Sign in to follow this  
Qita

Problem ze słuchawkami bluetooth - poważne lagi co 20 minut

Recommended Posts

Witam,

od kilku już lat posiadam Redmi Note 4 (MTK).
Z samego telefonu jestem bardzo zadowolony i pomimo kilku lat na karku nie mam zamiaru go zmieniać w najbliższej przyszłości.

Niestety skazą na tym obrazku jest sytuacja z którą od niedawna się borykam.
Otóż kupiłem sobie słuchawki bezprzewodowe (Nad Viso HP 70). Wszystko pięknie poza faktem, że co kilkanaście minut (najczęściej koło 20, czasami mniej czasami więcej) słuchawki nagle zaczynają potwornie "lagować". Nie pomaga wyłączenie i włączenie słuchawek ani bluetooth'a w telefonie. Ratunkiem jest restart telefonu - jak tylko telefon się włączy ani jeden lag nie występuje... do czasu kolejnej "zwiechy" czyli +- 20 minut. Jeżeli przez dłuższą chwilę nie zrestartuję telefonu to słuchawki potrafią się rozłączyć. Jednak ponowne połączenie nic daje żadnego efektu - ciągle lag'uje.

Sprowadza się to do tego, że podczas drogi do pracy średnio 2/3 raz muszę restartować telefon.
Na innych urządzeniach problem nie występuje. Próbowałem różnych opcji proponowanych na forum m. in. wyłączenie udostępniania kontaktów przez bluetooth, zmiana ustawień optymalizacji MIUI, zarządzanie RAM'em. Moja wersja MIUI: MIUI 9 | V9.5.3.0.MBFCNFA (oczywiście MIUI Polska).

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym lub wie co mógłbym w tej sytuacji zrobić?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Edited by Qita

Udało mi się rozwiązać problem.

Nie wiem dlaczego ale pomaga włączenie wi-fi. Podczas korzystania ze słuchawek mam włączone wi-fi (nigdzie nie jestem podłączony) i słuchawki w ogóle nie lagują :)

Pozdrawiam!