Skocz do zawartości

MIUI 20.1.2


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Dnia 5.01.2020 o 16:16, QBAQ napisał:

@SzczufFun ten error w TWRP to taka popierdółka i nie ma na nic negatywnego wpływu - temat był poruszany pińcet razy.

 

Mamy zgłaszać błędy to zgłaszam ;)

Dnia 5.01.2020 o 13:25, mates21 napisał:

@SzczufFun wczoraj wieczorem zapusilem aktu na Mi9 i poszlo bez problemu. TWRP masz oficjalne z ich strony?

Przecież nie napisałem że aktualizacja się nie powiodła (?)

 

ODKRYTE PRZYPADKOWO.

Przeciągnąłem jakoś dziwnie paluchem z dolnego rogu ekranu w Mi9 i otworzył się Asystent Google z fajną animacją wiodącą po krawędzi ekranu.
Czy ten gest jest konfigurowalny? Nie znalazłem nigdzie możliwości jego modyfikacji.

Screenshot_2020-01-07-21-10-22-091_com_miui_home.thumb.jpg.d2ec98a3f5b61cb950dd26a9b746154b.jpgScreenshot_2020-01-07-21-10-25-884_com.google.android.googlequicksearchbox.thumb.jpg.6513a6cc766a242640536fe38c564d7d.jpg

Też spoko by było gdyby przycisk SI w końcu otwierał Asystenta Google od razu w trybie mowy zamiast tekstu (ten skrót otwiera w tryb mowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzczufFun ten gest to przeciągnięcie od dolnego rogu (prawy/lewy) do środka ekranu i tak, otwiera on Asystenta Google, bo ktoś - o najwidoczniej ponadprzeciętnym poziomie IQ - doszedł do wniosku, że korzystanie z dedykowanego przycisku jest passé. Gest ten jest Apple'owski (czyli niekonfigurowalny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, trafiłeś pan w sedno :) Nie rozumiem polityki chińczyków trochę...wypuszczają czasem na prawdę coś udanego i wyglądającego na pożyteczne, po czym kiedy pomysł zaczyna się sprawdzać, bo po prostu dobrze działa, to porzucają go na rzecz jakiś innych debilnych rozwiązań, bądź psują tak, aby każdemu odechciało się z tego korzystać. I nie ma tu znaczenia, czy jest to rozwiązanie sprzętowo-programowe, jak wspomniany dedykowany przycisk Asystenta, czy programowe, jak np przełącznik "pocket mode", z którego wykastrowane zostały nowe modele Xiaomi. Najgorsze, że naprawa nawet totalnej pierdoły zajmuje im wieki, jeśli w ogóle jest naprawiana, to jakaś szopka przecież. Wygląda jakby nikt nie panował nad tym co zepsuje i musiał czytać po nocach cały kod systemu operacyjnego, aby wyłapać zmianę, którą dokonał by ją cofnąć, co oczywiście nie zawsze się udaje i tak właśnie niegdyś spieprzone rzeczy potrafią być spieprzone do dziś - ot całe Xiaomi ;) A piszę to wszystko tutaj, gdyż do tej pory nikt nie potrafi naprawić wspomnianych rzeczy, w tej aktualizacji również albo nie działają, albo ich nadal nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Test szkopuł w tym, że pisać tutaj to możemy nawet pieśni chwalebne dla Xi Jinpinga.

Xiaomi.eu bazuje na China dev. i jesteśmy skazani na ich łaskę bądź niełaskę. Sam jestem ciekaw jak dokładniej przebiega proces feedbacku na linii użytkownicy forów jak np. miuipolska/xiaomi.eu/moderatorów -> Chińczycy i jak oni de facto podchodzą do tych uwag.

Sam jestem w grupie tych użytkowników Xiaomi, którzy gdyby nie kilka funkcji już dawno przeszedłbym na jakiś inny Custom ROM.

Każda róża ma kolce :D <3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak zastanawiam czy ktoś czyta w ogóle te posty na temat wydań, od 4 wersji pytam o to samo i ciągle brak odpowiedzi, mam pewien problem, który występuje od miesiąca w przeglądarce wbudowanej, wcześniej tego nie miałem.

Problem jest związany z komunikatem o Adblock i blokuje mi strony internetowe( część) . Nie używam Adblock ( plik host jest pusty) a inne przeglądarki mi nie zbyt pasują, próbuje doszukać się kwestii wyłączenia tej niedogodności, ale tutaj nikt nie raczy nic napisać na ten temat, a problem u mnie występuje. Ustawienia fabryczne czy wgranie systemu za pomocą Miflash nie rozwiązuje problemu o czym pisałem.

