Skocz do zawartości

Instalacja MiuiPro, oraz przejście z android 9 na android 10


focusik09

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nasz telefon przestał być wspierany przez ekipę xiaomi.eu, jedyny na tę chwilę system z cotygodniowymi aktualizacjami, z językiem polskim, jest wspierany przez grupę MiuiPro. Aby zainstalować System MiuiPro należy spełniać wymagania: Odblokowany Bootloader, opłacić darowiznę na stronie MiuiPro i być świadomy że wszystko co robisz, ponosisz za to odpowiedzialność!

 

1.       Zaloguj się lub utwórz konto na stronie MiuiPro.info https://miuipro.info/

 

2.       Przeczytaj dokładnie stronę https://miuipro.info/ota/ oraz opłać  subskrypcje (1,5 $ za jeden miesiąc, 15 $ za rok), postępując zgodnie z ich instrukcjami. Po odczekaniu max 72 godzin, dostajesz maila z potwierdzeniem opłacenia darowizny. Zaloguj się ponownie na stronie i dodaj swój ID Miui do swojego profilu. Zostanie Ci odblokowany dostęp do pobierania oprogramowań ze strony https://miuipro.info/ . Następnie pobierz Miui na androidzie 9 https://miuipro.info/rommgr/device/604#weekly i zapisz sobie na komputerze.

 

3.       Instalacja będzie wymagała wyczyszczenia telefonu, dlatego przed zainstalowaniem oprogramowania, należy zapisać wszystkie ważne dane z pamięci telefonu (zdjęcie,muzyka itp.) do zewnętrznych nośników lub komputera. Zsynchronizuj wszystkie konta.

 

4.       Zainstaluj Recovery 3.3.1-0924 stworzone pod Android 9 https://drive.google.com/file/d/1-TXJDwMv2UHumYNs0aQocc7RY4EEPyjP/view                                                                                 Uruchom zainstalowane Recovery, jeśli spyta o hasło, podaj takie jak przy odblokowaniu telefonu, oraz wykonaj Format Data: Wipe -> Format Data -> Wpisz w polu ,,yes’’ i zatwierdź OK

                             image.thumb.png.886dbf4a17b24707b5773f9bb8d6b169.png

5.       Po wykonaniu powyższej czynności uruchom ponownie w TWRP -> Reboot -> Recovery. Wykonaj Wipe Dalvik/ART. Cache, Cache, System, Data, Internal Storage.

                             image.thumb.png.cebeb70a6d8e4d733881a7261178759e.png

 

Podłącz telefon do komputera i przenieś pobrany Rom z androidem 9 z komputera do pamięci telefonu, oraz zainstaluj go. (tu na przykładzie xiaomi.eu)

                             image.thumb.png.cccf013594a952c652925dd2e7152d84.png

 

Po instalacji uruchom system i wykonaj wstępną konfigurację MIUI. Będąc już na MiuiPro z Androidem 9, odłącz na chwilę internet, skonfiguruj OTA wg instuncji: https://www.miuipro.info/res/doc/pl.html

 

6.       Po skonfigurowaniu OTA, podłącz internet, sprawdź aktualizację, oraz pobierz najnowsze oprogramowanie poprzez OTA, które wówczas będzie już z Android 10, pamiętaj nie instaluj go jeszcze teraz! Oprogramowanie pobrane zapisze się w folderze download_rom. Przekopiuj pobrane oprogramowanie z pamięci telefonu z folderu download_rom na komputer.

                         image.thumb.png.7e7b84037d7059c35082cfd383d444bb.png

7.      Uruchom telefon w TWRP, na telefonie mamy zainstalowany system MiuiPro oraz TWRP 3.3.1-0924 by wzsx150

                           image.thumb.png.2825080ab2283556283ea11101a151df.png

Podczas przejścia z systemu z Androidem 9 na 10-tkę, należy wykonać Format Data z poziomu Recovery TWRP. 

Ważne! Instalacja Androida 10 musi być wykonana ze starego Recovery  dla  Androida 9!

Jeśli zainstalujesz nowe TWRP dla androida 10 przed instalacją oprogramowania, po prostu nie można będzie uruchomić systemu!

