Jump to content

Włączenie (odblokowanie) transferu plików po USB (MTP) pod MIUI 11


marcin7777
 Share

Recommended Posts

Opiszę rozwiązanie problemu, z którym się borykałem dzisiaj kilka godzin. Myślę, że ten opis może być wartościowy dla osób, którzy jak ja po raz pierwszy się z takim problemem zetknęli. Szukałem rozwiązania na tym forum dłuuugo, ale nie znalazłem, więc może warto byłoby nie wywalać do kosza tego, co tutaj piszę, bo komuś to pomoże (taki apel do moderatora). 

Jeżeli zaktualizowałeś sobie MIUI i nagle zdajesz sobie sprawę, że wczesniej mogłeś bez problemu kopiować pliki z telefonu do kompa i odwrotnie przez kabel usb, a po aktualizacji już nie, to może pomoże to, co pomogło mnie. Miałem w moim Redmi 4x wersję MIUI z 9-tką z przodu, zaktualizowałem do MIUI 11.  I po tej aktualizacji straciłem możliwość przesyłu plików, bo po podłączeniu do komputera przez usb nie pojawiało się już powiadomienie o podłączeniu, gdzie można wybierać, czy chcemy ładować, czy kopiować pliki.

Rozwiązanie jest takie: Musimy najpierw aktywować Ustawienia/Dodatkowe ustawienia/Opcje programistyczne. Robimy to tak, że wchodzimy w Ustawienia/Informacje o telefonie i klikamy kilka razy (chyba 7 razy) na "Wersja MIUI". Jak pacniemy te 7 razy to dostajemy komunikat, że już jesteśmy programistami (hehe). I pokazują się nam wtedy opcje programistyczne, w których mamy wers "Wybierz konfigurację USB". Trzeba tam wybrać MTP. Z tym , że przynajmniej u mnie tak to działa, że za kazdym razem, gdy połączę kabelkiem USB telefon z kompem to muszę wejść w te opcje programistyczne i ponownie wybierać MTP. Upierdliwe, ale działa. Jeśli ktoś zna lepszy sposób, tak, żeby działąło to już na stałe, to może niech napisze poniżej...

Link to comment
Share on other sites

@marcin7777 Też zastanawiałem się nad wyrzuceniem tematu do kosza, gdyż ustawienie MTP w ustawieniach programistycznych jest banalną rzeczą i pierwszą jaką się powinno sprawdzić w takim przypadku, gdy połączenie nie działa. Kolejna rzecz czy robiłeś factory reset po zaktualizowaniu telefonu?

Link to comment
Share on other sites

 

Dnia 10.01.2020 o 07:41, kamillm napisał:

@marcin7777 Też zastanawiałem się nad wyrzuceniem tematu do kosza, gdyż ustawienie MTP w ustawieniach programistycznych jest banalną rzeczą i pierwszą jaką się powinno sprawdzić w takim przypadku, gdy połączenie nie działa. Kolejna rzecz czy robiłeś factory reset po zaktualizowaniu telefonu?

Ustawienie MTP w ustawieniach programistycznych jest banalną rzeczą w sytuacji, gdy ma się opcje programistyczne. Chyba jasne, że bym to zrobił, gdybym takie opcje bez żadnej ingerencji miał w ustawieniach. Dlatego napisałem tego posta, żeby pomóc innym niezbyt zaawansowanym użytkownikom Redmi 4X, a być może i innych modeli, gdyby mieli podobny problem jak ja. Żeby nie musieli spędzić, tak jak ja niestety, kilku godzin w necie, żeby znaleźć rozwiązanie. Jestem myślę przeciętnym użytkownikiem Xiaomi, w tym znaczeniu, że nie siedzę w sprzęcie, w ustawieniach, wersjach MIUI, nie mam tego wszystkiego w głowie, tak jak tutejsi moderatorzy. No ale mam do Was pytanie - czy to forum nie zostało stworzone właśnie po to, żeby pomagać zwykłym użytkownikom? Czy forum nie jest jakoś tam oficjalnie związane z Xiaomi, żeby pomagać użytkownikom ich telefonów? Czy też jest przeznaczone przede wszystkim dla osób bardzo zaawansowanych, dla wyjadaczy? Jeśli jest przeznaczone tylko dla osób zaawansowanych, no to ok, ale niech to będzie gdzieś wyraźnie napisane.

Ale jeśli jest dla wszystkich, w tym dla amatorów, to chciałbym tutaj napisać jeszcze kilka słów. 

kamillm - chciałeś wyrzucić ten temat do kosza, jak rozumiem jako niewartościowy. Moim zdaniem wyrzucacie o wiele za dużo do kosza, ze szkodą dla niezbyt zaawansowanych użytkowników, którzy tutaj zaglądają. Gdy szukałem tutaj odpowiedzi na mój problem, natykałem się przede wszystkim na pytania innych amatorów o to samo, wywalone przez moderatorów do kosza. I żałowałem, że są one w koszu, że nikt na nie nie może odpowiedzieć, bo być może ta odpowiedź by mi pomogła. Rozumiem, że ludzie śmiecą tymi samymi pytaniami, ale co by szkodziło, gdyby podobnych wątków było kilka, albo jakby zbierać te kolejne pytania o to samo do jednego wątku?