Może któryś z współtwórców tego systemu coś podpowie lub przyjrzy się tu problemowi, mój telefon jak w profilu M8ee.

Pozdrawiam wszystkich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej brakuje mi strony xiaomifans.pl bo tam dość prężnie dzialam, a że reklamy są nam potrzebne bo to pomaga nam utrzymać forum to mi ją blokuje, tych stron nie jest wiele ale ta akurat jest mi niezbędna. A tak jak napisałem problem jest od czterech wersji, wcześnie było ok. 

Tak wygląda ten komunikat

 

Screenshot_2020-01-08-23-35-10-607_com.android.browser.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaudii tak z ciekawosci przetestowalem ta strone i tak: na stockowej przegladarce mam ten efekt co u Ciebie. na google chrome dziala normalnie mimo ze mam plik host z blokada reklam.

Stockowa przegladarka ma widze jakiegos adblocka bo nawet przez chwile widac w pasku adresu ze zablokowal "3 reklamy" ale brak ustawien by wylaczyc adblocka. Znaczy sie wiedza lepi ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym mówię, mam dokładnie tak jak piszesz, strona się odpala, dopiero po jakiejś 1 sec pokazuje obraz blokada no i info o ilości reklam, tylko jak to wyłączyć, nie w ustawieniach opcji do tego.  Firefox też otwiera ale nie do końca mi pasuje działanie tej przeglądarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon pytanko: jest w planach wlaczenie stereo dla telefonow, ktore fabrycznie tego nie maja? Wiem, ze sa mody do instalacji np w twrp czy magiku, ale czy bez kombinacji bedzie to moze zaimplementowane w xiaomi.eu? Teraz prawie wszystkie te glosniki do rozmow sa tak glosne, ze takie stereo byloby spoko, a po przeskoku z Mi6, ktore mialo stereo, na Mi9 bez, czuc roznice. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mates21 myślę, że nie i nawet uważam że takich rzeczy robić nie powinni. Główna przyczyna to różnica w budowie tych głośników. Sam do sprawdzenia wgrywałem modyfikacje dla Mi9 i przyznam, że to mija się z celem a efekt stereo jest na granicy placebo.

Podobnie ma się sprawa z odświeżaniem ekranu. Jak wiadomo są MODy na podkręcenie Hz, ale w szeregu testów pokazano że o ~20% szybciej schodzi bateria. W prawdzie ktoś z Xiaomi z uznaniem pisał o tej modyfikacji, ale nikt nie był w stanie powiedzieć na ile szkodliwie to będzie wpływać na podzespoły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, QBAQ said:

[...]

Podobnie ma się sprawa z odświeżaniem ekranu. Jak wiadomo są MODy na podkręcenie Hz, ale w szeregu testów pokazano że o ~20% szybciej schodzi bateria. W prawdzie ktoś z Xiaomi z uznaniem pisał o tej modyfikacji, ale nikt nie był w stanie powiedzieć na ile szkodliwie to będzie wpływać na podzespoły.

 

Dokładnie, sam to przetestowałem z ciekawości i powiem tak - gra nie warta świeczki, przynajmniej z tą nieprofesjonalną modyfikacją. Efekt mierny po prostu, bateria schodzi szybciej, może nie 20% ale jednak szybciej, prócz tego problemy z działaniem dotyku (przynajmniej u mnie tak było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem dziś na RN8T i mam taki problem że pojawia się czarny ekran przy wchodzeniu do: aktualizacji, wersji softu oraz co gorsza do sklepu play. Myślałem że w piątek wyjdzie nowa paczka ale do mojego modelu nie wyszła. Ciężko żyć bez sklepu...Jest to pierwszy soft od .eu, wcześniej miałem global i było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Orjon napisał:

RN8T nie ma żadnych wersji daily/tygodniowych.

Podeślij logi błędu.