 

9.       Po wejściu do TWRP, przechodzimy dokładnie taką samą drogę jak przy instalacji MiuiPro z androidem 9, czyli: wpisz hasło, takie jak podczas odblokowania telefonu, a następnie sformatuj partycję Data:  Wipe -> Format Data -> wpisz yes w polu żądania potwierdzenia oraz zatwierdź OK.

                      image.thumb.png.886dbf4a17b24707b5773f9bb8d6b169.png

 

10.   Po zakończeniu formatowania wróć do głównego menu TWRP i ponownie uruchom w RECOVERY! - Reboot -> Recovery. Po ponownym uruchomieniu wykonaj czyszczenie w menu Wipe -> Adwanced Wipe, wybierając:  Dalvik / ART Cache, Data, Internal Storage, Cache, System.

                      image.thumb.png.cebeb70a6d8e4d733881a7261178759e.png

 

11.   Po wyczyszczeniu podłącz telefon do komputera i przekopiuj pobrane oprogramowanie z Androidem 10(to, które wcześniej przenieśliśmy z folderu download_rom ) do pamięci telefonu. Zainstaluj oprogramowanie z pozycji menu Install ->  znajdź i wskaż Rom z rozszerzeniem zip. Przesuń suwak w prawo. 

                       image.thumb.png.cccf013594a952c652925dd2e7152d84.png

 

12.   Między czasie pobierz Recovery TWRP stworzone na Android 10 https://drive.google.com/file/d/1--YyOOvgsVaHlBTi5t-axfIez2mzwFlN/view  Zalecane - LR Team TWRP wersja 3.3.1-1210.

 

 

13.   Po zakończeniu procesu instalacji oprogramowania, zainstaluj nowe TRWP dla Androida 10. Uruchom ponownie w bootloaderze - Reboot -> Bootloader. (lub możesz też zrobić później poprzez ponowne uruchomienie systemu w bootloaderze / fastboot (na wyłączonym telefonie przytrzymaj Vol- i Power)), rozpakuj archiwum uruchamiając Flash_TWRP.bat z pobranego pliku, lub inną metodą: przez Minimal ADB and Fastboot, link do najnowszego:  https://androidfilehost.com/?w=files&flid=37936&sort_by=date&sort_dir=DESC.  przenieś TWRP.img do folderu z ADB i wydaj polecenie fastboot flash recovery twrp.img z okna poleceń

Po udanym flashowaniu, możesz ponownie uruchomić telefon, przytrzymując klawisz zasilania.

Po przejściu przez wstępną konfigurację MIUI zaleca się zalogowanie do konta Mi, oraz zaloguj się do OTA w aktualizatorze.

W celu bezproblemowego działania GPay, po skonfigurowaniu systemu zaleca się ponowne uruchomienie w celu ponownej instalacji systemu. Ponownie zainstaluj pobrane oprogramowanie, ale już bez wykonywania czyszczenia (Wipe). Wszystkie te czynności należy wykonać tylko raz, kolejne aktualizacje oprogramowania zostaną wykonane w trybie automatycznym.

Jeśli Recovery nie zostało zainstalowane podczas wcześniejszej operacji, przejdź do fastboot i zainstaluj go jeszcze raz wydając polecenie fastboot flash recovery twrp.img w oknie poleceń.

image.png

 

PS

Kurde, zapomniałem ;) oczywiście język polski jest dzięki koledze @Orjon za co bardzo dziękuję :)

Parę screenów :