Dlaczego wg mnie jest źle, gdy ponawiające się pytania są wszystkie kasowane? Bo chodzi o słowa kluczowe. Ludzie, formułując swoje pytania, używają różnych słów. Użytkownicy szukający rozwiązań swoich problemów na tym forum, także szukają w wyszukiwarce po różnych słowach kluczowych, które im przychodzą do głowy. I często nie znajdują tego jednego jedynego wątku, dającego dobrą odpowiedź, gdzies tam zakopanego w jakimś subforum, bo używają niewłaściwych dla tego wątku słów kluczowych. Jeśli by nie kasować aż tylu pytań, umożliwić tutaj odpwiedzi na nie, wzrosłaby baza słów kluczowych, dzięki którym da się tutaj znaleźć odpowiedź na dane pytanie.

Ja szukając rozwiązania mojego problemu, szukałem tutaj długo. Nie znalazłem rozwiązania. Natomiast znalazłem sporo wątków, poruszających ten temat, które wylądowały w koszu. Moje pytanie w tym temacie, które zadałem, też oczywiście wylądowało w koszu... I mam pytanie do moderatorów: Waszym zdaniem jakich słów powinien w wyszukiwarce użyć powiedzmy w rozgarnięty amator, mający problem taki jak mój (podany w 1 poście tego wątku), gdy chce znaleść tutaj rozwiązanie. Odpowiecie mi?

Bo jak rozumiem, moje pytanie na ten temat, które zostało tutaj postawione, było tak banalne, tak łatwo można tutaj na nie odpowiedź, że musiało zostać skasowane.

Sorry za przydługi wywód, ale sądzę, że sprawy tutaj przeze mnie postawione, są dość istotne.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Dnia 10.01.2020 o 07:41, kamillm napisał:

 Kolejna rzecz czy robiłeś factory reset po zaktualizowaniu telefonu?

Nie zrobiłem, specjalnie. Już się w takie rzeczy nie bawię, gdy nie jestem pewien, że pomoże. Mam w telefonie wszystko poustawiane tak jak chcę, pełno apek, wszystko ładnie posegregowane w "folderach", np. w jednym apki muzyczne, w drugim gpsy itp... Nie chce mi się tego ponownie konfigurować, to wymaga mnóstwa czasu, doba nie jest z gumy a ja mam małe dzieci... Szukałem rozwiązania bez konieczności robienia factory reset, cz też jakiegoś głębszego grzebania, cz też rootowania. W takie rzeczy bawiłem się na poprzednim fonie, na obecnym nic nie kombinuję. Aktualizuję tylko czasem system, jak przyjdzie na telefon info, że jest oficjalna aktualizacja, i tak było teraz. Mam MIUI Global 11.0.2

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.01.2020 o 08:06, dzidexx napisał:

Od Android 6 lub 7 domyslnym trybem jest ładowanie, po podłączeniu należy rozwinąć pasek powiadomień/QS i zmienić ładowanie na przesyłanie plików(mtp).

Autor wątku na Redmi 4x nie ma takiego powiadomienia. Znam dwa prawdopodobne powody:

1. Wyłączył powiadomienia systemowe - należy wyczyścić dane aplikacji settings/ustawienia.

2. Ma system z błędami. Redmi 4x nie otrzymał Miui 11(Global*, Eu), ani Pie.

Nie wiem co ma wgrane, tu na forum jest info o Miui pro. Błędy powinien zgłaszać u twórców systemu.

*poprawka:

Global otrzymał, na Android'zie 7.1.2.

1. Świadomie tego nigdy nie wyłączałem. Przestało działac kilka dni temu, po aktualizacji do MIUI Global 11.0.2. Nic tez nie grzebałem w tym telefonie, żadnych rootów, odblokowywań bootloadera itp. Cały czas chodził na oficjalnym systemie. Natomiast nie wiem jak skorzystac z Twojej rady, bo nie widze u siebie nigdzie możliwości wyczyszczenia danych aplikacji w ustawieniach. Mogę włączyć tylko jakiegos tam sprzatacza, który sobie sprzata w systemie co chce.

2. Jesli mam system z błędami, to nie wiem dlaczego, bo jeździłem tylko na oficjalnych.

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, dzidexx napisał:

Mogłeś np. wyłączyć powiadomienia o braku lokalizacji, utracie połączenia bt itp. Są to powiadomienia od systemu.

Zaktualizowałeś z 9 na 11. Błędem było, że nie aktualizowałeś na bieżąco. Błędy są(mogą być) w twoich danych i/lub w ststemie. Nie mam 4x aby sprawdzić.

Wejdź w: ustawienia, aplikacje, zarządzanie, "ustawienia", powiadomienia - sprawdź/włącz.

Są dwie sztuki aplikacji "ustawienia".

Wielkie dzięki dzidexx za poradę, teraz pomogło :) Co prawda nie włączenie powiadomień dla aplikacji "Ustawienia", bo to sprawdziłem, że miałem cały czas włączone. Ale dopiero teraz, gdy napisałeś mi dokładną ścieżkę wejścia w ustawienia aplikacji "Ustawienia" (po wcześniej nie załapałem dokładnie, że o to chodzi) wszedłem tam, i rzeczywiście jest tam opcja "Wyczyść dane", o czym pisałeś we wcześniejszym poście. Po wyczyszczeniu danych powiadomienie znów się pojawia po podłączeniu kabelkiem usb do komputera i mogę wybrać przesyłanie plików. Więc obyło się bez konieczności robienia factory reset czy innych poważniejszych kombinacji.

Jeszcze raz dzięki, widzę,że jesteś z Lublina, więc chętnie postawię niewirtualne piwo :D

 

Link to comment
Share on other sites

Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.

1 minutę temu, marcin7777 napisał:

Jeszcze raz dzięki, widzę,że jesteś z Lublina, więc chętnie postawię niewirtualne piwo :D

W prawym, dolnym rogu jest ikonka, dzięki której możesz podziękować użytkownikowi udzielającemu pomocy. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...