Nie ma komunikatu błędu tylko czarny ekran, każde wejście w usługi Google tak się kończy. Rozumiem że nie będzie już aktualizacji dla tego modelu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

java.lang.RuntimeException: Unable to start activity ComponentInfo{pl.zdunex25.updater/pl.zdunex25.updater.MainActivity}: android.view.InflateException: Binary XML file line #11: Binary XML file line #11: Error inflating class android.webkit.WebView
    at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(Unknown Source:591)
    at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(Unknown Source:36)
    at android.app.servertransaction.LaunchActivityItem.execute(Unknown Source:57)
    at android.app.servertransaction.TransactionExecutor.executeCallbacks(Unknown Source:99)
    at android.app.servertransaction.TransactionExecutor.execute(Unknown Source:34)
    at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(Unknown Source:43)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:21)
    at android.os.Looper.loop(Unknown Source:207)
    at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:107)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.RuntimeInit$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:274)
Caused by: android.view.InflateException: Binary XML file line #11: Binary XML file line #11: Error inflating class android.webkit.WebView
Caused by: android.view.InflateException: Binary XML file line #11: Error inflating class android.webkit.WebView
Caused by: java.lang.reflect.InvocationTargetException
    at java.lang.reflect.Constructor.newInstance0(Native Method)
    at java.lang.reflect.Constructor.newInstance(Constructor.java:343)
    at android.view.LayoutInflater.createView(Unknown Source:210)
    at com.android.internal.policy.PhoneLayoutInflater.onCreateView(Unknown Source:8)
    at android.view.LayoutInflater.onCreateView(Unknown Source:0)
    at android.view.LayoutInflater.createViewFromTag(Unknown Source:109)
    at android.view.LayoutInflater.createViewFromTag(Unknown Source:6)
    at android.view.LayoutInflater.rInflate(Unknown Source:92)
    at android.view.LayoutInflater.rInflateChildren(Unknown Source:9)
    at android.view.LayoutInflater.rInflate(Unknown Source:103)
    at android.view.LayoutInflater.rInflateChildren(Unknown Source:9)
    at android.view.LayoutInflater.rInflate(Unknown Source:103)
    at android.view.LayoutInflater.rInflateChildren(Unknown Source:9)
    at android.view.LayoutInflater.inflate(Unknown Source:124)
    at android.view.LayoutInflater.inflate(Unknown Source:20)
    at android.view.LayoutInflater.inflate(Unknown Source:5)
    at com.android.internal.policy.PhoneWindow.setContentView(Unknown Source:45)
    at android.app.Activity.setContentView(Unknown Source:4)
    at pl.zdunex25.updater.MainActivity.onCreate(MainActivity.java:228)
    at android.app.Activity.performCreate(Unknown Source:16)
    at android.app.Activity.performCreate(Unknown Source:1)
    at android.app.Instrumentation.callActivityOnCreate(Unknown Source:3)
    at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(Unknown Source:368)
    at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(Unknown Source:36)
    at android.app.servertransaction.LaunchActivityItem.execute(Unknown Source:57)
    at android.app.servertransaction.TransactionExecutor.executeCallbacks(Unknown Source:99)
    at android.app.servertransaction.TransactionExecutor.execute(Unknown Source:34)
    at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(Unknown Source:43)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:21)
    at android.os.Looper.loop(Unknown Source:207)
    at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:107)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.RuntimeInit$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:274)
Caused by: android.util.AndroidRuntimeException: android.webkit.WebViewFactory$MissingWebViewPackageException: Failed to load WebView provider: No WebView installed
    at android.webkit.WebViewFactory.getProviderClass(Unknown Source:175)
    at android.webkit.WebViewFactory.getProvider(Unknown Source:50)
    at android.webkit.WebView.getFactory(Unknown Source:0)
    at android.webkit.WebView.ensureProviderCreated(Unknown Source:7)
    at android.webkit.WebView.setOverScrollMode(Unknown Source:3)
    at android.view.View.<init>(Unknown Source:132)
    at android.view.View.<init>(Unknown Source:6)
    at android.view.ViewGroup.<init>(Unknown Source:0)
    at android.widget.AbsoluteLayout.<init>(Unknown Source:0)
    at android.webkit.WebView.<init>(Unknown Source:0)
    at android.webkit.WebView.<init>(Unknown Source:7)
    at android.webkit.WebView.<init>(Unknown Source:1)
    at android.webkit.WebView.<init>(Unknown Source:3)
    ... 34 more
Caused by: android.webkit.WebViewFactory$MissingWebViewPackageException: Failed to load WebView provider: No WebView installed
    at android.webkit.WebViewFactory.getWebViewContextAndSetProvider(Unknown Source:60)
    at android.webkit.WebViewFactory.getProviderClass(Unknown Source:12)
    ... 46 more
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, raffal napisał:

Caused by: android.webkit.WebViewFactory$MissingWebViewPackageException: Failed to load WebView provider: No WebView installed

Zainstaluj Android System Webview. Nie wiem, jakim cudem u ciebie go nie ma, ale to przez to masz ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...