Skocz do zawartości

Instalacja MiuiPro, oraz przejście z android 9 na android 10


focusik09

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam znów czysta instalacje. Tydzień temu po aktualizacji też musiałem robić wszystko od 0. Plik można pobrać tylko przez OTA i sie pobiera bardzo długo do tego jakoś dziwnie bo czasem nawet 120% . Moja MI9 jakoś ciezko znosi MiUIpro

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalm83 Wyjątkowo masz pecha. Na poprzedniej wersji miałem ten sam problem. Zainstalowałem soft na nowo, wipe chcache i uruchomiłem system. Pomogło, system wstał dopiero później resztę do grywałem. Na teraźniejszej już z doświadczenia zrobiłem to samo i zadziałało. Aaaaa na wszelki wypadek wywal Magiska przed aktualizacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wywalacie magiska? MiuiPro ma już zaimplementowany magisk w swoim romie. Ale faktycznie po aktualizacji można wykonać Wipe Dalvik oraz Cache. Dużo problemów ma związek z dodawaniem różnych nowych dodatków do aplikacji takie jak np czarny motyw. Ale Wipe Cache i Dalvik załatwia problem 

Edytowane przez focusik09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie wróciłem do naszego miui.eu. na tym pro miałem problemy z pobraniem aktualizacji. po każdej aktualizacji musiałem od nowa instalować magiksk aplikacje bankowe przestawały działać. Dodatkowo po zakończeniu połączenia telefon mi się restartował.
Moja mi 9 na tej wersji pro działało bardzo fajnie. Na miui.eu działa okropnie mam wrażenie że redmi 5 siostry działa płynniej . Szykuję się weekend w robocie więc nudy. Jak uda mi się usunąć Root to instaluje miuipro


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Zamierzam na moim rn8 pro odblokować bootloader. Posiadam miui 11 i androida 10 w wersji eea. Jakie twrp mam mu zapodać? Znalazłem na necie wersję xiaomi.eu_multi_HMNote8Pro_V11.0.2.0.PGGCNXM_v11-9.zip

Wiem że Miui polska już nie wspiera tego modelu ale zależy mi na nfc i żeby były stockowe apki od SMS i Telefonu. Czy bez problemu można wgrać ten Rom? Jeśli tak to właśnie jakie twrp mu zapodać żebym mógł wgrać owy rom

Edytowane przez Zulwiczek1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zulwiczek1983

Ta wersje xiaomi.eu, którą podałeś jest z androidem 9. Więc nie radzę instalować jej porzez recovery, na tą które masz aktualnie. Będzie cegła. Jedyne rozsądne rozwiązanie to powrót do starszej wersji jeszcze na 9-tce przez Miflash i dopiero instalacja TWRP, a w nim: format data, ponownie uruchomić recovery, Wipe data, System, Cache, Dalvik i dopiero instalacja xiaomi.eu. TWRP na 9-kę jest dostępne na stronie MiuiPolska

https://miuipolska.pl/pobierz-twrp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odblokuję bootloader, wgram twrp pod andka 10 to mogę zainstalować np Rom na Indyjski czy tam Indonezyjski? Zależy mi najbardziej na stockowych apkach telefonu i sms od miui. Nfc nie koniecznie. Oczywiście był by to Rom na androidzie 10.

Czy lepiej jakoś przez miflash wgrać Rom? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak, jeśli TWRP z pewnego źródła to powinien wejść przez TWRP. Choć nie mam 100% pewności, ponieważ nie instalowałem globalnej wersji przez TWRP. Można poprosić @Orjon o opinię na ten temat bo jest bardziej ogarnięty w tym temacie :) Oczywiście należy telefon odpowiednio wyczyścić przed instalacją aby nie było później jakiś błędów. Indonezyjski ma NFC,  indyjski brak NFC

Spytaj chłopaków w innym temacie, tam gdzie używają globalów, tutaj raczej piszemy o MiuiPro 

Edytowane przez focusik09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, focusik09 napisał:

Można poprosić @Orjon o opinię na ten temat bo jest bardziej ogarnięty w tym temacie

TWRP średnio lubi się z Globalem, może stać na logu Xiaomi po instalacji. Albo ewentualnie ROM podmieni sobie TWRP na stockowe recovery podczas uruchamiania, ciężko powiedzieć - różne były przypadki. Sugerowalbym jednak MiFlashem wgrać na czysto.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przypuszczenia sie potwierdziły. MIUIPro musiało zbanować mojego user-a z powodu nie opłacenia dalszych subsykrybcji (wykupiłem ją tylko na 1 msc). Stad pojawiły się problemy z niedziałającym NFC i resetowaniem telefonu po zakonczeniu połączenia. Rozwiązałem ten problem wgrywając oprogramowanie MIUIPro w wersji patched dostępna TUTAJ (grupa MIUI PRO FANS CLUB na Telegram). Po zainstalowaniu wersji patched wszystko zaczeło idealnie działać. W związku z zaistniała sytuacją odradzam wykupowanie subskrypcji na MIUIPro. Wg mnie lepiej od razu instalowoac wersje patched chyba ze ktoś chce płacić w nieskończoność subskrybcje dla MIUIPro

Różnice patched vs oryginal

Cytat

 

"ABOUT  PATCHED

Changes from the original:

1. Removed subscription verification service of miuipro servers. 
2. Fixed bug with icons in the "my device" section, instead of the no subscription, the real values are shown. 

As a result, we have a full-featured Miuipro, with all the miuipro chips, but cured of paranoia checks and money demands from the miuipro team. "

 


Bardzo nieładny ruch ze strony MIUIPro. Sądziłem, że jak wykupie na 1 msc. abonament to ten soft będzie działać, a nie że zablokują mi konto i szantażem zmusza do wykupienia kolejnych subskrypcji. nie ładnie MIUIPro.  Soft MIUIPro jest genialny jednak wady dla wersji original to: beznadziejny support po rusku i żądania opłat.

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...