Skocz do zawartości

Instalacja MiuiPro, oraz przejście z android 9 na android 10


focusik09

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie  NFC nie chciało działać na MIUIPro od samego początku , więc  zrobiłem tym sposobem  i  działa cały czas.

1. Instalujemy Magisk. Google Pay i Usługi Google Play zaznaczamy w Magisk Hide. Za pomocą Magisk Manager instalujemy moduł Busybox for Android NDK i SQLite for ARM aarch64 device.

2. Pobieramy moduł GPay SQLite Fix i przenosimy na pamięć wewnętrzną naszego urządzenia (jeśli pobieraliśmy na PC).

3. Instalujemy moduł i restartujemy urządzenie. Google Pay powinien działać!

Ale pytanie czy jak dalej nie zapłace to  zablokują jakoś soft czy nie  bo jak nie to NFC powinno działać.A jeżeli tak to wgram to co podałeś i juz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, trumanshow napisał:

U mnie  NFC nie chciało działać na MIUIPro od samego początku , więc  zrobiłem tym sposobem  i  działa cały czas.

1. Instalujemy Magisk. Google Pay i Usługi Google Play zaznaczamy w Magisk Hide. Za pomocą Magisk Manager instalujemy moduł Busybox for Android NDK i SQLite for ARM aarch64 device.

2. Pobieramy moduł GPay SQLite Fix i przenosimy na pamięć wewnętrzną naszego urządzenia (jeśli pobieraliśmy na PC).

3. Instalujemy moduł i restartujemy urządzenie. Google Pay powinien działać!

Ale pytanie czy jak dalej nie zapłace to  zablokują jakoś soft czy nie  bo jak nie to NFC powinno działać.A jeżeli tak to wgram to co podałeś i juz

 

Próbowałem wszystkiego zeby uruchomić NFC. Ta instrukcja tez nie pomogła. Po wykonaniu tej instrukcji telefon zaczął się resetować po wykonanym połączeniu.

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trumanshow

Na ich stronie piszą, że po skończeniu aktywacji soft będzie działał normalnie. Oczywiście ten ostatni na które miałeś pozwolenie instalacji. Jeśli zrobisz Wipe to po "ptakach"

@korbielow jeśli zainstalowałeś system z lutego na nowo, bez opłacenia ich "darowizny" to raczej normalne że wykryło Ci telefon jako pirata i walnoł błędami w każdej ich modyfikacji systemu. W płatnościach możliwe że chodziło o wersję magiska, od końca lutego były chyba dwie aktualizacje magiska, a skoro na spatchowanym najnowszym Ci działa płatność to raczej tu bym szukał problemu. 

Edytowane przez focusik09
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, focusik09 napisał:

@trumanshow

Na ich stronie piszą, że po skończeniu aktywacji soft będzie działał normalnie. Oczywiście ten ostatni na które miałeś pozwolenie instalacji. Jeśli zrobisz Wipe to po "ptakach"

@korbielow jeśli zainstalowałeś system z lutego na nowo, bez opłacenia ich "darowizny" to raczej normalne że wykryło Ci telefon jako pirata i walnoł błędami w każdej ich modyfikacji systemu. W płatnościach możliwe że chodziło o wersję magiska, od końca lutego były chyba dwie aktualizacje magiska, a skoro na spatchowanym najnowszym Ci działa płatność to raczej tu bym szukał problemu. 

Tylko problem polega na tym ze ja nic w tym telefonie nie grzebalem; Nie robilem upgrade Magisk. Po prostu z dnia na dzien przestało mi dzialac NFC. Pozniej reszta przestala dzialac po probie naprawy nfc instrukcja od  trumanshowTak chyba nie powinno byc ??? Szukalem wsparcia w MIUIPro support, ale ich chec pomocy po rusku mnie zniechecial calkowicie do MIUIPro w wersji orginal. Jestem na wersji patched i chwale sobie. Nfc dziala na spatchowanym sofcie bez problemu (obojetne ktora wersja Magisk czy starsza czy nowsza ).

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2020 o 16:56, Matf napisał:

Nie wiem czy to pytanie już padło, ale... Czy MiuiPro jest oprogramowaniem OpenSource'owym, czy nie? Nie boicie się, że wam ruscy hakierzy ukradną dane? Jeśli mają taką moc, że na przykład blokują moduł NFC za niepłacenie, to raczej na pewno są też w stanie wykraść pliki z telefonu.

Nie ma szans żeby zablokowali NFC .Raczej nie możliwe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam szybkie pytanie na dzień dobry na forum RN8Pro jako nowy jego posiadacz: właśnie czekam 168h na możliwość odblokowania bootloadera. Czy po wgraniu softu (na początek wybiorę oficjalny Indonesia) z zablokowaniem bootloadera, na jego ewentualne ponowne odblokowanie w późniejszym terminie znowu trzeba czekać aż tydzień?

Edytowane przez morti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Czy u Was tez nie dziala synchronizacja kontaktow na serwerze exchange? Do tej pory mialem system global Eu i Indonezja i wszystko chodzilo bez problemu a tutaj masakra, nie pobiera kontaktow z serwera sluzbowego. Wykasowali ta funkcjonalnosc na dobre czy trzeba jakies woodoo odprawic? Wgranie apki google exchange nic nie pomoglo. Nine email (ktory jest S-klasa wsrod apek do emaili) tez sie nie odpala, odrazu gasnie, ewidentnie brakuje jakiejs biblioteki. Ale za to w miui email juz podpowiadaja sie sluzbowe adresy e-mail. Ma ktos pomysl o co tu chodzi???

 

Edytowane przez kamyk70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem posiadam Miuipro i nie wiem czy to wina tego ale nie mogę odebrać mms.Nigdy nie sprawdzałem czy działa nie miałem takich potrzeb.Teraz dostałem mms  ważny dla mnie i dupcia blada.Wszystkie parametry ustawione poprawnie .Sieć to virgin .Ma ktoś w tej sieci  takie problemy z ty czy to wina ustawień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, ale czytałem że prace trwają. Zobaczymy co przyniesie weekend, nie ukrywam że idzie im to jak krew z nosa ;-)
Oj idzie, jak zrobią to rozważę subskrypcje

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób które używają dark mode 24/7 podam sprawdzony sposób jak wymusić ciemny motyw po każdym restarcie systemu. Może komuś się przyda.

W większości telefonów z A10, w ustawieniach dewelopera jest opcja override dark mode która wymusza ciemny motyw w aplikacjach które takiego motywu nie posiadają. Fajna sprawa ale trzeba włączać ją po każdym restarcie co jest dość męczące na dłuższą metę. Ten tryb można włączyć na stałe dopisując w pliku build.prop linijkę:  debug.hwui.force_dark=true   każdym edytorem  pobranym z google play, następnie save i restart telefonu. Od tej chwili jeśli wybierzesz w menu dark mode, wszystkie aplikacje które nie mają dark skina teraz będą ciemne, również po każdym restarcie. 

W ustawieniach dewelopera w MiuiPro z jakiegoś powodu nie widze override dark mode ale można ją włączyć używając aplikacji Darq

Edytowane przez kamyk70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...