Skocz do zawartości

Mi9 ładowanie - tryby


talib1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy spotkał się ktoś z problemem różnego interpretowania trybów w mi9 . Oryginalna ładowarka indukcyjna z uchwytem raz ładuje zwykłym trybem , raz szybkie ,a raz turbo ładowanie , momentami wcale nie ruszy . Dzieje się to losowo . Dokupiłem ładowarkę Baseus i jest to samo - raz quick charge , a raz turbo . Miał ktoś podobnie ?

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po aktualizacji Miui11 czasem w ogóle nie chce się ładować na indukcji. Samsung żony od strzała rusza a ten nie raz muszę obracać, kręcić na podstawce, albo jak już się wkurzę odpiąć kabel od talerzyka i podłączyć do telefonu xd 
Czyli to wina softu jak widać ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem czasami z oryginalnym talerzykiem. Kładę  telefon a on mi rzuca, że mam go równo położyć. Zawsze wskakuje turbo ale co kilka dni (ładuje idąc spać) talerzyk zaczyna migać diodą i nie ładuje. Zawsze kładę tak samo. Ładowarka samochodowa nie ma w z tym problemu. Również oryginał xiaomi (talerzyk i ładowarka QC4 w zestawie z oficjalnej europejskiej dystrybucji). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2019 o 08:44, talib1990 napisał:

 

Witam, czy spotkał się ktoś z problemem różnego interpretowania trybów w mi9 . Oryginalna ładowarka indukcyjna z uchwytem raz ładuje zwykłym trybem , raz szybkie ,a raz turbo ładowanie , momentami wcale nie ruszy . Dzieje się to losowo . Dokupiłem ładowarkę Baseus i jest to samo - raz quick charge , a raz turbo . Miał ktoś podobnie ?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Jaki soft w telefonie, jakie ładowarki, jakie kable...
"Ładowarka indukcyjna z uchwytem", czyli w samochodzie? Jest zima, musi być zimno, więc może problemy z aku samochodu, jeszcze jak kable nieoryginalne i "schłodzone" po nocy w samochodzie, to się różne "czary" dziać mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki soft w telefonie, jakie ładowarki, jakie kable...
"Ładowarka indukcyjna z uchwytem", czyli w samochodzie? Jest zima, musi być zimno, więc może problemy z aku samochodu, jeszcze jak kable nieoryginalne i "schłodzone" po nocy w samochodzie, to się różne "czary" dziać mogą.
Ładowarka samochodowa z uchwytem Xiaomi - kabel z zestawu . Akumulator nie ma nic do tego , alternator go ładuje a regulator stabilizuje napięcie jakie idzie min. na zapalniczkę .

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka samochodowa z uchwytem Xiaomi - kabel z zestawu . Akumulator nie ma nic do tego , alternator go ładuje a regulator stabilizuje napięcie jakie idzie min. na zapalniczkę .

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

To jeszcze raz...
Jaki soft?
Jaka ładowarka? Model, gdzie kupiona (oryginalna?)
Skoro jesteś pewny samochodu, to załóżmy że problem tam nie leży.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2020 o 22:20, witek_77 napisał:

Też mam problem czasami z oryginalnym talerzykiem. Kładę  telefon a on mi rzuca, że mam go równo położyć. Zawsze wskakuje turbo ale co kilka dni (ładuje idąc spać) talerzyk zaczyna migać diodą i nie ładuje. Zawsze kładę tak samo. Ładowarka samochodowa nie ma w z tym problemu. Również oryginał xiaomi (talerzyk i ładowarka QC4 w zestawie z oficjalnej europejskiej dystrybucji). 

No, mi też wyskakuje info żebym położył równo, nawet jak kładę idealnie. A jak położę krzywo, to info nie ma :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz...

Jaki soft?

Jaka ładowarka? Model, gdzie kupiona (oryginalna?)

Skoro jesteś pewny samochodu, to załóżmy że problem tam nie leży.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

Ładowarka z uchwytem indukcyjnym Xiaomi kupiona na aliexpress z ich firmowego sklepu ( mam ją od pół roku a problem zaczął się od kilkunastu dni )

- ROM global EEA najnowszy .

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam z kolei inny problem.

Wgrałem wczoraj miui 10 stable https://miuipolska.pl/download-stable/

I zdziwiło mnie że tak długo się ładuje na ładowarce indukcyjnej (talerzyk w domu). Po podłączeniu na ekranie blokady jest napis ładowanie, a po podłączeniu do zwykłej ładowarki jest "szybkie ładowanie". Indukcyjna działa dobrze bo jak położę Samsunga S7 to ma "szybkie ładowanie". Co może być tego przyczyną? Potrzebny mi jest android 9 zamiast 10ki ale tam ładowało się normalnie, w trybie szybkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Kilka dni temu mój mi9 postanowił przestać ładować się poprzez indukcję. Posiadam oryginalna ładowarkę Xiaomi mi wireless 20W i nigdy ten telefon z innej(indukcyjnej) nie korzystał. Telefon nie był zalany ani też nie upadł. Nie było też w ostatnim czasie żadnej aktualizacji systemu czy czegoś co mogłoby to popsuć.(przynajmniej nic nie widziałem) Czy ktoś miał taki problem? Jest w stanie coś powiedzieć? Czy zostaje tylko gwarancja w mi-home? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stereo0 Przepraszam, zapomniałem dodać. Ładowarka normalnie ładuje iPhone XS. Wtedy pięknie świeci dioda. Kiedy kładę mi9 nie ma żadnej reakcji na ładowarce ani na telefonie. Mam drugi zestaw (zasilacz i kabel dołączany do telefonu), który nijak nie zmienia sytuacji. Po kablu oba zestawy w każdej konfiguracji lądują dobrze.

