Recommended Posts

Potwierdzam. 

Dodatkowo przez noc zjechało 9% baterii, jakiś ciekawy proces się pojawił...

IMG_20200105_043818.thumb.jpg.065f64f66c839b472eaad1c15dfa99d4.jpg

... a poza tym wydaje się być lepiej od poprzedniej wersji, choćby na wzgląd z płynną blokadą ekranu.

20.1.4 dla Mi9

Podczas aktualizacji wyskakuje error, w poprzedniej wersji też tak bylo

Screenshot_2020-01-05-05-06-47.thumb.png.3cd807384e91897d2c84a8cab92f004c.png

Funkcja "globalny ciemny motyw" gryzie się z ciemnym motywem ustawionym w messengerze. Tak jakby zmniejsza kontrast. 

Wszelkie aplikacje włączają się w dość brzydki sposób. Na górze widoczna jest belka z nazwą aplikacji jak ze starych androidów. Później już tego nie widać. We wcześniejszych wersjach tego nie było. 

Screenshot_2020-01-05-12-17-10-489_com.android.camera.thumb.jpg.b92272e8ede5e6b8fa5f87a25446739f.jpg

Mała płynność przy otwieraniu folderów z aplikacjami na ekranie głównym, nawet jeśli znajduje się tam jedna aplikacji. 

Edited by SzczufFun

12 godzin temu, QBAQ napisał:
Potwierdzam. 
Dodatkowo przez noc zjechało 9% baterii, jakiś ciekawy proces się pojawił...

Ja nie mam takiego procesu

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...

@SzczufFun wczoraj wieczorem zapusilem aktu na Mi9 i poszlo bez problemu. TWRP masz oficjalne z ich strony? U mnie ciemny motyw globalny + ciemny w mess dziala pieknie. Czorno tam gdzie ma byc :)

Dnia 3.01.2020 o 21:25, marmil85 napisał:

U mnie na tej wersji działają bez magiska .

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Google Pay niestety nie mozna dodac karty. Trzeba dalej instalowac magiska.

I te restarty sa troche upierdliwe. 

Edited by r4id

Właśnie zainstalowałem gpay i bez problemu dodałem dwie karty bez magiska, mimo że korzystam z aplikacji ing. Przy najbliższej okazji spróbuję zapłacić za pomocą gpay.

5 minut temu, lukkop91 napisał:

Właśnie zainstalowałem gpay i bez problemu dodałem dwie karty bez magiska, mimo że korzystam z aplikacji ing. Przy najbliższej okazji spróbuję zapłacić za pomocą gpay.

U mnie gpay przy dodawaniu karty ladnie wyswietla ze placic online moge ale platnosci zblizeniowe nie dzialaja bo telefon zostal zrootowany ;p

Ja sprobowalem dodać karte i o dziwo udało się, ciekawe czy przejdzie w sklepie, we wtorek się dowiem

34 minuty temu, Grzybek napisał:

Ja sprobowalem dodać karte i o dziwo udało się, ciekawe czy przejdzie w sklepie, we wtorek się dowiem

Ok, udalo mi sie uruchomic platnosci na GPay! Zainstalowalem Magiska, w magisku dalem odinstaluj. Wgralem na nowo rom z 20.1.2, wipe cache i dalvik. I po restarcie o dziwo udalo sie dodac karte do platnosci zblizeniowych :)

@SzczufFun ten error w TWRP to taka popierdółka i nie ma na nic negatywnego wpływu - temat był poruszany pińcet razy.

• Like 1

Telefon się resetuje podczas pisania na messengerze, coś ktoś takiego miał ? Wipe calche dalvik poszedl ale dalej to samo.

Mi9t pro

Błąd klawiatury gboard. Było wyżej

15 minut temu, gabor2 napisał:

Błąd klawiatury gboard. Było wyżej

I jakie jest najlepsze rozwiązanie tego bug'a?

Instalacja innej klawiatury. Innego rozwiązania nie znam.

Trzeba zmienić klawiaturę, co ciekawe gboard w starszych telefonach (u mojego ojca w 4x global) wysypał się do zera i ani coś wpisać ani wybrać numer itd. Tylko zmiana klawiatury pomaga.

