Skocz do zawartości

Brak połączenia z internetem w trybie 3G


wartwprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący kłopot. Nie mam połączenia z internetem w trybie 3G podczas połączenia telefonicznego oraz przy ręcznym wybraniu preferowanej sieci 3G. W trybie LTE internet działa bez zarzutu. Sieć Orange. Używam tylko jednej karty sim. Redmi Note 8T.

Ktoś spotkał się z takim problemem ?

Edytowane przez wartwprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołączam do pytania. Mam dokładnie ten sam problem. Dwie karty sim orange/nju mobile. Obie w trybie 3g i 2g nie mają internetu. Te same karty w redmi 4x maja internet w 3g.

 

Karta z T-Mobile ma internet w 3g.

 

Połączenia telefoniczne  działają w każdym trybie

 

Pomocy! :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale po włączeniu tej opcji nie za bardzo mam jak przetestować połączenie 3g, bo jestem w zasięgu LTE.

Głównym moim problemem jest to, że żona pracuje w lokalizacji, gdzie jej się telefon przełącza raz po raz na 3g i wtedy urywa internet.

Jestem w stanie jakoś z tego poziomu wymusić samo 3g - UMTS, czy tam jakieś inne CDMA, żeby sprawdzić czy gra?

 

Naprawdę, serdecznie dziękuje za pomoc!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!

Będę testował :)

A w ogóle jak to jest, że kupuję nowy telefon, z polskiej dystrybucji a tu taki psikus, że takie cuda trzeba ustawiać?

 

Edit. Swoją drogą, na REDMI 4x tez przy wymuszeniu 3g (preferowany tryb) mam Td-scdma i wszystko działa...

Edytowane przez Azanath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Sprawdzam z dwoma. Jedna t-mobile wszystko działa w każdym trybie.

Druga Orange i 3g nie działa.

 

Jutro spróbuję z jedną

Jeżeli powyższe porady nie pomogą to jeszcze spróbuję przenieść numer na nową kartę sim. Chociaż ta jest "prawie nowa"...

 

 

Edytowane przez Azanath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przetestowane. Brak efektu

Co ciekawe, dorwałem drugi identyczny telefon - REDMI NOTE 8T

Dokładnie te same objawy. Żadna karta orange/njumobile nie ma internetu w trybie "preferowany 3g". LTE działa dobrze, a 3g nie ma internetu

*#*#4636#*#* sprawdziłem wszystkie możliwe typy połączeń - internet działa tylko dla LTE

Jedną z kart sim wymieniłem na nową - bez efektu

 

Podsumowanie - dwa identyczne telefonu, dwie karty orange/nju - nie ma internetu w 3g, w LTE jest

karta T-mobile - jest internet w 3g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę!

Zmiana nazwy załatwiła sprawę. NIE WIERZĘ! Już szukałem nowego abonamentu w t-mobile :P

dzidexx! Przywróciłeś mi wiarę w fora internetowe :) Na fejsbuku już mnie wyzywali i wysyłali do serwisu a tu cyk, jest dzidex. 

W ludzi też mi przywróciłeś wiarę!

Męczy mnie tylko jedna rzecz: skąd Ty to wiedziałeś? Ja przewertowałem cały, calutki internet i nic. A tu puff i jest dziedxx :)

Na prawdę, szczerze dziękuje! Powiedz mi, jak mogę Ci się odwdzięczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...