Jump to content

Polski głos w odkurzaczach Roborock S5 najnowszy firmware 2008

Arecki128
 Share

Recommended Posts

Witam

Czy Ktoś wie jak wyciągnąć z odkurzacza nazwy wszystkich plików dźwiękowych? Wraz z aktualizacją S5 do wersji firmware 2008 doszły nowe komendy ( np od sprzątania wybranych pomieszczeń) ,które są po chińsku ( brakujące pliki .Wav)

Część plików się domyśliłem z czego jestem bardzo dumny :-D:-D :

resume_room.wav

room.wav

room_complete.wav

room_failed.wav

stop_room.wav

Nie mniej jednak cały czas nie mam pełnej listy.

Pozdrawiam 

Edited by Arecki128
  • Like 1

Hej Mały update.

Koledzy z innego wątku mi pomogli więc przesyłam nowe tłumaczenie dla najnowszego softu.

Nowa paczka jest do pobrania tutaj: http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=05271899944046197113

Jeśli ktoś ma możliwość proszę o reupload pliku na lepszy serwer.

Ponadto Przesłuchałem stare tłumaczenie. Poprawiłem kilka literówek i w kilku miejscach kosmetycznie zmieniłem komunikat.

W nowym tłumaczeniu pojawiło się nieco więcej zmian

Oto Lista:

ding  Pozostawiam bez zmian
resume_roomWznawiam czyszczenie wyznaczonych pomieszczeń.
roomRozpoczynam czyszczenie w wyznaczonych pomieszczeniach.
room_complete Zakończono czyszczenie wyznaczonych pomieszczeń. Wracam do stacji dokującej.
stop_clean Odkurzanie zakończone.
stop_room Odkurzanie pomieszczeń zakończone.
binout_error10 Filtr jest zapchany. Usuń pojemnik na kurz i wyczyść filtr
bl_recovery_bootfailed Uruchomienie nie powiodło się. Przywracanie ustawień fabrycznych. Zajmie to do pięciu minut.
bl_recovery_failed Odzyskiwanie awaryjne nie powiodło się. Spróbuj ponownie
bl_recovery_start Rozpoczęto odzyskiwanie awaryjne. Zajmie to do pięciu minut.
bl_recovery_retry Rozpoczęto ponownie odzyskiwanie awaryjne. Zajmie to do pięciu minut.
bl_recovery_updatefailed Awaryjna aktualizacja nie powiodła się. Przywracanie ustawień fabrycznych. Zajmie to dopięciu minut.
error5 Błąd pięć. Usuń i wyczyść szczotkę główną wraz z łożyskiem.
error24 Błąd dwadzieścia cztery. Wirtualna ściana lub strefa zabroniona została wykryta. Odsuń robot w inne miejsce.
map_restore Mapa została przywrócona. Rozpoczęto ładowanie.
no_power_charging Poziom naładowania akumulatora jest niski. potrzebuję więcej czasu na ładowanie.
positioning Orientuję się. Proszę czekać.
restart_backtodock_ignore_forbidden_zone Pozycja nieznana. Wirtualna ściana lub strefa zabroniona jest niewłaściwa. Kontynuuje ładowanie.
restart_clean_fromdock Pozycja nieznana. Rozpoczynam nowe sprzątanie aby od tworzyć mapę.
restart_clean_nodock Pozycja nieznana. Mapa nieprawidłowa. Rozpoczynam nowe sprzątanie.
resume_backtodock Pozycja nieznana. Mapa nieprawidłowa. Wznawiam powrót do stacji dokującej.
resume_spot Pozycja nieznana. Mapa nieprawidłowa. Wznawiam czyszczenie punktowe.
room_failed  Zakończono czyszczenie wyznaczonych pomieszczeń. Niektóre pomieszczenia nie zostały sprzątnięte
room_partialdone  Zakończono czyszczenie wyznaczonych pomieszczeń. Niektóre miejsca nie zostały sprzątnięte
saving_map Zapisuję Mapę. Proszę czekać.
stop_scheduled_clean Pozycja nieznana. Zaplanowane czyszczenie zostało anulowane.
sysupd_notready Naładuj akumulator do conajmniej dwudziestu procent zanim rozpoczniesz aktualizację oprogramowania.
sysupd_start Aktualizuję oprogramowanie. Zajmie to od pięciu do dziesięciu minut.
wifi_reset Resetuję WiFi.
zone_partialdone  Zakończono czyszczenie wyznaczonych miejsc. Wracam do stacji dokującej. Niektóre miejsca nie zostały sprzątnięte

• Thanks 2

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 27.01.2020 o 19:06, Alicja24 napisał:

Super robota. Może teraz jakiś toturial jak to wgrać, 99% użytkowników nie wie co z tym zrobić więc twoja robota na marne.

W linku poniżej znajduje się opis jak wgrać komunikaty w j. polskim. U mnie zadziałało z pikiem od Arecki128

https://smartme.pl/jak-wgrac-jezyk-polski-do-roborock-s50-i-xiaomi-vacuum-v1-poradnik/

Mam s50 firmware 2008. Postępuję zgodnie z instrukcją. Apka XVacuum firmware połączyła się z roborock s50, pokazał się token, rozpoczął wgrywanie pliku od Arecki128. Komunikat sukces. Wychodzę z apki.

Robocik dalej gada po staremu co robię źle, POMOCY

Czy trzeba gdzieś kliknąć jeszcze aby zmienić głos ??? 

Edited by Tom45Tom

• 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...