DanielDTK

Bateria W Mi4 - Fakty I Mity

Recommended Posts

U mnie na najnowszej aktualizacji trochę gorzej z baterią natomiast prędkość nie porównywalna. 

Ale szczerze to robicie sobie jaja że Wam bateria schodzi w nocy po 5%...serio? To po pierwsze nic, a po 2 ok, jeśli tak na tym zależy to podlaczajcie telefon pod ładowarke w nocy i wstając macie zawsze 100% na dzień... Ja nie wiem co za problem serio. 

Ps. Na screenie włączyłem tryb oszczędny przy 5 procentach. Tak to cały dzień lte, GPS, synchronizacja, messenger, i dość dużo dziś czytałem bo uczyłem się jadąc tramwajem. Wynik ok, aczkolwiek na kk (5.11.5) nigdy nie zdążyło mi się że telefon padł zanim wróciłem do domu. Zawsze zostawalo z 15% przynajmniej, dziś padł mi jak wchodziłem na klatkę :-P ale może będzie z czasem lepiej (y) 

Screenshot_2016-05-31-22-23-30_com.miui.securitycenter.png

Kur...trochę przeraża mnie ten update do 6.0(MIUI 8) - bo w końcu ten moment nastąpi.

Jestem przyzwyczajony do dobrego wyniku SoT i czasu działania baterii, a tu będzie nagłe boom w dół.

Na samym 5.11.5 ostatnio mam słabsze wyniki, ale to przez zawalenie telefonu aplikacjami, dużo pracuje w tle. A dodatkowo, jak kiedyś pisałem, nie używam w ogóle ręcznego czyszczenia RAM.

Bo w wyraźną poprawę czasu działania, nie wierzę. Nawet za "x" czasu przy MIUI 8.

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Ja mam od niedawna mi4 i wgrałem najnowsze miui 6.5.26 i jak na moje użytkowanie i porównując do innych telefonów jest super.

514cbed1bb7863199b822bd3c4989414.jpg

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Jaki SoT? Jest ktoś kto przechodził z 6.5.19 na 6.5.26?

Jest jakaś poprawa baterii?

Od 6.5.5 jest tylko coraz gorzej.

4 godziny temu, XaiMeS napisał:

U mnie na najnowszej aktualizacji trochę gorzej z baterią natomiast prędkość nie porównywalna. 

Ale szczerze to robicie sobie jaja że Wam bateria schodzi w nocy po 5%...serio? To po pierwsze nic, a po 2 ok, jeśli tak na tym zależy to podlaczajcie telefon pod ładowarke w nocy i wstając macie zawsze 100% na dzień... Ja nie wiem co za problem serio. 

Ps. Na screenie włączyłem tryb oszczędny przy 5 procentach. Tak to cały dzień lte, GPS, synchronizacja, messenger, i dość dużo dziś czytałem bo uczyłem się jadąc tramwajem. Wynik ok, aczkolwiek na kk (5.11.5) nigdy nie zdążyło mi się że telefon padł zanim wróciłem do domu. Zawsze zostawalo z 15% przynajmniej, dziś padł mi jak wchodziłem na klatkę :-P ale może będzie z czasem lepiej (y) 

Screenshot_2016-05-31-22-23-30_com.miui.securitycenter.png

Wiadomo, że są osoby które wyciskają wszystko z Mi4 i innych. Tragedii nie ma, ale nie powinno tak szybko schodzić. Wg mnie jest ogromna przepaść pomiędzy tym co mamy, a tym co było na 5.11.5. Jeśli chodzi o podpinanie ładowarki na noc. Jak będę chciał zajechać swoją baterię to zacznę go tak ładować. Wystarcza mi podłączyć jak siedzę przy kompie :) .

Ja po 4h po odłączeniu od ładowarki, w tym 1,5h SoT i tyle samo rmfon mam teraz 36%baterii. Mam wrażenie że to przez słaby zasięg po drodze do pracy, bo na Wi-Fi bateria trzyma dużo dłużej

1 godzinę temu, preston2009 napisał:

Od 6.5.5 jest tylko coraz gorzej.

Wiadomo, że są osoby które wyciskają wszystko z Mi4 i innych. Tragedii nie ma, ale nie powinno tak szybko schodzić. Wg mnie jest ogromna przepaść pomiędzy tym co mamy, a tym co było na 5.11.5. Jeśli chodzi o podpinanie ładowarki na noc. Jak będę chciał zajechać swoją baterię to zacznę go tak ładować. Wystarcza mi podłączyć jak siedzę przy kompie :) .

Prawie dwa lata tak nexusa 5 ładowałem i po tych dwóch latach nadal nieźle mi trzymała bateria. Fakt, że słabiej niż jakbył nowy, ale nieźle, szczególnie że dwa lata miał telefon i bateria od LG to szit pod względem trwałości.

U mnie też dziś lepiej i to o wiele. Może z czasem będzie lepiej. Podłączyłem go w trakcie dnia, podladowalo maksymalnie 10%.

Screenshot_2016-06-02-02-08-52_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-06-02-02-09-02_com.miui.securitycenter.png

mi na 6.5.19 aplikacje zżerają ponad 70% baterii, a przy tym połowa to usługi google i xiaomi, ktoś wie jak sobie z tym poradzić? 