IMG_20200103_194950.thumb.jpg.46adee80f1391dba548f54c1711ed68c.jpgScreenshot_2020-01-03-19-50-18-418_com_miui_home.thumb.jpg.6c142f0f8ac1cd1ff4abdba9a326e027.jpgIMG_20200103_195211.thumb.jpg.98d26c52982ef92a2c0e6cc6a96b8985.jpgScreenshot_2020-01-03-19-57-02-138_com.topjohnwu.magisk.thumb.png.17f6528f3b92c6d5fef382b31d4f3106.pngScreenshot_2020-01-03-20-01-54-130_com.netflix.mediaclient.thumb.jpg.6f9561de977cfff9af41b72ce116248e.jpgScreenshot_2020-01-03-19-50-31-133_com.android.settings.thumb.png.1363f740ea73088215fa4a9bbc7d43ef.pngScreenshot_2020-01-03-19-50-58-667_com.android.settings.thumb.png.c9774cc01870145e5bc7a317a88efb6a.pngIMG_20200104_061502.thumb.jpg.f382cdce5128115cd4009cdeaed710c9.jpgScreenshot_2020-01-04-06-37-25-808_android.thumb.jpg.a41c710f6f9a31882ba7edfdc580354c.jpgScreenshot_2020-01-04-10-07-17-177_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.268810c47e600da668fb2dc0f227c4a5.jpgScreenshot_2020-01-04-10-07-22-033_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.6202bea3585ef35a605bf42fc9ddcb01.jpgScreenshot_2020-01-03-20-02-47-166_com_adb.android_app_iti.thumb.jpg.a7dc50a1588e1abeb8159c17bf89a7b8.jpg

Edytowane przez focusik09
  • Like 3
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi przypiął/eła ten temat

Popatrz  tutaj 

oceń sam   czy chciałbyś go zainstalować czy nie .Ja mam indonezyjski  ale kto to wie może  za  jakiś czas zainstaluję  i zobaczę  jaki jest bo szczerze mówiąc trochę nie ręce swędzą  i brakuje adrenaliny

 

Edytowane przez trumanshow
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, focusik09 napisał:

Po instalacji uruchom system i wykonaj wstępną konfigurację MIUI. Będąc już na MiuiPro z Androidem 9, odłącz na chwilę internet, skonfiguruj OTA wg instrukcji https://www.miuipro.info/res/doc/ru.html

 

To po co pisałem polską instrukcję? ;p

https://www.miuipro.info/res/doc/pl.html

oczywiście jak ktoś znajdzie bugi w tłumaczeniu to prosiłbym o podsyłanie ;)

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 2.01.2020 o 18:17, focusik09 napisał:

Jako że nasz telefon przestał być wspierany przez ekipę xiaomi.eu, jedyny na tę chwilę system z cotygodniowymi aktualizacjami, z językiem polskim, jest wspierany przez grupę MiuiPro. Aby zainstalować System MiuiPro należy spełniać wymagania: Odblokowany Bootloader, opłacić darowiznę na stronie MiuiPro i być świadomy że wszystko co robisz, ponosisz za to odpowiedzialność!

Cześć czy mógłbyś napisać ewentualnie podzielić się czcionką z zrzutów ekranu ?

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cały cytowany post, zajmując niemal całą stronę wątku. Brawo Ty!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2020 o 18:17, focusik09 napisał:

W celu bezproblemowego działania GPay, po skonfigurowaniu systemu zaleca się ponowne uruchomienie w celu ponownej instalacji systemu. Ponownie zainstaluj pobrane oprogramowanie, ale już bez wykonywania czyszczenia (Wipe). Wszystkie te czynności należy wykonać tylko raz, kolejne aktualizacje oprogramowania zostaną wykonane w trybie automatycznym.

Mam pytanie co do wyróżnionego zdania. Czyli na samym koncu procedury jak juz bede na Android 10 po konfiguracji  mam jeszcze raz zainstalowac caly system bez wipe (TWRP ->Install-Install image to z android 10to pobrane z OTA miuipro)Dobrze to zrozumialem ?

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak  jest w ich instrukcji:

Opcja z czystą instalacją:
1. Zainstaluj oprogramowanie układowe z Format Data
2.Przejdź przez wstępną konfigurację 

3. Pobierz pełne oprogramowanie układowe za pomocą aktualizacji (3 punkty, pobierz pełne oprogramowanie układowe)
4. Zainstaluj bez wipe
5. Zainstaluj Google Pay ze sklepu Play
6. Ukryj w Magisk pay Google, Google Services
7. skonfiguruj Google pay

Jeśli już jest nasz firmware i uaktualniasz do najnowszej wersji oprogramowania przez OTA:

1. Oczyścić usług Google i Google Pay
2. W Magisk ukryj Google pay Google Services
3. skonfiguruj Google pay

typ portfel: na Androida 10 - portfel karty SIM.
W systemie Android 9 i niższym portfel HCE.

