Skocz do zawartości

Instalacja MiuiPro, oraz przejście z android 9 na android 10


focusik09

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, trumanshow napisał:

Czytam instrukcję do dłuższego czasu .Miałem problemy z  kontem Miuipro  nie chcieli mi skubańcy odblokować  downloadu z  romem ,ale już mam .Najgorsze to  od nowa  to konfigurowanie kont wgrywanie apk i innych  rzeczy  .A niech to  raz kozie .Zobaczymy  czy warto było przejść z Indonezyjskiego  na MiuiPro.Już na samą myśl  zaczynają mi paluchy  drżeć 

najwazniejsze to odpowiednie twrp pod dany android.

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

focusik09  już dałem radę  dopiero hasło  załapało  z a którymś razem z kolei  jest ok .Wgrałem   MiuiPro  do tej pory   przywracałem  wszystkie aplikacje i ustawienia.Na razie jest  dobrze  tylko nie  mogę dodać karty  w gogle pay  pisze "telefon  jest  zrootowany". Musze poszukać   gdzieś w Magisk   trzeba pobrać  jakiś plik i  dograć  .Już raz tak robiłem  jak miałem odblokowany bootloader na sofcie  pierwszym   Europejskim  i działało .chyba że ma ktoś  szybszy sposób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dałem radę z Google Pay  i działa 

1. Instalujemy Magisk. Google Pay i Usługi Google Play zaznaczamy w Magisk Hide. Za pomocą Magisk Manager instalujemy moduł Busybox for Android NDK i SQLite for ARM aarch64 device.

2. Pobieramy moduł GPay SQLite Fix i przenosimy na pamięć wewnętrzną naszego urządzenia (jeśli pobieraliśmy na PC).

3. Instalujemy moduł i restartujemy urządzenie. Google Pay powinien działać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, focusik09 napisał:

Jest możliwość zmiany. Aktualizacje wydają, dopóki mają testerów na dany model. Więc jeśli goście od testów zrezygnują np po pół roku to wtedy będzie lipa. 

Ja zainstalowałem  a wczoraj była aktualizacja mam MiuiPro 11 20.2.6.Jak na razie  jestem zadowolony wszystko działa.Aktualizacja faktycznie tylko  po zmianie  języka na rosyjski .pobiera  soft   instaluje się i  dziwnym sposobem  znika z downloadu plik  rar, jakby po  instalacji został automatycznie wykasowany .Zostaję  na nim tak długo jak się .gdyby  jednak  zrezygnowano kiedyś z softów w Miuipro   to wrócę  na soft Indonezyjski  i tyle .

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy obrazków z cytowanych postów...
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja u siebie nigdy nie miałem żadnych problemów z połączeniem telefonu po bt z innymi urządzeniami. Ani z zestawami w samochodach [Opel, Ford) ani z zegarkiem Samsung Gear. Dotyczy to każdego romu który mialem. Zaczynałem od Globalnej eu, później rozwojowa xiaomi.eu, potem indyjski, Indonezyjski, globalnej MI, a teraz MIUIPRO. Na każdej wersji działał idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moja aktualizacja skończyła się czysta instalacją więc telefon mam wyczyszczony do zera. Już jakiś czas temu dostałem dostęp do wersji miuip.pro. Miałem już Androida 10 więc instalacja równie prosta jak naszego miui.eu.

Mam takie pytanie czy tutaj w gratisie dostajemy root?

Jeśli tak to czy da się go jakoś wyłączyć? Niestety aplikacje bankowe nie do końca działają.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoltan78 napisał:

@michalm83 ukryłem w magisku wszystko co związane z Google, wszystkie aplikacje bankowe oraz ukryłem aplikacje magisk zmieniając jej nazwę, mimo to karty do płatności w aplikacji IKO nie mogę dodać. 

A  może powinieneś zrobić   tak  jest to  Fragment zaczerpnięty z poradnika

1. Instalujemy Magisk. Google Pay i Usługi Google Play zaznaczamy w Magisk Hide. Za pomocą Magisk Manager instalujemy moduł Busybox for Android NDK i SQLite for ARM aarch64 device.

2. Pobieramy moduł GPay SQLite Fix i przenosimy na pamięć wewnętrzną naszego urządzenia (jeśli pobieraliśmy na PC).

3. Instalujemy moduł i restartujemy urządzenie. Google Pay powinien działać!

 

 ja dodałem  2 karty mBanku  i  wszystko działa

Edytowane przez trumanshow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, michalm83 napisał:

Z tego co kojarzę to po ukryciu magisk trzeba było wyczyścić dane aplikacji.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuję za podpowiedź. Tak też zrobiłem I aktywowałem aplikacje jeszcze raz. Wszystko działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to MiuiPro pobiera aktualizację tylko po przejściu na język rosyjski? Changelog też wyświetla mi się tylko w języku rosyjskim mimo iż po pobraniu aktualizacji i instalacji romu zmieniłem język na ojczysty. Tak to działa, czy to wina tylko 20.2.27. Po wejściu w aktualizator od razu wyskakuje informacja :Nie można połączyć z siecią" a na rosyjskim śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od początku jak zainstalowałem, to wyszukiwało nowa wersję w j. polskim i wyświetlało się powiadomienie że dostępna jest mowa wersja.

Teraz sprawdziłem na najnowszej i faktycznie jest info że nie można połączyć się z siecią / serwerem. Zobaczę jak będzie wydana nowa aktualizacja jutro lub niedziela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...