Skocz do zawartości

Bateria W Mi4 - Fakty I Mity


DanielDTK

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Nezumi napisał:

@Modexo Ten proces będzie tak wyglądać przy takiej ilości połączeń, na moje oko, wszystko ok, a przy 5h rozmów i widzę lekkich stratach zasięgu, nie ma tragedii. Testuj MIUI8, bo jest obiecujące, aktualnie wykręciłem już 4hSoT i mam jeszcze 68% baterii :P. Jeżeli nie szkoda Ci danych z telefonu to możesz spróbować postawić sobie system na czysto :P.

Robiłem MIFlash - cancro_images_6.1.15_20160107.0000.12_6.0_cn

Próbowałem także z tym cancro_images_6.5.26_20160516.0000.22_6.0_cn - jednak po tym znikł mi IMEI telefonu i mała katastrofa na szczęście po postawieniu 6.1.15 wrócił :-)

Po Miflash 6.1.15 zaktualizowałem do 6.5.26 przez updater i potem wersje Alfa MIUI 8.

Mogę próbować z innym romem jeżeli masz pomysł

Długość rozmów jest ok. Rozumiem, że jeżeli korzystam z telefonu to spada bateria.

Moim problemem jest to, że bateria leci mi przy nieużywanym telefonie średnio 2%/godz. Przy 24 godz nieużywania daje to spadek około 40%.

Gdy wyłączę dane problem znika. Przez 8 godz w nocy spada mi zaledwie 1%.

Funkcja oszczędzania baterii nic nie wnosi - tak samo jest przy włączonej jak i wyłączonej.

 

Edytowane przez Modexo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, schreder napisał:

@Nezumi czy używasz inteligentnego oszczędzania energii czy wyłączyłeś?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie używam.

@Modexo Nie widze żadnej apki która by się miała upominać po dane mobilne, a sam android ich nie wymaga, więc może problemem jest poczta miui? Próbowałeś ją wyłączyć i zastąpić inną? Bo na moje, to tutaj jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi

A czy mógłbyś mi wrzucić screenshot z wakelock detectora lub betterbatterystats, na który pokazuje w jakim celu usługi google wybudzają telefon? Jeśli używasz takich programów oczywiście. Chciałbym sprawdzić ile i jakie alarmy/wakelocki powinny powodować te usługi nie psując statystyk baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, schreder napisał:

@Nezumi

A czy mógłbyś mi wrzucić screenshot z wakelock detectora lub betterbatterystats, na który pokazuje w jakim celu usługi google wybudzają telefon? Jeśli używasz takich programów oczywiście. Chciałbym sprawdzić ile i jakie alarmy/wakelocki powinny powodować te usługi nie psując statystyk baterii. 

Powiem Ci, że ciężko, bo jedyny systemowy "google" jaki się ukazuje u mnie to "Aplikacja Google" i wiele to tam nie ma. W ogólnym spisie nie ma dranu z Androida, czy Google, ew. wybudzanie z Usług Xiaomi, ale to z powodu mojego lenistwa, nie chce mi się odpalać wifi do synchro :D.

 

Screenshot_2016-06-18-13-27-23-068_com.uzumapps.wakelockdetector.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że ciężko, bo jedyny systemowy "google" jaki się ukazuje u mnie to "Aplikacja Google" i wiele to tam nie ma. W ogólnym spisie nie ma dranu z Androida, czy Google, ew. wybudzanie z Usług Xiaomi, ale to z powodu mojego lenistwa, nie chce mi się odpalać wifi do synchro .

 

Screenshot_2016-06-18-13-27-23-068_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Heh, no masz spokój z usługami. Chyba to wina synchronizacji jest bo wcześniej jak na 6.5.26 wyłączyłem to było ok. U mnie niestety tak, niby dobry Deep sleep w miare ale bateria schodzi 0fb5ea55bb5049a9e32509e2e425bb4e.jpg

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Modexo napisał:

To popatrzcie na to:

Zostawiłem telefon na dwa dni bez używania. Zmieniłem także kartę z T-Mobile na Orange. 