8 godzin temu, mates21 napisał:

@SzczufFun wczoraj wieczorem zapusilem aktu na Mi9 i poszlo bez problemu. U mnie ciemny motyw globalny + ciemny w mess dziala pieknie. Czorno tam gdzie ma byc :)

Szara belka jest? 

Zainstalowałem na moim Mi6. Póki co nie wiem dlaczego nie wyświetlają mi się liczniki powiadomień na ikonkach. W opcjach włączone, żeby się pojawiały, a na ikonkach brak liczników.

15 godzin temu, Pitors napisał:

Szara belka jest? 

Nie. Na mess czarna tak jak byc powinna. Poza tym, poki co klawa gboard u mnie dziala.

@mates21 wyrzuć "mess" z pamięci podręcznej i zobacz w trakcie uruchamiania aplikacji ;-)

A problem z Gboard nie dotyczy Mi9

Ale przynajmniej poprawili w tej aktualizacji problem z automatycznym włączaniem się ciemnego motywu globalnego podczas zaprogramowanych godzin. Teraz pozycja przełącznika jest zapamiętywana.

4 godziny temu, QBAQ napisał:

@mates21 wyrzuć "mess" z pamięci podręcznej i zobacz w trakcie uruchamiania aplikacji ;-)

A problem z Gboard nie dotyczy Mi9

Wyczyściłem i mess nadal ok, ale już przeglądarka nie bardzo :D

IMG_20200106_174900.jpg

Screenshot_2020-01-06-17-48-35-168_com.android.browser.jpg

Edited by mates21

Mi 9se, wgrany z formatem

Czytnik palca podświetla się przy byle wstrząsie(z zasłoniętą górną częścią również).

AoD, podnieś by wybudzić - wyłączone.

Pokaż czytnik - włączone. Telefon praktycznie nie wchodzi w deep sleep.

Po wyłączeniu "pokaż czytnik" jest deep sleep.

"Wykrywanie kieszeni"  jest, było, będzie w Miui 11?

Z tym brakiem liczników powiadomień na ikonkach to jest tak, że jak ekran włączony to ikonki się pojawiają po otrzymaniu powiadomienia, a jak ekran jest wyłączony to liczniki się nie pojawiają. Czy ktoś z użytkowników Mi6 ma podobny problem jak ja na tym romie?

7 hours ago, dzidexx said:

[...]

"Wykrywanie kieszeni"  jest, było, będzie w Miui 11?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie albowiem nie MIUI 11 jest tu problemem lecz wersja androida. I tak przykładowo użytkownicy takich telefonów jak twój oraz wszystkich nowych, które otrzymały aktualizację do androida nowszego bodajże niż 8, nie wiedzieć czemu zostali pozbawieni z niejasnych powodów tej jakże przydatnej funkcji. Ale na przykład nadal można ją znaleźć w Mi5, który doczekał się MIUI 11 lecz nadal posiada Androida Oreo i tak już zostanie, za co w tym wypadku dziękuję chińczykom ;) Do prawdy trudno jest mi się dopatrzyć choćby jednego sensownego powodu przemawiającego za wykastrowaniem nowych telefonów z tej funkcji. Przecież czujnik zbliżeniowy działa i jest wykorzystywany, więc czemu nie zrobić z niego tak pożytecznego użytku jak to miało miejsce wcześniej... Może w Chinach moda na kieszenie już przeminęła ;) 

Czy ktoś odnotował problem z aplikacją Pogoda w modelu Mi6? Trzy aktualizacje temu na czysto wgrałem po długim czasie nową wersję. Od tego czasu w pogodzie nie może znaleźć lokalizacji. Co spowodowane jest zdaniem aplikacji brakiem połączenia z siecią. Internet oczywiście działa. Z żadną kolejną aktualizacja problem nie jest rozwiązany.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Menadżer Plików "nie może wyodrębnić plików" spakowanych do .rar czy .zip

1 godzinę temu, QBAQ napisał:

Menadżer Plików "nie może wyodrębnić plików" spakowanych do .rar czy .zip

Ja polecam ZArchiver.

mi9lite - nagrywanie rozmów nie działa, yanosik działając w tle nie dosteje dostępu sygnału GPS mimo włączenia wszystkich uprawnien i wyłączenia oszczędza baterii. Możliwe że został poprawiny ap względem poprzedniej wersji (nie działał 5ghz, a na 2.4ghz rwalo połączenie) - muszę to sprawdzić jeszcze.