 

Z tego wnioskuję że ponowna instalacja jest potrzebna w razie jakiegoś błędu. Jeśli zrobisz to tak jak piszą to powinno działać. 

Pamiętaj tylko, żeby przejść z androida 9 na 10 za pomocą TWRP dla 9-tki

Edytowane przez focusik09
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w punkcie 6 procedury i niestety nie moge pobrac OTA.

Mam zainstalowany MIUIPRO z Android 9.

Wpisalem nazwe usera dokladnie taka jak na miuipro.


  GJcHIc2l.png

Napisałem jeszcze do support MIUIPro o pomoc.

Tak czy siak aktualizacja do MIUIPro bardzo mi sie podoba i napewno nie żałuje 1,5$ wydanego na to :).

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie MiuiPro sprawdź w swoim profilu czy masz uzupełnione wszystkie dane w polach np: Nazwa użytkownika i Miui id 

A jeśli już masz dostęp do ściągnięcia z ich strony to jest dostępny z 19 grudnia, na andku 10

image.thumb.png.784d949ac8a3d321ddcbefc8fc6e528f.png

Edytowane przez focusik09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informacje z MIUIPro ze aby zaktualizowac przez OTA nalezy zmienic jezyk w telefonie na ruski.

lSck9dSl.png

Jak to zrobiłem to dostałem informacje:


  BahyBgal.png

czyli ze mam aktualna wersje mimo iż ciagle jestem na android 9.


    

Najgorsze jest to ze support tylko pisać po rusku.


  EmhklaJl.png

"Russian or you’ll leave the ban"

Google translate pomogł mi.

Sciagne Andka 10 ze strony i zainstaluje tak jak @focusik09 zalecił.

Proponuje zaktualizowac procedure, żeby nie instalowac niepotrzebnie ANDROID 9, chyba ze to konieczne ?

Edytowane przez korbielow
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje koledze @focusik09 za wysyłek włożony w opis procedury  instalacji custrom rom MiuiPro dla Redmi Note 8 Pro /begonia/.

Dziś to zainstalowałem i jestem pod ogromnym wrażeniem tego custom Rom.W wersji Global była nędzą. Tutaj mamy wszystko podane na tacy, root, MIUI dialer(nagrywanie rozmow) i masa innych rzczy aplikacji których w wersji Global nie ma.

Jak ktos sie zastanawia to gorąco polecam ten soft. Nie będzie żałować.

Wydałem 1,5$ na subskrybcje, ale są to dobrze wydane pieniądze.

wwjKUkz.jpg

Edytowane przez korbielow
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25.01.20 wyszło oficjalne TWRP dla Note 8 PRo. Testował ktoś ? Nadaje się to na Andka 10 ? czy lepiej nic nie ruszac i zostać przy Zalecane - LR Team TWRP wersja 3.3.1-1210 dla Android 10.

Official TWRP for Redmi Note 8 Pro (Begonia)

begonia

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej focusik09,

Mam do Ciebie pytanie dot. twojej instrukcji. Czy instalując po raz pierwszy system od miuipro, musimy to robic koniecznie przez TWRP które podales w linku ,czy może byc wersja od LR team z tego poradnika? Na stronie miuipro pisze zeby instalować bezpośrednio ostatnia wersje, tj 10 a Ty piszesz żeby najpierw zapodać 9tke. Możesz to skomentować? Dzięki za super poradnik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamyk70

Nie mogę edytować pierwszego posta, ale tak jak najbardziej można instalować bezpośrednio 10-tkę. Ale tylko tak jak napisałem z recovery dla Andka 9 (3.3.1-0924). Dopiero później zainstalować wersję (3.3.1-1210)  Poradnik pisałem, kiedy jeszcze do ściągnięcia możliwa była tylko wersja z androidem 9 a, MiuiPro na androidzie 10 można było pobrać tylko przez OTA. Jeśli tylko będę mógł to poprawię

