Skocz do zawartości

MIUI 20.1.9


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Dzięki za informację, że u Ciebie działa. Wipe dalvik/cache było robione. Czyściłem też pamięć podręczną launchera. Popatrzę na ustawienia powiadomień i sprawdzę to co sugerujesz. Skoro u Ciebie jest w porządku to pewnie coś u mnie się popsuło. Instalacja 20.1.2 chyba coś namieszała mi na telefonie bo w sumie po niej dużo aplikacji zaczęło mnie ponownie pytać o uprawnienia, itp.
Był moment, że system uprawnień uległ zmianie, ale to na wersji jeszcze z tamtego roku, może fakt pominięcia przez Ciebie tamtego update ma jakieś znaczenie, ale to tylko gdybania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

Osoby z RN7 wgrajcie ten ROM i mi napiszcie czy działa mikrofon, jak tak to pójdzie reupload http://miuipolska.pl/d/xiaomi.eu/xiaomi.eu_multi_HMNote7_20.1.9_v11-10.zip

Po wgraniu niestety mikrofon nie działa z włączonym Voice Match, dopiero po wyłączeniu jest ok. Czy to zostanie naprawione? Dla mnie przydatna funkcja, jadąc można napisać sms bez odrywania rąk lub dzwonić. i nie tylko.Reszta raczej jest ok poza szyfrowaniem partycji, czy wgrywając sugerowany Orangefox problem znika czy coś trzeba innego wykombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZduneX25@Orjon Dzięki za pomoc w namierzeniu problemu. Po instalacji 20.1.2 na 19.11.28 zmienił się system uprawnień ale chyba też coś się pozmieniało z powiązaniem liczników powiadomień z pokazywaniem ich na ekranie blokady. Ja zawsze miałem wyłączone pokazywanie powiadomień na ekranie blokady i liczniki się pokazywały teraz jest tak, że liczniki są powiązane z powiadomieniami na ekranie blokady. Włączyłem u siebie powiadomienia na ekranie blokady i liczniki zaczęły działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Orjon napisał:

Masz włączone Voice Match? Spróbuj je wyłączyć i sprawdzić czy bez niego działa.

W moim przypadku po instalacji reuploada i wyłączeniu asystenta dalej mikrofon nie działa w rozmowach. Próbowałem fixow. Też nic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filuuu @Orjon @Edek

Nie wgrywałem jeszcze wersji poprawionej, działam na oryginale +fix.

Działa asystent, nagrywanie rozmów i wszystko inne związane z dźwiękiem.

Nie zauważyłem drenażu baterii, ale sprawdź funkcje związane z lokalizacją.

Nie działa u mnie za to przesyłanie ekranu, ekran bezprzewodowy - uruchamia się, widzi telewizor, na tv informacja o łączeniu wyrażam zgodę i koniec. Ktoś sprawdzał u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacoGURU napisał:

@filuuu @Orjon @Edek

Nie wgrywałem jeszcze wersji poprawionej, działam na oryginale +fix.

Działa asystent, nagrywanie rozmów i wszystko inne związane z dźwiękiem.

Nie zauważyłem drenażu baterii, ale sprawdź funkcje związane z lokalizacją.

Nie działa u mnie za to przesyłanie ekranu, ekran bezprzewodowy - uruchamia się, widzi telewizor, na tv informacja o łączeniu wyrażam zgodę i koniec. Ktoś sprawdzał u siebie?

ja sie tu udzielam tylko w zakresie mi9cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon czy jest jakaś opcja, żeby zdekompilować aplikacje MiDoc (dokumenty .doc, .pdf) od systemu?

Za każdym razem gdy uruchamiam jakiś plik w formacie .doc, .pdf odpala się w tym badziewiu(!) które nawet nie potrafi poprawnie wyświetlić pliku, a jego usunięcie skutkuje tym że nawet w innym programie do obsługi w/w formatów nie można niczego uruchomić bo jest crash i "aplikacja MiDoc wciąż przestaje działać"?

Wiem, że mogę z "otworzyć w innej aplikacji" ale jak dla mnie to zwyczajny bloatware - dopóki nie będzie to działać sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacoGURU napisał:

@filuuu @Orjon @Edek

Nie wgrywałem jeszcze wersji poprawionej, działam na oryginale +fix.

Działa asystent, nagrywanie rozmów i wszystko inne związane z dźwiękiem.

Nie zauważyłem drenażu baterii, ale sprawdź funkcje związane z lokalizacją.

Nie działa u mnie za to przesyłanie ekranu, ekran bezprzewodowy - uruchamia się, widzi telewizor, na tv informacja o łączeniu wyrażam zgodę i koniec. Ktoś sprawdzał u siebie?

Przesyłanie ekranu sprawdzę jutro w robocie. Co do wersji org + fix możliwe, że działa ale niestety ja wgrałem od razu re-upload (i mikrofon lipa), a potem poprawki (nadal lipa) i na końcu wyłączyłem asystenta (nadal lipa)

Wszystko inne związane z mikrofonem działa (dyktafon, wyszukiwanie przez mikrofon, czy dyktowanie smsow) ale w rozmowach rozmówca mnie nie słyszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=29619]Orjon[/mention] czy jest jakaś opcja, żeby zdekompilować aplikacje MiDoc (dokumenty .doc, .pdf) od systemu?

Uruchom telefon w TWRP. Zamontuj system (Mount > System). Przejdź potem do Advanced > File Manager > system_root > app > WPS_lite > zatwierdź na dole. Kliknij tam "Delete" i zaakceptuj. Potem uruchom system. Apki Mi Doc nie powinno potem być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... miło. Zrobiłem tak i telefon wybija do Fastboot'a :D

Edit: musiałem wgrać od nowa 20.1.9, powtórzyłem i ponownie fastboot. Przy kolejnej próbie wgrałem TWRP 3.3.1-52 i poszło bez gadania...
Daremny trud. W kolejnej odsłonie i tak będzie w paczce, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas losowo, po skończeniu rozmowy i wciśnięciu czerwonej słuchawki telefon zawiesza się (zamraża ekran) tak, że trzeba robić reset telefonu.

Mam tak od dwóch wydań.

Ktoś ma podobny problem? Czy musze robić hard reset?

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...