki po wyłączeniu mikrofon w rozmowach działa. Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Tymczasowo L1 został zdjęty, gdyż Netflix od kilku aktualizacji nie działa poprawnie na L1, jak znajdą winowajcę to na pewno sytuacja wróci do normy.

Posted Images

Dzięki za informację, że u Ciebie działa. Wipe dalvik/cache było robione. Czyściłem też pamięć podręczną launchera. Popatrzę na ustawienia powiadomień i sprawdzę to co sugerujesz. Skoro u Ciebie jest w porządku to pewnie coś u mnie się popsuło. Instalacja 20.1.2 chyba coś namieszała mi na telefonie bo w sumie po niej dużo aplikacji zaczęło mnie ponownie pytać o uprawnienia, itp.
Był moment, że system uprawnień uległ zmianie, ale to na wersji jeszcze z tamtego roku, może fakt pominięcia przez Ciebie tamtego update ma jakieś znaczenie, ale to tylko gdybania.
  • Thanks 1
2 godziny temu, Orjon napisał:

Osoby z RN7 wgrajcie ten ROM i mi napiszcie czy działa mikrofon, jak tak to pójdzie reupload http://miuipolska.pl/d/xiaomi.eu/xiaomi.eu_multi_HMNote7_20.1.9_v11-10.zip

Po wgraniu niestety mikrofon nie działa z włączonym Voice Match, dopiero po wyłączeniu jest ok. Czy to zostanie naprawione? Dla mnie przydatna funkcja, jadąc można napisać sms bez odrywania rąk lub dzwonić. i nie tylko.Reszta raczej jest ok poza szyfrowaniem partycji, czy wgrywając sugerowany Orangefox problem znika czy coś trzeba innego wykombinować?

@ZduneX25@Orjon Dzięki za pomoc w namierzeniu problemu. Po instalacji 20.1.2 na 19.11.28 zmienił się system uprawnień ale chyba też coś się pozmieniało z powiązaniem liczników powiadomień z pokazywaniem ich na ekranie blokady. Ja zawsze miałem wyłączone pokazywanie powiadomień na ekranie blokady i liczniki się pokazywały teraz jest tak, że liczniki są powiązane z powiadomieniami na ekranie blokady. Włączyłem u siebie powiadomienia na ekranie blokady i liczniki zaczęły działać.

• Like 1
3 godziny temu, Grzesiek1010 napisał:

Czarny motyw
Systemowy launcher

Cały czas szara belka przy otwieraniu aplikacji

Czyli nie ma sensu aktualizować w porównaniu do poprzedniej aktualizacji na mi9. Poczekam na kolejna. 

@Orjon  okazuje się, że wyłączenie Voice Match przywraca poprawne działanie systemowego call recordera. Czyli albo nagrywanie rozmów, albo asystent google.

pozostaje jeszcze kwestia niedziałającego hotspotu na 5ghz i drenażu baterii :/

10 godzin temu, Orjon napisał:

Masz włączone Voice Match? Spróbuj je wyłączyć i sprawdzić czy bez niego działa.

W moim przypadku po instalacji reuploada i wyłączeniu asystenta dalej mikrofon nie działa w rozmowach. Próbowałem fixow. Też nic..

@filuuu @Orjon @Edek

Nie wgrywałem jeszcze wersji poprawionej, działam na oryginale +fix.

Działa asystent, nagrywanie rozmów i wszystko inne związane z dźwiękiem.

Nie zauważyłem drenażu baterii, ale sprawdź funkcje związane z lokalizacją.

Nie działa u mnie za to przesyłanie ekranu, ekran bezprzewodowy - uruchamia się, widzi telewizor, na tv informacja o łączeniu wyrażam zgodę i koniec. Ktoś sprawdzał u siebie?

Edited by jacoGURU
26 minut temu, jacoGURU napisał:

@filuuu @Orjon @Edek

Nie działa u mnie za to przesyłanie ekranu, ekran bezprzewodowy - uruchamia się, widzi telewizor, na tv informacja o łączeniu wyrażam zgodę i koniec. Ktoś sprawdzał u siebie?

ja sie tu udzielam tylko w zakresie mi9cc

@Orjon czy jest jakaś opcja, żeby zdekompilować aplikacje MiDoc (dokumenty .doc, .pdf) od systemu?

Za każdym razem gdy uruchamiam jakiś plik w formacie .doc, .pdf odpala się w tym badziewiu(!) które nawet nie potrafi poprawnie wyświetlić pliku, a jego usunięcie skutkuje tym że nawet w innym programie do obsługi w/w formatów nie można niczego uruchomić bo jest crash i "aplikacja MiDoc wciąż przestaje działać"?

Wiem, że mogę z "otworzyć w innej aplikacji" ale jak dla mnie to zwyczajny bloatware - dopóki nie będzie to działać sensownie.

1 godzinę temu, jacoGURU napisał:

@filuuu @Orjon @Edek

Przesyłanie ekranu sprawdzę jutro w robocie. Co do wersji org + fix możliwe, że działa ale niestety ja wgrałem od razu re-upload (i mikrofon lipa), a potem poprawki (nadal lipa) i na końcu wyłączyłem asystenta (nadal lipa)

Wszystko inne związane z mikrofonem działa (dyktafon, wyszukiwanie przez mikrofon, czy dyktowanie smsow) ale w rozmowach rozmówca mnie nie słyszy...

[mention=29619]Orjon[/mention] czy jest jakaś opcja, żeby zdekompilować aplikacje MiDoc (dokumenty .doc, .pdf) od systemu?

Uruchom telefon w TWRP. Zamontuj system (Mount > System). Przejdź potem do Advanced > File Manager > system_root > app > WPS_lite > zatwierdź na dole. Kliknij tam "Delete" i zaakceptuj. Potem uruchom system. Apki Mi Doc nie powinno potem być.
  • Thanks 1

Heh... miło. Zrobiłem tak i telefon wybija do Fastboot'a :D

Edit: musiałem wgrać od nowa 20.1.9, powtórzyłem i ponownie fastboot. Przy kolejnej próbie wgrałem TWRP 3.3.1-52 i poszło bez gadania...
Daremny trud. W kolejnej odsłonie i tak będzie w paczce, więc...

Edited by QBAQ
  • Confused 1
1 godzinę temu, jacoGURU napisał:

@filuuu jeśli chcesz to postaram się wrzucić pierwsza wersję romu plus fix, który u mnie działa. Jednak najwcześniej jutro rano.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

byłbym wdzięczny

Co jakiś czas losowo, po skończeniu rozmowy i wciśnięciu czerwonej słuchawki telefon zawiesza się (zamraża ekran) tak, że trzeba robić reset telefonu.

Mam tak od dwóch wydań.

Ktoś ma podobny problem? Czy musze robić hard reset?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...