Skocz do zawartości

Mi WiFi Plug (EU) - nie łączy na nowej sieci


PaFcio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z Mi WiFi Plug w wersji eu (ZNCZ05CM).

Po zmianie modemu w UPC na Giga Connect Boxa za cholerę nie mogę jej podłączyć do sieci. Bramka, oczyszczacz i lightstrip bez żadnych problemów się połączyły. Sama wtyczka na pewno działa bo na innych sieciach łączy się bez problemu.

Do tej pory spróbowałem:

  • pozbyłem się znaków specjalnych z SSID, upewniłem się, że hasło jest typu WPA-WPA2-Personal - nie działa
  • próbowałem łączyć po WPS - nie działa
  • tworzyłem hotspota o tym samym SSID i haśle, łączyłem z nim wtyczkę by później wyłączyć hotspota i przywrócić sieć domową - nie działa
  • wyłączyłem wszystkie firewalle na modemie, przełączyłem z trybu DHCPv6 na DHCPv4 - nie działa
  • tworzyłem na modemie sieć gościnną - nie działa

Pewnie coś jeszcze ale zdążyłem zapomnieć...

Modem sam w sobie nie ma możliwości odfiltrowywania konkretnych stron (na fb zasugerowano mi "blocking some "uncategorised sites" such as "lumi-gateway-mieu01*" and/or "miot-spec.org"."). Nie mogę też nigdzie znaleźć informacji co do tego na jakich portach się to urządzenie komunikuje by zrobić na nie filtry.

Nie mam już w ogóle pomysłów. Jest ktoś w stanie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

U mnie też nie chciały działać po zmianie modemu na Arris TG3492 (to jest standardowy modem dodawany do tej usługi przez UPC). Gniazdka łączą się z siecią WiFi, ale nie pobierają adresu IP. "Poradziłem" sobie stawiając oddzielny router dla urządzeń Xiaomi (mimo, że pozostałe urządzenia - odkurzacz, oczyszczacze, bramka - działają normalnie), bo możliwości konfiguracji routera od UPC są ograniczone.

Edit: Przy okazji rekonfiguracji sieci wyłączyłem interfejs 5 GHz i potwierdziły się moje przypuszczenia - wszystko zaczęło działać. Router próbuje przerzucać urządzenia 2,4 GHz na 5 GHz i te gniazdka widać nie potrafią odmówić, mimo że nie mają radia 5 GHz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Ten sam problem, zakupiłem gniazdko aby sterować choinka.

Łaczy się z siecią ale nie kończy konfiguracji i tak w kółko.

Nawilżacz połączył się bez problemu.

Czujniki temepreatury i wilgotności także.

 

Mam sieć UPC, wyłączyłem za radą sieć 5 G, wszystkie inteligentne sterowania siecią ale dalej to samo.

Ma ktoś pomysł.

 

Dla pełności woadomości.

Wykrywa gniazdko,

Łaczy się z siecią tymczasową gniazdka,

szuka rutera

wybieram ruter, wpisuję hasło (100 razy sprawdząłem czy dobrze)

Łączy się po sieci tymczasowej, wysyła dane nowej sieci.

łaczy się z nową siecia i kicha, nie może skończyć konfiguracji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłaczone, dane komórkowe wyłaczone. NIc niestety nie pomaga.

łaczy się łądnie z siecią tymczasową gniazdka, potem wysyła jej dane konfiguracji sieci, łączy się chyba z moją siecią ale nie ustala połaczenia i tak w kółko,

 

 

Dziś spróbuję z ryterem w pracy.

Tam mam netię, tutaj UPc . zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...