Bateria w 48 godz. spadała do 16%.

 

Screenshot_2016-06-22-17-56-54-110_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2016-06-22-17-56-42-864_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2016-06-22-17-56-29-964_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2016-06-22-17-59-44-831_com.uzumapps.wakelockdetector.jpgScreenshot_2016-06-22-18-00-07-541_com.uzumapps.wakelockdetector.jpgScreenshot_2016-06-22-18-00-38-555_com.uzumapps.wakelockdetector.jpgScreenshot_2016-06-22-18-00-56-110_com.uzumapps.wakelockdetector.jpgScreenshot_2016-06-22-18-01-06-842_com.uzumapps.wakelockdetector.jpg

Jak na moje, Viber Ci wybudza tel, możesz też poszukać jak ograniczyć usługę FastDormancy, ale moim zdaniem ona się uruchamia z powodu apki na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakieś rady co do mojego telefonu? Usługi google szaleją..

b5abd3d6648d6f796daa63e760a9d4d4.jpg

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Zainstaluj better battery stats. Jak masz greenify czy servicely to usuń, u mnie powodowały dużo wakelocków

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje, Viber Ci wybudza tel, możesz też poszukać jak ograniczyć usługę FastDormancy, ale moim zdaniem ona się uruchamia z powodu apki na telefonie.

Odinstalowałem Vibera i testowalem. Wiecznej poprawy brak. Problem z baterią pojawił się po przejściu na androida 6.0. Zacznę od nowa. Jaki ROM do Miflash polecacie aby jeszcze raz spróbować postawić na czysto?

MI 4 Lte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego wyniku nie zrobisz. Ale dla mnie zmiana (też byłem na 5.11.5) nie jest wcale na minus. Płynność działania i niektóre rozwiązania pozwalają mi się cieszyć z MIUI 8.

Chociaż niektórzy mają duże problemy z drenażem baterii przez BT, przez procesy Androida itp. Poczytaj wątki z obecnymi wydaniami, trochę zdobędziesz wiedzy w tym temacie.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wczoraj xiaomi.eu 6.6.30 mając wcześniej te sama wersję z tym, że china dev wgrana miflashem. Dałem wipe wszystkiego poza system i otg. Myślałem, że wszystko gra, ale niestety. Bateria w ciągu 20 minut przeglądania neta potrafi spaść o jakieś 30%. Dodatkowo na 4g telefon mocno się nagrzewa. Nic takiego nie mam w telefonie i oczom nie wierzę w to jak bateria leci z każdą minuta. 

Edytowane przez mates21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysł czemu sieć ma takie duże zużycie? Moim zdaniem 2,5h ekranu wlaczonego powinno więcej zjeść energii niż sygnał (24h od odłączenia). Mam ciągle włączone lte, ale sygnał jest bdb (80 dbm)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

f4c25c92f6dd5336a951cff4bace3655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Cie zaskoczyło? Jak tylko 3h sot to co się dziwisz. Dobry wynik i tak, także myślę, że spokojnie sot mógłbyś dojechać do 8h :-) tyle, że już by 2,5 dnia nie wytrzymała.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Chodzi o to że porównanie do chińskich telefonów które miałem mi4 jak na takie parametry techniczne naprawdę daje rady na baterii. Moje użytkowanie mail Facebook, forum itd. Fajnie mieć telefon który bo 8h nie musisz podłączyć do ładowarki

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z baterią po najnowszej aktualizacji do 6.7.7? Bo kiepsko to widzę :/ owszem byłem w mieście gdzie nie było zawsze LTE ale przecież to by nie robiło az takiej różnicy. Tez często w ostatnich dniach tych ciepłych wyskakuje powiadomienie o baterii która ma ponad 45 stopni

Screenshot_2016-07-11-17-37-00-635_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Screenshot_2016-07-11-17-37-35-458_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-11-17-37-43-393_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-11-17-37-48-498_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-11-17-37-55-590_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-11-17-37-31-712_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-11-17-37-26-920_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-11-17-37-06-299_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Edytowane przez blejdns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...