Skocz do zawartości

Wyświetlacz przestał działać... Utrata danych?


danny.sachs

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Opis sytuacji:

§  Telefon rozładował się, podłączyłem go do ładowania i poszedłem spać. Rano telefon nie włączył się - przy próbie włączenia tylko zawibrował,

§  po przytrzymaniu przycisku power wibruje - jakby się włączał/wyłączał

§  na ekranie nic się nie wyświetla

§  codziennie o godz 8:46 dzwoni alarm - przy jednokrotnym naciśnięciu na ekran w miejscu gdzie jest przycisk snooze włącza się drzemka, a przy przeciągnięciu palcem z dołu do góry alarm się wyłącza - tak jakby działał dotyk, ale na ekranie nic się nie wyświetla

§  Tak samo przy którejś próbie włączenia przy naciskaniu na środek ekranu (tam gdzie normalnie znajduje się klawiatura na pin) ekran wibrował

§  Przy podłączaniu do ładowarki/komputera zapala się dioda i ekran wibruje

§  Po podłączeniu do komputera wyświetla się w managerze urządzeń jako Mi 9

 

Wysłałem na gwarancję i chcą wymienić na nowy. Twierdzą, że nie mogą ingerować w soft - takie procedury. Bardzo mi zależy na plikach, które są na telefonie, bo jak się okazało nie wszystko było zbackupowane :( 

Ma ktoś jakiś pomysł jak odzyskać dane z telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

11 godzin temu, simcold napisał:

No jak podłączasz do kompa to piszesz że go wykrywa więc zagraj wszystko. W czym problem.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Tel jest zaszyfrowany więc nie da się zgrać bez odblokowania - musiałbym odblokować pinem, aby wyświetliła się zawartość telefonu

Edytowane przez danny.sachs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy mi9 obsługuje mhl ale mógłbyś kablem sobie podłączyć do tv czy monitora klik link

 

I wtedy powinien być obraz jeśli faktycznie wyświetlacz padł bo podejrzewam, że na pamięć nie doklikasz się do zdalnego ekranu który i tak nie działa przynajmniej u mnie od aktualizacji miui11

Edytowane przez zoltan78
ukryto link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2019 o 12:51, stereo0 napisał:

No nie wiem czy mi9 obsługuje mhl ale mógłbyś kablem sobie podłączyć do tv czy monitora klik link

 

I wtedy powinien być obraz jeśli faktycznie wyświetlacz padł bo podejrzewam, że na pamięć nie doklikasz się do zdalnego ekranu który i tak nie działa przynajmniej u mnie od aktualizacji miui11

Dzięki. Jeszcze mam zamiar poświecić latarką led w wyświetlacz - być może padło tylko podświetlenie ekranu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Temat z przed prawie roku..

Mi9 ma LED. To nie ma podświetlenia, tylko każdy Pixel świeci sam. Żadna latarka nic nie da. Padł ekran, nie wiele można zrobić. Jeżeli nie miałeś synchro z chmura to chyba jedynie wymiana wyświetlacza aby odzyskać dane. Obecnie każdy ma kody, blokady itd i nawet po podłączeniu klawiatury przez otg ciężko odblokować i coś zdziałać. 

Możesz spróbować. Podłącz klawiature, zrebootuj telefon. Odczekaj chwilę i wpisz hasło. Jak się uda odblokować podłącz do PC i użyj aplikacji Xiaomi do zarządzania telefonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...