Rozumiem, że wgrać aktualizację mogę przez updater jeśli mam zainstalowane twrp? A jak na mi4 zainstalować twrp?

Mam mi4 ct, android 6.0.1 MMB29M i MIUI 7.4 6.5.19, wszystko instalowałem wg http://pokazywarka.pl/mi4ct/, czy teraz wystarczy ściągnąć najnowszą aktualizację i zainstalować przez updater? Jestem kompletnie zielony w temacie xiaomi i nie chcę nic sobie popsuć.

Czyli rozumiem, że twrp mam zainstalowane i tylko pobieram najnowszą aktualizację, instaluje przez updater, robię wipe i to wszystko?:)

Czytam, czytam i nie wierzę jak to się dzieje. Byłem na kilku wersjach Androida 6 z MIUI 7, za każdym razem ten sam problem z baterią. Po włączeniu danych bateria drenowana 2% na godzinę przy nieużywanym telefonie. Efekt taki, że telefon wytrzymuje 1,5 dnia. Dodam tylko że nie bawię się telefonem i nie osiągam wielkich wyników SOT. Głównie dzwonię i sprawdzam pocztę. Obecnie jestem na MIUI8. Problem ten sam włączenie danych drenuje baterię. Włącznie WI-FI i danie dostępu do Internetu "ewentualnym" aplikacjom nie drenuje tak baterii. Na KK absolutnie tego nie było. Ostatnio nawet zrobiłem Flash all z Miflash i postawiłem na czysto ROM z Androidem 6.

Ktoś jakiś pomysł co jest nie tak.?

MI 4 Lte

A co byś chciał na internecie lte/wcdma żeby tel trzymał po 3-4 dni? Nie realne przy takiej baterii. Tyle to tel będzie trzymał a nawet dłużej jak ustawisz sobie 2G i nie będziesz neta używał.

Albo włączaj sporadycznie tylko 4G i neta to zobaczysz ze długo wytrzyma każdy smartphone.

Mi4 nie odstaje od produktów od konkurencji. Podobnymi pojemnościami baterii.

Chcesz dłużej działający tel to kup z większą bateria jak np redmi 3 albo jakiś co ma np 4000-6000mAh

Nie oczekuję 3-4 dni. LTE mam wyłączone, jednak sytuacja w której telefon leży nieużywany i traci na baterii 2% na godzinę nie jest zdecydowanie normalną. Dodam jeszcze że miałem wiele różnych telefonów i nigdy nie było takich cudów. Nawet na KK w moim MI4 tak nie leciała w dół. Dodatkowo jak czytam statystyki kolegów to dochodzę do wniosku że coś u mnie jest nie tak.

Szukam więc pomysłów na rozwiązanie problemu.

MI 4 Lte

2% na godz moim zdaniem nie jest jakoś tragicznie.

2% gdy telefon leży nieużywany, gdy zacznę używać leci w oczach. Wystarczy że zamienię na WF-FI i jest znacznie lepiej.

W MIUI 8 jest ciekawa funkcja która wyłącza dane po zablokowaniu ekranu i to zdecydowanie oszczędza baterię w moim przypadku. Wada - nie działają powiadomienia np z What's up.

MI 4 Lte

Zainstalowałbyś sobie root, do tego WLD i byś wiedział co zjada i dlaczego baterię, a tak napisałeś 3 posty, które nic nie wyjaśniają, na nic nie naprowadzają, nie dają żadnej sensownej odpowiedzi...

Zainstalowałbyś sobie root, do tego WLD i byś wiedział co zjada i dlaczego baterię, a tak napisałeś 3 posty, które nic nie wyjaśniają, na nic nie naprowadzają, nie dają żadnej sensownej odpowiedzi...

Ok, poczekam do Bety i wtedy pójdę w tym kierunku sprawdzania.

MI 4 Lte

Wyłącz inteligentne oszczedzanie energii. To u mnie powodowało dren baterii w spoczynku

No to proszę, jakieś sugestie?

1869a818c1badaa1e37d270fbbc20d45.jpg

913fbce61cb785aa97cfc93acb27ce35.jpg

fb35f322818fc4d566e731b8fdd641d9.jpg

MI 4 Lte

7fed213cf943aa38b360a3551d944291.jpg

7c84c6cf8149899eaa3dfd368a524006.jpg

c0b0ccce2326356639fb0a4cf2607142.jpg

Poczytałem trochę i wydaje się że problemem jest RILJ.

Tylko nie wiem jak to wyeliminować. Lokalizację i historię lokalizacji mam wyłączoną.

9ecebe233fa8ec45b8aa16d42d288884.jpg

MI 4 Lte

@Modexo Ten proces będzie tak wyglądać przy takiej ilości połączeń, na moje oko, wszystko ok, a przy 5h rozmów i widzę lekkich stratach zasięgu, nie ma tragedii. Testuj MIUI8, bo jest obiecujące, aktualnie wykręciłem już 4hSoT i mam jeszcze 68% baterii :P. Jeżeli nie szkoda Ci danych z telefonu to możesz spróbować postawić sobie system na czysto :P.