Co do recovery to ze strony MIUIPRO jest sprawdzone i nie powoduje żadnych problemów. Nawet tu @Orjon wstawiał go w poradniku, kiedy ekipa zaczęła robić rom. Ten telefon naprawdę bardzo łatwo uceglić, więc ja osobiście bym nie ryzykował. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, coś mnie podkusiło i niestety chyba ucegliłem swój telefon, robiłem wszystko według poradnika, boodloader odblokowany, zainstalowałem TWRP z https://drive.google.com/file/d/1-TXJDwMv2UHumYNs0aQocc7RY4EEPyjP/view  wszystko poszło ok, dalej według instrukcji , 

Wipe -> Format Data -> Wpisz w polu ,,yes’’ i zatwierdź OK

 Po wykonaniu powyższej czynności uruchom ponownie w TWRP -> Reboot -> Recovery. Wykonaj Wipe Dalvik/ART. Cache, Cache, System, Data, Internal Storage.

potem chciałem wrzucić rom na telefon, niestety już nie mogłem tego zrobić , telefon dostał boot loopa , działa fastboot ale komputer go nie widzi :-)

jak chce włączyć recovery to nie uruchamia się , tylko bootloop , nie mogę nawet wyłączyć telefony .

Czy mogę coś jeszcze zrobić ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cygan67 napisał:

...

 Po wykonaniu powyższej czynności uruchom ponownie w TWRP -> Reboot -> Recovery. Wykonaj Wipe Dalvik/ART. Cache, Cache, System, Data, Internal Storage.

potem chciałem wrzucić rom na telefon, niestety już nie mogłem tego zrobić , telefon dostał boot loopa , działa fastboot ale komputer go nie widzi :-)

 

Jak widzisz, wszystko dobrze zrobiłeś do tego momentu z wipe. Po tym już nie miał prawa się uruchomić ponieważ Wipe "system" usuwa aktualny system z telefonu i nie ma prawa się uruchomić, nie potrzebnie wychodziłeś z recovery. Trzeba było szukać jakieś innej metody przekopiowania romu do pamięci telefonu. Na przykład podpiąć pod inny port USB, inny komputer, itp. 

Mamy tu swój poradniczek jeśli coś pójdzie nie tak, a działa tryb fastboot :)

https://miuipolska.pl/forum/topic/47840-czy-jest-możliwe-nagrywanie-rozmów/?do=findComment&comment=543473

 

Edytowane przez focusik09
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, focusik09 napisał:

Jak widzisz, wszystko dobrze zrobiłeś do tego momentu z wipe. Po tym już nie miał prawa się uruchomić ponieważ Wipe "system" usuwa aktualny system z telefonu i nie ma prawa się uruchomić, nie potrzebnie wychodziłeś z recovery. Trzeba było szukać jakieś innej metody przekopiowania romu do pamięci telefonu. Na przykład podpiąć pod inny port USB, inny komputer, itp. 

Mamy tu swój poradniczek jeśli coś pójdzie nie tak, a działa tryb fastboot :)

https://miuipolska.pl/forum/topic/47840-czy-jest-możliwe-nagrywanie-rozmów/?do=findComment&comment=543473

 

Dziękuję, zrobiłem według tego poradnika i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, trumanshow napisał:

No skoro  Miuipro ma same superlatywy  to weekend  jest mój.Mam już  wszystkie  pliki od towarzyszy  ze wschodu i  zamierzam  zainstalować system .mam nadzieję że  nie uwale  telefonu  znowu .:-D 

Czytaj uważnie krok po kroku instrukcje od @focusik09 i bedzie dobrze . Lepiej 3 x przeczytac niz cos źle zaznaczyc w twrp lub co grosza wgrac złe twrp.

Edytowane przez korbielow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam instrukcję do dłuższego czasu .Miałem problemy z  kontem Miuipro  nie chcieli mi skubańcy odblokować  downloadu .Najgorsze to  od nowa  to konfigurowanie kont wgrywanie apk i innych  rzeczy  .A niech to  raz kozie .Zobaczymy  czy warto było przejść z Indonezyjskiego  na MiuiPro.Już na samą myśl  zaczynają mi paluchy  drżeć 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...