GT500s

Nagrzewający się telefon / na 95% przetłumaczony firmware

Recommended Posts

Cześć!
Na święta kupiłem rodzicom 2 szt. Xiaomi Mi 9T (bez pro) 6/128GB w Proline (doczytałem, że importerem jest CK Mediator). Jedna sztuka jest niebieska (MIUI Global 11.0.3.0 PFJEUXM) i druga czerwona (MIUI Global 11.0.1.0 - PFJMIXM). Niestety z czerwonym coś jest nie tak, co jakiś czas coś drenuje baterię smartphone, chcąc go zrestartować wyłącza się i zero normalnej reakcji dopiero po twardym restarcie (przytrzymaniu power) na nowo się włączy i jest jakiś czas ok. Jedną i drugą sztukę konfigurowałem tak samo, więc myślę że mogę wykluczyć mój błąd w konfiguracji. Chciałbym we własnym zakresie wgrać do czerwonego na nowo firmware tak, aby nie stracić gwarancji.

1. Czy jest możliwość zainstalowania na nim tego samego firmware co w niebieskim? Niebieski ma przetłumaczony ROM w 100%, czerwony tak w 95%. Próbowałem MI Flash zainstalować wersję EEA 10.3.15.0 PFJEUXM przez fastboot - niestety wyskoczył komunikat Lock State. Nie chcę dalej kombinować, żeby go nie uszkodzić (brak mojej wiedzy) oraz chciałbym kontynuować okres gwarancyjny.

2. Widziałem na YT, że ludzie mają włączony tryb ciemny i w owych sztukach również włączyłem ale aplikacje od Xiaomi są na białym tle i nie umiem się doszukać jak zmienić ich motywy na ciemne.

Dziękuję za odpowiedzi

Spróbuj najpierw reset do fabrycznych, może pomoże.

1. żeby zmienić z globala na global eea musisz odblokować bootloader i dopiero wtedy flashowac przez mi flash

2. wszystkiego na czarno nie będziesz miał, ale większość apek od xiaomi to obsługuje (sprawdź np. kalkulator, galeria - jeśli działa to jest ok)

Co do gwarancji, można normalnie flashowac custom romy, tylko przed wysłaniem do serwisu wgrywasz globala i blokujesz bootloader mi flashem (mogą nie przyjąć z nieoryginalnym softem) . 

Zapomniałem dopisać, że robiłem hard reset od razu po update. Już szukam jak odblokować Bootloader i spróbuję ponownie

Zapomniałem dopisać, że robiłem hard reset od razu po update. Już szukam jak odblokować Bootloader i spróbuję ponownie
Cześć
Możesz dać screeny z tych nie przetłumaczonych opcji? Ew napisz które to sekcje.

12 godzin temu, ramzio13 napisał:

Wyłącz funkcję Smart Cover w opcjach.

Jeden i drugi ma wyłączony

1 godzinę temu, gore2kill4 napisał:

Cześć
Możesz dać screeny z tych nie przetłumaczonych opcji? Ew napisz które to sekcje.

Digital Wellbeing & parental controls (to chyba apka od google) cały dział w google.

Teraz 24h minęły i nie zagrzał się. Jeszcze poobserwuję. Za 7 dni może odblokuje bootloader to wgram EEA.

Spróbuj wyłączyć niepotrzebne aplikacje z autostartu. Mi to pomogło. Po aktualizacji do miui11 z automatu wszystkie apki mają włączony autostart.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka