Skocz do zawartości

MIUI 20.1.9


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

tmp-88364h00pLsuQcjR.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.2 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: Long Bridge. Zegar z motywu Mi Mix Alpha

Upload trwa, proszę o cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
18 minutes ago, jacoGURU said:

@QBAQ dzięki działa

@marcinj6 możesz wgrać z karty sd, nie trzeba wtedy rozszyfrowywać. W TWRP poprostu kliknij cancel, a potem normalnie install i wskazujesz lokalizację na karcie

Z tego co pamiętam po zaszyfrowaniu nie widać lokalizacji karty sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzegorz.lki napisał:

Czy problem z używaniem Gboard i restarty dalej występują?

Na pewno nie, bo to było sprawdzane przed wydaniem.

3 godziny temu, jacoGURU napisał:

Brak dźwięku w ogóle. Nie ma dźwięku odtwarzanych multimediów, powiadomień, nie słychać rozmówcy, ani nas u rozmówcy. Nie da się wybrać dzwonka, pojawia się okienko błąd.

Aktualizacja cofnięta, pracują nad rozwiązaniem.

Przekleję tu mój komentarz z artykułu:

Cytat

Przypominam wszystkim komentującym, że jest to pierwsza wersja Androida 10, która wyszła na Redmi Note 7. W związku z tym komunikuję, że może ona mieć pewne błędy - tak samo jak inne bety, o czym - mam nadzieję - zostaliście uprzedzeni, czytając instrukcje instalacji. Robiliście to przecież na własną odpowiedzialność.

Przechodząc do waszych informacji:
- TWRP - było wydane 2 dni temu przez chińskich devów z wyraźnym dopiskiem, że wspiera Androida 10. Wobec tego team dodał te recovery do kompilacji, ale wygląda na to, że jest felerne. NIE WIEMY, z jakiego powodu. Na ten moment musicie wgrać inne (komuś pomagał tu OrangeFox).
- dźwięk - aktualizacja została wycofana, trwają prace nad rozwiązaniem problemu. Na ten moment nie wiem, kiedy będzie reupload.
- "a bo to powinno być wychwycone wcześniej" - przykro mi, ale nie mamy testerów dla Redmi Note 7, więc skąd mamy o tym wiedzieć? Możemy sprawdzić wszystko, co dotyczy Mi 8, Mi 8 SE, Mi Mix 2, Mi 6, Mi Mix 2S, Mi 9, ale nie mamy akurat dla tego modelu (jak i wielu innych).
Jak ktoś teraz może przetestować nasze fixy, to zapraszam na Discorda albo na PW na forum, albo na telegrama http://t.me/kacskrz. Będę wdzięczny.

Z innych kwestii:
- lagi w launcherze - o nich wiemy, niestety to kwestia launchera w wersji alpha, którego używamy... mają nastąpić w przyszłym tygodniu jakieś zmiany pod względem animacji. Zobaczymy.

@jacoGURU @bonk1990 @Edek jak ktoś ma czas to pomoc mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, johnybiu napisał:

Nie mogę pobrać aktualizacji na Rn5pro z głównego serwera ani alternatywnego oraz z OTA. Informuje mnie że nie odnaleziono pliku. 

Androidfilehost działa na pewno, sourceforge ma dzisiaj jakieś swoje problemy: https://androidfilehost.com/?fid=4349826312261697780

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam po zaszyfrowaniu nie widać lokalizacji karty sd.

@valdek widać kadrę sd, tak zainstalowałem fix, szyfruje dostęp do pamięci wewnętrznej

@Orjon daj znać nawet na PW o jaka pomoc chodzi konkretnie i jak to ma wyglądać

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...