Edytowane przez alelagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2020 o 08:34, alelagi napisał:

Witam wszystkich.

Kilka dni temu mój mi9 postanowił przestać ładować się poprzez indukcję. Posiadam oryginalna ładowarkę Xiaomi mi wireless 20W i nigdy ten telefon z innej(indukcyjnej) nie korzystał. Telefon nie był zalany ani też nie upadł. Nie było też w ostatnim czasie żadnej aktualizacji systemu czy czegoś co mogłoby to popsuć.(przynajmniej nic nie widziałem) Czy ktoś miał taki problem? Jest w stanie coś powiedzieć? Czy zostaje tylko gwarancja w mi-home? 

Mam to samo, tzn. pakiet rozszerzony. Telefon przestał lądować się przez indukcję, wszelkie ładowarki QC ładują w trybie zwykłym. Nie mam ani szybkiego, an i turbo, bardzo często jest to 300mA, czasami 800mA i ciągle rozłącza i program Ampere sprawdza od nowa. 

Właśnie spakowałem telefon i idzie do serwisu. Kupiony w czerwcu. 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2020 o 08:34, alelagi napisał:

Witam wszystkich.

Kilka dni temu mój mi9 postanowił przestać ładować się poprzez indukcję. Posiadam oryginalna ładowarkę Xiaomi mi wireless 20W i nigdy ten telefon z innej(indukcyjnej) nie korzystał. Telefon nie był zalany ani też nie upadł. Nie było też w ostatnim czasie żadnej aktualizacji systemu czy czegoś co mogłoby to popsuć.(przynajmniej nic nie widziałem) Czy ktoś miał taki problem? Jest w stanie coś powiedzieć? Czy zostaje tylko gwarancja w mi-home? 

Nowe fakty są takie, że poszedłem do Mediamarkt i na żadnej ładowarce mój telefon nie reagował. iPhone XS lądował się na wszystkich tam dostępnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem soft xiomi.eu 20.1.21. Problem jest następujący na ładowarkach indukcyjnych baseusa ładowanie jakie pokazuje aplikacja ampere to 3,983V i 240 do 270mA - więc ładuje to barrrrrrrrrdzo wolno z kolei na oryginalnej ładowarce Xiaomi 20W którą mam w samochodzie ładowarnie wygląda całkiem inaczej 4,980V i 3890mA. Nadmienię że mam 2 ładowarki baseusa kupione w tym samym czasie, jedna używana w domu druga w pracy i dokładnie w tym samym czasie zaczęły tak kiepsko ładować. Ładowanie przez USB z oryginalnej ładowarki jest poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jestem po weryfikacji kilku scenariuszy:

-> Ładowarka indukcyjna Baseus 10W, ładuje ok. 4V <150mAh

-> Oryginalna ładowarka samochodowa Xiaomi 20W, ładuje ok 5V ok. 3100mAH (czasem skoczy do 3500mAh)

-> Oryginalna ładowarka Xiaomi podłączona kablem baseusa, ładuje ok. 9V ok 1500mAh

-> Ten sam kabel połączony do komputera i innej ładowarki sieciowej (5V 3A), ładuje ok 5V i <150mAh

Dodam że inne telefony np Galaxy S9 na ładowarkach indukcyjnych baseusa jak i ładowarki sieciowe 5V 3A są ładowane poprawnie co eliminuje wadę tych ładowarek

 

To są moje spostrzeżenia dodam że wszystkie testy były wykonywane tylko na jednym sofcie MI9 20.1.21v3, wydaje mi się że winę za ten fakt ponosi któryś z ostatnich softów ponieważ zauważyłem problem z początkiem roku i jak widać po rozpoczęciu tego tematu (30 grudnia 2019) problem pojawił się nagle u kilku osób.

 

Uważam że kolejne aktualizacje wyeliminują ten problem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zaśmiecał forum więc tu zapytam. Czy też tak macie na talerzyku, że jak się telefon naładuje to potem świruje na talerzyku? Łączy się i odpina i cały czas plumka (jest dźwięk podłączania i odłączania). Może robię to niefachowo, ale kładę na noc i idę spać i średnio co kilka dni mam z tym problem, że budzi mnie telefon w nocy. Nie zawsze tak się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze ładowałem i miałem telefon, to nic takiego się nie zdarzało. Po naładowaniu talerzyk się wyłączał a telefon spokojnie sobie leżał. Chociaż nigdy nie zostawiałem na całą noc. 

Podejrzewam że poziom baterii ci spada i telefon zaczyna od nowa ładować się. Albo nie ładuje się do pełnych 100% tylko dajmy na to parę % wyżej od pułapu przy którym załącza mu się ponowne ładowanie. Czyli trochę się naładuje wyłączy, spadnie parę % i znów się ładuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...